kolejnosc montazu

Tematy związane z gażnikami
Pavlo82
Posty: 8
Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 20:00
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

kolejnosc montazu

Post autor: Pavlo82 »

Koledzy jaka jest kolejność montażu gaźnika i tej rury gumowej co prowadzi do ramy. Najpierw gaznik później ja tam gdzies upchac czy na odwrot, i drugie pytanie ten lacznik (rura guma) od góry ma dwie faldki obydwie maja w rame wejść czy tylko ta pierwsza. virago 125
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kolejnosc montazu

Post autor: Blunio »

Ja w swojej 535 najpierw posadowiłem gaźnik a dopiero potem naciągałem na niego gumę z góry. W czasie montażu guma była częściowo schowana w ramie. Potem ręka pchałem gumę od gory a dołem naciągałem szczypcami na gaźniki, ciągnąć za takie "uszy". Trochę ciężko było bo guma sztywna, ale udało się. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
mpendzik
Posty: 158
Rejestracja: 04 września 2016, 21:35
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Kielce
Status: Offline

Re: kolejnosc montazu

Post autor: mpendzik »

Witam. Ja też najpierw wsadzam go do krućca a później na spokojnie manewruje gaźnikiem i naciągam gumę, podważając ją srubokretem. W sumie najlepiej to demontować go razem z krućcem... wtedy łatwo go wsadzić, tylko trzeba uważać na oringi żeby nie pogubić.
ODPOWIEDZ