jeszcze raz membrany i oringi

Tematy związane z gażnikami
gr8bike
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

jeszcze raz membrany i oringi

Postautor: gr8bike » 22 maja 2017, 22:33

WItam,
W 535, wymieniam, bo byly przetarte i naprawiane silikonem.

pewnie to juz bylo ale jakos nie znalazłem, kupiłem na alegro duzy zestaw naprawczy bo w mniejszych nie bylo dyszy od wolnych obrotów. wymieniłem wszystko z zestawu, został mi jeden oring dla ktorego nie moge znalesc miejsca. jest wielkości tego który sie znajduje na śrubie składu mieszanki. Czy nie powinien sie znaleść na którejś z dysz?

wymieniłem iglice na tłoczkach i czekam na nowe membrany,

Jak zamontowac nową membrane na starym tłoczku, tzn jak zorientować gumowy "guzek" wzgledem tłoczka.

zakładam ze otwór w tłoczku tudzież lekkie nachylenie iglicy moze tu mieć znaczenie. widac to gdy patrzy sie na wymontowany gaznik z boku (w stosunku do ruchu tłoczka) i obraca delikatnie tłoczkiem, nie trafia on idealnie w oś otworu, lecz bliżej krawędzi.

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
vinny
Motocykl: xv 750 92 4FY

Re: jeszcze raz membrany i oringi

Postautor: vinny » 23 maja 2017, 16:09

Otwór na dnie tłoczka ma być na godzinie 6 a gumowy "guzek" tak na godzinie 2 ( w odlewie gaznika jest specjalne miejsce dla niego ). Uwazaj , tłoczek jest twardy , ale bardzo kruchy ( trzy sztuki połamalem , zanim się nauczyłem ) . Starą membrane rozetnij od brzegu do tłoczka I usuń , potem musisz "wyszarpać " metalowy pierścień ze środka tłoczka . NIE PODWAZAJ SRUBOKRETEM !! bo tłoczek popęka i dupa .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office

Awatar użytkownika
2007XV1700
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Kontaktowanie:

Postautor: 2007XV1700 » 23 maja 2017, 20:16

gr8bike rób zdjęcia dla potomnych
45825243 T78 A R.I.P 2029
Obrazek
Obrazek

Po co mieć jedną brodę skoro można mieć dwie?

mam wysokie czoło łagodnie opadające na plecy

gr8bike
Motocykl: Virago 535

Postautor: gr8bike » 24 maja 2017, 18:39

Membrane miałem zamiar naciągnąć miedzy pierścienie, bez wyciagania metalowego pierscienia, bez rozcinania zewnetrznego pierscienia. Jest na youtubie jakis filmik i to sie tam udało naciagnac. Chyba na płyn do mycia naczyn. Stara membrane zdjąłem bez jej niszczenia na sucho.
postaram sie porobic focie, dzieki

Wróć do „Gaźniki”