spadają obroty czasem gaśnie

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
pietr
Posty: 9
Rejestracja: 01 czerwca 2013, 23:39
Motocykl: virago750
Status: Offline

spadają obroty czasem gaśnie

Post autor: pietr »

Witam co może być przyczyną przy hamowaniu na wolnych obrotach które są w przedziale 1000-1300 obr./min.
silnik traci obroty i gaśnie , poziom w gaźnikach prawidłowy , kranik sprawdzony , bak czysty , ratuje się dodając gazu
w warsztacie nie potrafili mi pomóc
Spotkaliście się z taką sytuacją
pozdrawiam piotr
speed01
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwietnia 2017, 00:05
Motocykl: xv535__1996
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: spadają obroty czasem gaśnie

Post autor: speed01 »

Witam
Jedyne co mi przychodzi do głowy to LEWE POWIETRZE , z doświadczenia co prawda na samochodach ( CC 700 AISAN , 126P )
Siła ssania tłoka podczas hamowania silnikiem jest taka sama jak przy jeździe a ilość paliwa minimalna .... lewe powietrze pogarsza ten stan tzn. silnik gaśnie. jak naciśniesz sprzęgło oczywiście... :cool: przed zatrzymaniem sie .
pozdr.
Awatar użytkownika
pietr
Posty: 9
Rejestracja: 01 czerwca 2013, 23:39
Motocykl: virago750
Status: Offline

Re: spadają obroty czasem gaśnie

Post autor: pietr »

Dzięki za podpowiedź jeżeli to to najpewniej przy króćcach dolotowych do gaźnika
makus707
Posty: 2
Rejestracja: 27 lipca 2017, 16:50
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: spadają obroty czasem gaśnie

Post autor: makus707 »

Witam jakiś czas temu przerabiałem podobny temat silnik czasami chodził jak lalunia a czasami gasł na wolnych co było wkurzające szczególnie w mieście obiaw ustąpił całkowicie po przedmuchaniu gażników dodam że z lenistwa zrobiłem to bez wyciągania gazników z motocykla od tego czasu nie ma żadnych problemów z wolnymi obrotami oczywiście przy okazji skalibrowałem gazniki używając zwykłego wężyka igielitowego
ODPOWIEDZ