membrana kranika

Tematy związane z gażnikami
wiesiolek
Posty: 7
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 10:08
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

membrana kranika

Post autor: wiesiolek »

witam kolegów- mam mały problem z nowo zakupioną membraną kranika do 750-ątki z 1997 roku, czyli zakupiłem nowy zestaw naprawczy do tego kranika z podciśnieniem i niestety nowa membrana nie domyka kranika- paliwo cały czas leci, może ktoś przerabiał temat i podpowie czy to wina membrany kranika ( za sztywna, twarda) czy może słaba sprężynka w kraniku dociskająca membranę? a może jak dam twardszą sprężynę to pomoże tylko czy podciągnie podciśnienie ją? pozdrawiam.
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: membrana kranika

Post autor: goral »

Coś chyba źle założona . Ta sprezyna jest tam bardzo delikatna .
wiesiolek
Posty: 7
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 10:08
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: membrana kranika

Post autor: wiesiolek »

rozbierałem i składałem cztery razy i na początku przed jeszcze założeniem trzyma lecz po zamontowaniu i odpaleniu i zgaszeniu nie domyka ( leci paliwo) więc założyłem starą i na starej jest ok. lecz chcę starą wywalić z powodu słabej kondycji, dziwne trochę, a może to jednak wina tej nowej membrany - za twarda i nie pracuje prawidłowo. Był to tani zamiennik za 50 zł.
Awatar użytkownika
roboluch
Posty: 75
Rejestracja: 28 września 2014, 18:33
Motocykl: XV 125
Lokalizacja: Lubsko
Wiek: 54
Kontakt:
Status: Offline

Re: membrana kranika

Post autor: roboluch »

Z tą membraną zaworka paliwa walczyłem jak kolega pisze. Z pięć razy rozkręcałem i składałem i zawsze tak samo, na początku trzyma potem już nie. Wymontowałem kolejny raz, zdjąłem ten mały oring, przełożyłem "na plecy", sprężynkę delikatnie w palcach rozciągnąłem, zmontowałem i gra malina! Nie cieknie! :mrgreen:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności.
Albert Einstain
wiesiolek
Posty: 7
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 10:08
Motocykl: yamaha virago 750
Status: Offline

Re: membrana kranika

Post autor: wiesiolek »

podaje rozwiązanie problemu- tak jak kolega wyżej podpowiedział, ja wymieniłem na mocniejszą sprężynkę i jest ok. pozdrawiam.
ODPOWIEDZ