Objawy złej regulacji

Tematy związane z gażnikami
Godzinus
Posty: 22
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:23
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Objawy złej regulacji

Post autor: Godzinus »

Jakie obiawy niesie za soba zbyt wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej ? :)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Objawy złej regulacji

Post autor: -waldi- »

problem z odpaleniem na ssaniu, przy schodzeniu z obrotów może gasnąć, "machnięcie" manetką może powodować gaśnięcie, szarpanie w zakresie niskich obrotów, pali bez ssania, nie osiąga pełnej mocy, większe spalanie, wydechy zawalone sadzą... itd...
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Godzinus
Posty: 22
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:23
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Objawy złej regulacji

Post autor: Godzinus »

;) Dzieki wielkie za pomoc, :) A z tym pomożesz :) Nie ważne jak bym regulował czy wyginał ta blaszke od zaworku iglicowego to poziom paliwa cały czas jest na kresce, ani troche nie chce zejśc, Czyżby zaworek iglicowy puszcza wache ? :(
Godzinus
Posty: 22
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:23
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Objawy złej regulacji

Post autor: Godzinus »

Panowie pomóżcie bo już brak nerwów :/
jeśli dam na odpowiedni poziom paliwa w komorze to po nawet tyci ruchem manetki moto gaśnie od razu, nawet na ssaniu, :/ dysza mieszanki paliwo powietrze to sobie moge krecić jak chce... Wszystko jest poczyszczone, membrana jest cała :/ nie mam zielonego pojęcia co zrobic z tym gaziorem :/ aktualnie jest zapewne zawyżony poziom paliwa i podczas jazdy moto jakoś jedzie tak nagle bum jak by dostało doładowania i od razu czuć tą moc, ale przy zmianie czy redukcji powtórka pierw buuu a potem ziuum i jakoś jedzie, :/
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Objawy złej regulacji

Post autor: Blunio »

Godzinus pisze:pomóżcie bo już brak nerwów
Sprawdź czy nie masz dziurawych pływaków z paliwem w środku. Wrzucasz pływak do pojemnika z wodą i podgrzewasz. Zagotować nie musisz, bo może wyjść na twardo :mrgreen:
Jak pływak będzie puszczał pęcherzyki to znaczy jest nieszczelny.

BTW Ja kiedyś walczyłem z "Maluchem". Cały czas mieszanka za bogata. Wreszcie wyjąłem zaworek iglicowy, pod światło a tam ... ki diabeł ? Okazało się że ta wersja zaworka miała zaprasowany pierścień fi 1,5 mm stanowiący gniazdo współpracy z iglicą. Pierścień się obrócił, połączenie stało się nieszczelne i można było sobie regulować.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Godzinus
Posty: 22
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:23
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Objawy złej regulacji

Post autor: Godzinus »

No pływak już sprawdziłem ;) o tyle dobrze ze jest cały ;) aczkolwiek sprawdze czy przy gotowaniu też jest sprawny ;)
A co do zaworka to hmmm coś wymyśle ;)wiem ze trzyma bo jak podpiąłem paliwo do gaźnika i kręciłem to leciało i gdy podnosiłem pływak to przestawało i nie było żadnych kropelek czy cos ;) :(
ODPOWIEDZ