ukręcona śruba regulacji składu mieszanki

Tematy związane z gażnikami
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

ukręcona śruba regulacji składu mieszanki

Post autor: XboloX »

Witam

Grzebałem, grzebałem i pogrzebałem ... śruba a raczej śrubka odpowiadająca zgodnie z moją wiedzą do regulacji składu (ta po prawej stronie w okolicy membran - po jednej na gaznik)

została "zjechana" a dokładnie wycięcie na śrubokręt płaski się rozdupcyło (śrubka była zapieczona i zamiast mózgu użyłem siły i taka sytuacja się zdarzyła).
Udało mi się z pomocą WD i delikatnych ruchów lewo/prawo powoli wykręcać tą śrubkę ale nie wiem czy to jest jako element wymienny czy już koniec żartów?
Jest możliwość jej całkowitego wykręcenia? (nie wiem czy jest sens i walczyć by ją wykręcać jeśli fizycznie będzie to niemożliwe. w Ciągu dwóch dni udało się zrobić prawie dwa obroty)

Rady /porady mile widziane
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: ukręcona śruba regulacji składu mieszanki

Post autor: Blunio »

Jeżeli się nie czujesz na siłach powalczyć ze śrubką to moze oddaj do specjalistów. Gaźniki to bardzo kosztowna rzecz :?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: ukręcona śruba regulacji składu mieszanki

Post autor: XboloX »

No właśnie sukcesywnie codziennie idzie w ruch WD40 i powoli skok śrubki się zwiększa ale czy ona w całości jest wykręcana czy od środka jest jakieś zabezpieczenie w gazniku? bo jeśli jest wykręcalna to pozostaje powoli odkręcać i poszukać zamiennik jako nowy moim zdaniem
Awatar użytkownika
grzenek
Posty: 171
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 21:03
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: 3city
Wiek: 55
Status: Offline

Re: ukręcona śruba regulacji składu mieszanki

Post autor: grzenek »

Śrubę możesz w całości wykręcić, nie ma od środka żadnego zabezpieczenia. Śruba powinna wyjść razem ze sprężyną, podkładką i o-ringiem.
XV535, '89, 205.000 km, po generalnym remoncie - wreszcie zabytek
wypożyczalnia motocykli http://www.motorag.pl
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: ukręcona śruba regulacji składu mieszanki

Post autor: XboloX »

no i o to mi chodziło czy jest sens walki

Podziękować za informacje
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: ukręcona śruba regulacji składu mieszanki

Post autor: XboloX »

wrrr... no i stało się, zrobiłem 3 obroty śrubą i się zjechała cała główka...co za idiota wymyslił żeby dać na płaski śrubokręt...

Macie jakieś rady , walczył ktoś z Was z tym problemem?

Myślałem nad wykrętakiem ale boje się że mosiądz normalnie się skruszy jak zrobię nawiert i wykrętak dostanie oporu :|
ODPOWIEDZ