jeszcze raz membrany i oringi

Tematy związane z gażnikami
gr8bike
Posty: 25
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 09:42
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

jeszcze raz membrany i oringi

Post autor: gr8bike »

WItam,
W 535, wymieniam, bo byly przetarte i naprawiane silikonem.

pewnie to juz bylo ale jakos nie znalazłem, kupiłem na alegro duzy zestaw naprawczy bo w mniejszych nie bylo dyszy od wolnych obrotów. wymieniłem wszystko z zestawu, został mi jeden oring dla ktorego nie moge znalesc miejsca. jest wielkości tego który sie znajduje na śrubie składu mieszanki. Czy nie powinien sie znaleść na którejś z dysz?

wymieniłem iglice na tłoczkach i czekam na nowe membrany,

Jak zamontowac nową membrane na starym tłoczku, tzn jak zorientować gumowy "guzek" wzgledem tłoczka.

zakładam ze otwór w tłoczku tudzież lekkie nachylenie iglicy moze tu mieć znaczenie. widac to gdy patrzy sie na wymontowany gaznik z boku (w stosunku do ruchu tłoczka) i obraca delikatnie tłoczkiem, nie trafia on idealnie w oś otworu, lecz bliżej krawędzi.

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: jeszcze raz membrany i oringi

Post autor: vinny »

Otwór na dnie tłoczka ma być na godzinie 6 a gumowy "guzek" tak na godzinie 2 ( w odlewie gaznika jest specjalne miejsce dla niego ). Uwazaj , tłoczek jest twardy , ale bardzo kruchy ( trzy sztuki połamalem , zanim się nauczyłem ) . Starą membrane rozetnij od brzegu do tłoczka I usuń , potem musisz "wyszarpać " metalowy pierścień ze środka tłoczka . NIE PODWAZAJ SRUBOKRETEM !! bo tłoczek popęka i dupa .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: jeszcze raz membrany i oringi

Post autor: 2007XV1700 »

gr8bike rób zdjęcia dla potomnych
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
gr8bike
Posty: 25
Rejestracja: 13 czerwca 2016, 09:42
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: jeszcze raz membrany i oringi

Post autor: gr8bike »

Membrane miałem zamiar naciągnąć miedzy pierścienie, bez wyciagania metalowego pierscienia, bez rozcinania zewnetrznego pierscienia. Jest na youtubie jakis filmik i to sie tam udało naciagnac. Chyba na płyn do mycia naczyn. Stara membrane zdjąłem bez jej niszczenia na sucho.
postaram sie porobic focie, dzieki
ODPOWIEDZ