Benzyna w oleju xv750

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Benzyna w oleju xv750

Post autor: osman1971 »

Dalem moto do mechanika,mialy byc robione gazniki bo moto po zimie bardzo zle chodzilo,prsktycznie tylko na przedni cylinder,drugi przerywal i walil ogniem z rury. Mechanik rozebral wyczyscil gazniki i...okazalo sie ze jest duuzo po ad stan oleju,a wlasciwie benzyny z olejem ponad 6litrow! Stwierdzil ze to zaworki iglicowe,sa juz nowe zamowione,pytanko tylko czy to powod moich problemow? Myslalem ze w tych kranikach podcisnieniowych nie ma za bardzo mozliwosci zeby az tak zalewalo. Mial ktos podobny problem? Na tej mieszance oleju z benzyna przejechalem jakies 5km
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju xv750

Post autor: pisior »

napraw kranik , bo zaworki iglicowe nie utrzymaja słupa paliwa , pierwszy syfek w gazniku i sytuacja sie powtórzy , podejdzie pod zaworek i masz znowu bene w oleju ,
Obrazek
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju xv750

Post autor: osman1971 »

Wiesz nie chce sie wtracac mechanikowi,tez zasugerowalem ze to raczej moze inna przyczyna bo kranik nie powinien dawac paliwa bez cisnienia,no i powiedzial mi ze kranik jest dobry,bo zdjal caly zbiornik i kranik nie przepuszcza. Sam juz nie wiem.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju xv750

Post autor: -waldi- »

moto nic się nie stanie jak przejechałeś 5km, ale taka ilość na podciśnieniowym kraniku to dziwne....
zaworki i filtr paliwa konieczne


Dla tego ja jestem zwolennikiem kranika ON-OFF. Gaszę moto i kranik na OFF po kłopocie :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju xv750

Post autor: osman1971 »

no wlasnie Waldi, tez mi to cos nie pasuje.. teraz to mi po głowie chodzi czy to akurat była(jest )przyczyna moich problemów?? Pisałem o tym w dziale gażników,moto waliło tak w tłumik z tylnego cylindra że ogień szedł,no i palił w sumie prawie tylko na jeden,czasami próbował załapac drugi ale wtedy własnie strzelał w tłumik. Jade w środe do mechanika,zobaczymy co wymyślił. A skąd masz albo z czego podchodzi kranik ON-OFF?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Benzyna w oleju xv750

Post autor: -waldi- »

akcesoryjny z USA :/
no to masz przyczynę - z tego co piszesz ten niepalący cylinder napchał w olej paliwa

coś tego typu mam http://maxmoto.pl/kranik-paliwa-do-moto ... d5495.html
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ