Regeneracja wałka rozrządu itd

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
andrewl
Posty: 19
Rejestracja: 10 czerwca 2015, 07:47
Motocykl: virago XV 920
Status: Offline

Regeneracja wałka rozrządu itd

Post autor: andrewl »

Witam.
Miał ktoś do czynienia z regeneracją wałka i dźwigienek zaworowych ? Są niby firmy , które to robią , ale jakie są efekty i kto to robi dobrze ?
Czytam , że większości osób po jakimś czasie ( np. 1000km ) ma te elementy ponownie zjechane jak przed regeneracją . Utwardzenia typu " azotonasiarczanie " nic nie daje .
Jedna firma, o której piszą na forach robiła takie rzeczy - pisze o dźwigienkach, ale mieli reklamacje. Wypowiedzi były z 2016roku. Tydzień temu otrzymałem od nich info ,że się tym nie zajmują.
Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
A.L.
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Regeneracja wałka rozrządu itd

Post autor: MorePain »

Rozmawiałem z wieloma firmami w temacie regeneracji dzwigienek i wałka rozrządu. Wałek większość firm jest w stanie naprawić, albo przez szlifowanie albo napawanie. Naprawy dzwigienek podejmuje sie tylko świątek, ale gwarancji na taką usługę mi nie chciał zaoferować. Polok już nie robi dzwigienek z powodu dużej liczby reklamacji. Walek robi pod fabrycznie nowe dzwigienki
Cały problem w tym że aby całość działała bezawaryjnie to twardość powierzchni walka i dzwigienek muszą być jednakowe. A nikt Ci tego nie zagwarantuje.

W serwisach glowic najczęściej zalecają zakup: nowy wałek i nowe dzwigienki, niestety jest to jedyne rozsądne rozwiązanie, choć kosztowne.
ODPOWIEDZ