535 Problem

Tematy związane z gażnikami
w.kornacki
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 21:50
Motocykl: xv 535
Status: Offline

535 Problem

Post autor: w.kornacki »

Witam!
Mam problem z moja 535: w tym roku przeszla pomiar cisnienia i regulacje, sychronizacje i czyszczenie gaznikow, ale niestety sroby od skladu mieszanki sa zapieczone, co u mnie skutkuje zalewanie przedniego cylidra. Moje pytanie brzmi: Czy za pomoca wtmiany ktorejs dyszy na mniejsza, jestem w stanie wyregulowac troche sklad mieszanki? Zapomialem! Jest Virago 535 89' 3BR z wydechem 2YL.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: Cpt. Nemo »

Pewnie czeka cie jeszcze odblokowanie silnika jesli poprzednik tego nie zrobil. Sklad mieszanki regulowany srubami jest istotny glownie dla obrotow biegu jalowego i wolnych. nieumiejetne lub pechowe proby rozruszania lub wymiany tych srub czasem koncza sie peknieciem gaznika, warto poszukac niezlego fachowca, Dyszami ich nie zastapisz niestety.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: Blunio »

Jak radzi Kapitan, zgłoś problem do dobrego gaźnikowca. Nieumiejętnie próby naprawy skończą sie koniecznością wymiany gaźnikow. A to "boli"
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
w.kornacki
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 21:50
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: w.kornacki »

Problem w tym, ze moje sruby sa calkiem okragle, byly moczone w roznych specyfikach i nic. Przedni cylider dalej zalewany, co skutkuje szarpanie podczas rownej jazdy. Silkniczek, jest chyba rozblokowany tyle, ile sie dalo. A ta kna logike, gdybym zalozyl mniejsza dysze, to dostawalby mniej paliwa, czy moje myslenie jest bledne? Na ten pomysl wpadlem dlatego, ze wczesniej grzebalem w sukterze, i tam na forach normalne jest to, zeby miesznake nieco korygowac dyszami, a pozniej magicznymi srubkami.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: Blunio »

w.kornacki pisze:Przedni cylider dalej zalewany, co skutkuje szarpanie podczas rownej jazdy.
Jak Ci Kapitan Nemo napisał, te śrubki służą do regulacji wolnych obrotów, które mają mały wpływ na to co dzieje się podczas jazdy. Spróbuj na zalewanym cylindrze skorygować poziom paliwa albo (i) przestawić iglicę na sliderze membrany. Kumasz ? :motorcycle:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
w.kornacki
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 21:50
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: w.kornacki »

To wiele wyjasnilo! dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
w.kornacki
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 21:50
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: w.kornacki »

Jednak wracam z jeszcze jednym pytaniem, na ktore nie moglem znalezc odpowiedzi: Czy aby zubozyc mieszanke musze tak jakby skrocic, czy wydluzyc iglice?
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: Artur »

No logicznie myśląc wydłużyć raczej :D
w.kornacki
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 21:50
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: 535 Problem

Post autor: w.kornacki »

Zastanawiałem się, bo po przestawieniu o 2 nic sie nie stalo, ale jak sie okazalo dzisiaj, problem lezal w dyszy ktora zostala nie dokrecona przez gaznikowaca i wykrecila sie, stad zalewanie. Tak czy siak mieszanke mialem do poprawy, teraz przynajmniej wiem jak i jest w porzadku.
ODPOWIEDZ