Opona Shinko

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
eldruto
Status: Offline

Opona Shinko

Post autor: eldruto »

Witam
Zaproponowano mi dziś opone marki SHINKO na moja virówke w dość przyzwoitej cenie, a rzekłbym że nawet okazjonalnej w porównaniu do Meztelerów, Bridgestonów etc.

Mam pytanie czy któryś/któraś z was, drogich motocyklistów, jeździ na tej firmie i co o tych oponach sądzi.
Wiem, że nie warto sie jest pchać w tanie gumy, bo to żadna oszczędność, ale w sklepie powiedziano mi, że gumy zbierają dobre opinie u klientów, a ich cena jest wynikiem tego, iż jest to mało znana firma i każdy woli kupić coś pewnego niż te gumy.
Ma ktos jakieś sugestie, doświadczenia?

I przy okazji, może mi ktos wytłumaczyć czy można (i ewentualnie jak) sprawdzać date produkcji opony na biezniku?
Dziekuje i zycze szybkiego nadejscia wiosny:)
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: hunter of wind »

Moim zdaniem na oponach nie należy oszczędzać, bo to kwestia bezpieczeństwa. Po byle jakiej glebie, koszt doprowadzenia motocykla do poprzedniego stanu wielokrotnie przewyższy różnicę w cenie opon, a i zdrowie można stracić, o poważniejszych konsekwencjach nie wspominając...
Lepiej więc założyć gumy uznanej i sprawdzonej firmy, a nie stosować jakieś "wynalazki".
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: wierzba »

Koledzy na forum niedawno kupowali Continentale CM1 i CM 2 coś koło 300 złotych za sztukę, to chyba nie jest wygórowana cena za markową oponę. Ja nie mam nic przeciwko tanim rzeczom ale na tych kilku centymetrach styku z jezdnią nie warto oszczędzać. Kołacze mi się w głowie że Shinko to świetne opony, wyśmienite na suchym ale jak popada...
co mnie obchodzi gdzie jadę, grunt że wiem gdzie byłem :)
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: Marek73 »

Znam dwóch gości, którzy jeżdżą na Shinko. Dodatkowo opony te sprzedają moi koledzy.

Zdanie jednych i drugich jest takie:
- jeżeli do motocykli cruiser/chopper to te gumy są jak najbardziej OK. Wytrzymują 20 tysięcy, są średnio - twarde, przyzwoicie kleją i bezproblemowo znoszą przyzwoite prędkości.

Do sportów - już tak bardzo się nie nadają. Inne są dużo lepsze w tej kategorii.
eldruto
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: eldruto »

Virago 250 zawrotnych prędkości nie osiąga:) Z resztą sam fanem zbyt szybkiej jazdy nie jestem. (Dlatego wole bardziej Virago niż scigacze)
Nie chce się pakować w drogie opony, bo po pierwsze studiuję, a po drugie moto chciałbym kiedyś zamienić na nieco większe, więc szkoda przepłacać.

Trochę też boje się kupować przez internet, bo nie chcę zeby się okazało, że dostanę tanio oponę markowej firmy, z tym, że produkowaną 4 lata temu. W sklepie wiem, co trzymam w ręku i dzieki Patrze dowiedziałem się, na co zwracać uwagę.

Pozdrawiam;)
Awatar użytkownika
soprano
Posty: 725
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 09:19
Motocykl: virago 535 `96
Lokalizacja: sosnowiec
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: soprano »

eldruto pisze:Witam
Zaproponowano mi dziś opone marki SHINKO na moja virówke w dość przyzwoitej cenie, a rzekłbym że nawet okazjonalnej w porównaniu do Meztelerów, Bridgestonów etc.

Mam pytanie czy któryś/któraś z was, drogich motocyklistów, jeździ na tej firmie i co o tych oponach sądzi.
Wiem, że nie warto sie jest pchać w tanie gumy, bo to żadna oszczędność, ale w sklepie powiedziano mi, że gumy zbierają dobre opinie u klientów, a ich cena jest wynikiem tego, iż jest to mało znana firma i każdy woli kupić coś pewnego niż te gumy.
Ma ktos jakieś sugestie, doświadczenia?

I przy okazji, może mi ktos wytłumaczyć czy można (i ewentualnie jak) sprawdzać date produkcji opony na biezniku?
Dziekuje i zycze szybkiego nadejscia wiosny:)


A ja na takich oponach śmigam i nie narzekam, dobrze trzyma się nawierzchni czy to w czasie skręcania czy hamowania więc ją polecam.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2011, 20:53 przez soprano, łącznie zmieniany 1 raz.
Spieszmy się kochać..., tak szybko wszystko przemija, odchodzi...:-(
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: pisior »

ja latalem na shinko ,do powolnej jazdy i dobre warunki ,ok ,ale jak juz troszke pociskasz i kladziesz sie w zakretach to tu odradzam nosi dupą bo sie na rant opony wchodzi :)
kupilem u eddiego i zlecialem całą polske (w różnych warunkach ,i miejscach ) nawet nie uskoczyla : heidenau :)
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: leszekk »

eldruto pisze:boje się kupować przez internet
Jeśli kupujesz od jakiegoś cwaniaczka z alledrogo, to faktycznie. Jeśli jest to zakup przez netcar czy inny sklep internetowy dbający o opinie klientów, to bez strachu - zamawiasz, kurier dostarcza, sprawdzasz czy to jest to, co zamówiłeś i jeśli od razu widzisz, że ma jakiś feler to nie odbierasz. Poza tym masz 10 dni na rezygnację jeśli z jakichś względów uznasz, że zakup był nietrafiony.
A przede wszystkim sprawdź co Ci EDDIE zaproponuje
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: GLIWICKI »

Netcar jest naprawdę solidną firmą i możesz kupowąć bez stresu :rock:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
eldruto
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: eldruto »

Dziękuję za wszystkie odpiwiedzi. Sprawdziłem netcar - rzeczywiście, ceny ok - za METZELER Perfect ME 77 chcą 350 zl, więc nie jest tak źle - wole chyba dolozyc te parę zlotych.
Zastanawiam się jeszcze własnie nad Hindeau sprzedawana przed Eddiego - niecałe 300 zł. Cena fajna, ale chyba jednak dołoze te 50 zl. Pogadam jeszcze w sklepie, powiem co i za ile mogę miec - może coś opuszczą na shinko...:)
Pozyjemy, zobaczymy:)

Aczkolwiek jest jeszcze jedno male pytanie do posiadacza VS 250 - nie ma problemu z zalozeniem 140-90/15? (bo oryginał to 130-90/15) W sklepie nie widzieli problemu, więc mam nadzieje, że to jest w porzadku, bo jak widze rozmar 130 jest mniej popularny.
pozdrawiam:)
Jasiek
Status: Offline

Re: Opona Shinko

Post autor: Jasiek »

a ja odradzam shinko po 10 tyś tylna opona po prostu sunie jak na lodzie podczas hamowania w ogóle nawet nie zapiszczy , nie ma przyczepności do asfaltu, przez pierwsze parę tysięcy może tak do 6- stego tyś miała przyczepność i byłem z niej zadowolony ale potem zaczęła się kaplica więc odradzam bo cenowo podo0bnie sie trzyma jak inne marki a jest po prostu tragiczna, ostatnio miałbym przez nią widzenie ze św. Piotrem dobrze że się zlitował i bram nie otworzył .zaznaczam oponę kupiłem nową
ODPOWIEDZ