Virago 700 chitahi hsc40

Tematy związane z gażnikami
Doktor Virago
Posty: 40
Rejestracja: 05 października 2016, 16:55
Motocykl: Virago 700 1985
Status: Offline

Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: Doktor Virago »

Witam, proszę o pomocy w sprawie ustawienia gaźników w tym motocyklu. Gaźniki wyczyszczone, poziomy paliwa w komorach ustawione, luz zaworowy zrobiony, krućce ssące nowe szczelność jest, skład mieszanki ustawiony wg, serwisówki plus 0,5 obrotu -puste wydechy. Problem polega na tym ze strzela w gaźnik przy dodaniu gazu oraz można powiedzieć ze brak wolnych obrotów. Synchronizacji brak, o tego zaczęły się problemy kręcenie śrubą od synchronizacji wprowadziło luz na przepustnicach i złą prace. I moje pytanie jak ustawić początkowe szczeliny na klapkach. Elementy gaźnika są raczej sprawne, bo raz udało się to ustawić i tu kluczowe było ustawienie śruby synchronizacji tak by klapki podnosiły się jednocześnie lecz lepsze jest wrogiem dobrego :D i chciałem mieć prefekt :) . Pozdrawiam
kamyk2351
Posty: 310
Rejestracja: 12 lutego 2015, 19:27
Motocykl: Yamaszka
Lokalizacja: południowy wschód
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: kamyk2351 »

Doktorze Virago, synchronizacje gaźników przeprowadza się przy pomocy wakuometru a nie na widzimisię.
Doktor Virago
Posty: 40
Rejestracja: 05 października 2016, 16:55
Motocykl: Virago 700 1985
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: Doktor Virago »

Hej, dzięki za odpowiedz ale to wiem tylko przy tym stanie, ustawienie przepustnic na przyrząd dla wolnych obrotów nie gwarantuje ze ustawienie będzie dobre dla obrotów 2tys. Synchronizacjie robiłem u rurką
Awatar użytkownika
twistyddd
Posty: 116
Rejestracja: 10 września 2015, 12:56
Motocykl: XV700 85'/SV650S '99
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: twistyddd »

Odkopie temat, a co ! :)
Po pierwsze - swiece. To,ze strzela w gaznik ma duzo przyczyn ale stawialbym na to jako pierwsze, z reszta w naszych staruszkach tak juz jest i przyzwyczaj sie do tego. Polonezowe iskry 65 proponuje i odpiero pozniej ustawiaj mieszanke a najlepiej zaopatrz sie w wiecej swiec (w razie "W').

kamyk2351 pisze:Doktorze Virago, synchronizacje gaźników przeprowadza się przy pomocy wakuometru a nie na widzimisię.
Racja. Ale nie zawsze to ustawisz w ten sposob. Zalezy to od mechanizmu synchronizujacego przepustnice itd.
bo czasem wychodzi tak,ze srednie i gora sa ok a wolne do dupy i odwrotnie.
Z reszta mozna tu wyczytac mnostwo postow o tej tematyce chociazby naszego guru waldiego,XV'a czy tylusta. Kolesie naprawde wiedza co pisza i znaja sie na rzeczy.
Rzecza istotna w tym przypadku jest spedzenie dziesiatek godzin w garazu i nabywania doswiadczenia na wlasniej skorze bo nie zawsze "ksiazkowe" metody dzialaja.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: 2007XV1700 »

ale Ci się nudzi...
Doktor Virago
Posty: 40
Rejestracja: 05 października 2016, 16:55
Motocykl: Virago 700 1985
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: Doktor Virago »

Dzięki za odpowiedź, sytuacja opanowana. Świece był ok, ale jeden komplet załatwiłem były to ngk, teraz mam denso. Gaźniki ustawiłem tak ze odbojniki lewego na minimum i ustawienie śruby od synchronizacji tak by zniwelować luz tzn. Tak aby klapki przepustnic podnosiły się jednakowo. Klapki są tak ustawion ze prześwit jest bardzo mały. Dodatkowo wykonałem uszczelki z gumy pod krućce zamiast oringow. Motocykl pali od strzała wystarczy chwila na ssaniu i nawet przy tych temperaturach jest ok. Przy schodzeniu z obrotów nie strzela wydech a przed regulacjami i czyszczenie to dawał równo. Trzeba tylko poczekać a osiągnie dobra temperature bo inaczej się dusi i strzela w gaźnik przy dodawaniu gazu ale jak nagrzany to wszystko ok. Na ten rok już nic nie ruszam ale na przyszły sezon pokuszę się o ustawienie mieszanki dla wolnych obrotów przy pomocy colourtune z czystej ciekawości jakie efekty to da, bardzo spodobało mi się grzebanie przy motocyklu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
twistyddd
Posty: 116
Rejestracja: 10 września 2015, 12:56
Motocykl: XV700 85'/SV650S '99
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: twistyddd »

Doktor Virago pisze:(...) bardzo spodobało mi się grzebanie przy motocyklu. Pozdrawiam
Nooo i gitara :nazdrowie:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: -waldi- »

nie poprawiaj fabryki.... zemści się to kiedyś
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Doktor Virago
Posty: 40
Rejestracja: 05 października 2016, 16:55
Motocykl: Virago 700 1985
Status: Offline

Re: Virago 700 chitahi hsc40

Post autor: Doktor Virago »

Tak, masz racje tylko te oringi się deforomowały od wyciągania gaźników, przy najbliższej okazji zamienię na oring. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ