Prośba

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Kubrix
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 12:20
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Prośba

Post autor: Kubrix »

Witam. Muszę wymienić w mojej virażce 535 obuwie. Zastanawiam się czy obie muszą być jednej firmy czy mogą różne i czy bieżnik ma duże znaczenie. Myślałem o continentalach lub "heidenach". Tyle się tutaj naczytałem, że teraz mam totalny zamęt w głowie. Chciałbym przeznaczyć na zakup ok. 600 złotych. Obecnie używam metzelerki przód 3.25/19 a tył 150/90. Bieżnik co prawda dobry ale są z roku 1998 no ale takiego motonga kupiłem i czas najwyższy na wymianę. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Myślę, że odpowiedzą mi tylko tacy co chcą doradzić a nie rzucać hasła typu: tyle już o tym było.Szerokości.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Marcin »

Nie muszą być takie same bieżniki. Jeżeli się zmieścisz w tej cenie to polecałbym continental. Pamiętam jak kupowałem w 2008 METZELER Perfect ME 11 Front 3.00-19 49S TT w NetCar.pl za 176 zł - teraz kosztuje 529 :shock: szaleństwo.

Kolega jest z Rogowa koło Koluszek?
Obrazek
Awatar użytkownika
SE-MEN
Posty: 487
Rejestracja: 07 sierpnia 2010, 18:50
Motocykl: XV 535 VIRAGO 98
Lokalizacja: Konstancin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: SE-MEN »

Witam polecam oponki Continental mileston CM1 CM2.(koszt 630zł) całkiem przyzwoite w przyzwoitej cenie i ciekawy bieżnik pozdrawiam :rock:
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Pixa »

Moga byc rozne. Generalnie moim zdaniem lepsza na tyl, gorsza na przod. Ja wymienilem w tym sezonie. Budzet mialem podobny i zdecydowalem sie na:

Przod:

Heidenau 3,00-19 K65 49S

Tyl:

Metzeler: 140/90-15 M/C 70S PERFECT ME 77

Generlanie na suchym nawet najtansze oponki powinny byc w miare ok.
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: wierzba »

Pixa, przyjmij odwrotnie założenie, lepszy przód, gorszy tył. Jak Ci tył ucieknie to dasz radę opanować maszynę przy minimalnym doświadczeniu, jak przód ucieka to zwykle jest już za późno na wszystko i doświadczenie stu lat jazdy nie pomoże. Jednoślady jeżdżą przodem, na przód dawaj coś dobrego. Po dzisiejszych 50 kilometrach z fajnymi zakrętami polecam Continentala CM1 i CM2, tania i rewelacyjna gumka (ale próbowałem tylko na suchym).
co mnie obchodzi gdzie jadę, grunt że wiem gdzie byłem :)
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Pixa »

No wlasnie na suchym to praktycznie wszystko w naszych niewyczynowych maszynach da rade :-) Mimo wszystko wole lepsza na tyl - jezdze na tyle spokojnie, ze przod mi jeszcze nigdy nie zaczal uciekac, a tyl przez piasek na drodze kilka razy juz tak.
Awatar użytkownika
bambosz99
Posty: 244
Rejestracja: 26 listopada 2010, 23:48
Motocykl: Virago 1100 XV 96
Lokalizacja: Tyszowce
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: bambosz99 »

wierzba pisze:Pixa, przyjmij odwrotnie założenie, lepszy przód, gorszy tył.

100% poparcia :bravo: Dodał bym od siebie jeszcze że nie chciał bym hamować tym gorszym przodem :mrgreen:
"Nie trać czasu dla tych, którzy go nie mają dla ciebie"
Awatar użytkownika
KrzychuGdynia
Posty: 164
Rejestracja: 03 sierpnia 2010, 18:59
Motocykl: Virago XV 535 - 93r.
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: KrzychuGdynia »

wierzba pisze:Pixa, przyjmij odwrotnie założenie, lepszy przód, gorszy tył.
Dokładnie! I to jest również zasada którą powinno się stosować także w puszkach. Niezależnie od oś napędu. Tak jak napisał Wierzba, tył jesteśmy w stanie wyprowadzić, a przód to już jest wyższa szkoła jazdy :???:
miłość do jednośladów ma się we krwi
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 97
Rejestracja: 06 lutego 2011, 15:47
Motocykl: Virago 535 S
Lokalizacja: Zduńska Wola/Warszawa
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: meteor »

Pixa pisze:Przod:

Heidenau 3,00-19 K65 49S

Tyl:

Metzeler: 140/90-15 M/C 70S PERFECT ME 77
Tydzień temu założyłem te same gumy :wink:
Awatar użytkownika
bambosz99
Posty: 244
Rejestracja: 26 listopada 2010, 23:48
Motocykl: Virago 1100 XV 96
Lokalizacja: Tyszowce
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: bambosz99 »

Pixa pisze:No wlasnie na suchym to praktycznie wszystko w naszych niewyczynowych maszynach da rade :-) Mimo wszystko wole lepsza na tyl - jezdze na tyle spokojnie, ze przod mi jeszcze nigdy nie zaczal uciekac, a tyl przez piasek na drodze kilka razy juz tak.
Jako że napisaliśmy swoje posty w tym samym czasie nie przeczytałem Twojej wypowiedzi.
Coś mi tu nie pasuje, skoro jeździsz spokojnie to czemu tył Ci ucieka? Albo Twoja jazda jest spokojna tylko w Twoim odczuciu, albo musisz popracować nad techniką bo coś mi się wydaje że opona nie ma z tym nic wspólnego.
"Nie trać czasu dla tych, którzy go nie mają dla ciebie"
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Pixa »

Tyl mi uciekal bo mialem z tylu totalnie lysa, prawie 12 letnia opone :-) Teraz jest ok :-)
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: wojok »

co i tak nie zmienia faktu, że na piasku białych pasach, torach tramwajowych i tak tylna opona może złapać uślizg. wtedy jedyne co pozwoli ci wyprowadzić moto, to dobra opona z przodu (sprawdzane nie raz)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Blunio »

Pixa pisze:moim zdaniem lepsza na tyl, gorsza na przod
Całkowicie błędne założenie. W motocyklu, na którym jeżdżąc powierzamy życie swoje i innych dwóm kawałkom gumy nazywanych oponami, wszystkie powinny być dobre. A jeżeli już dyskutujemy na yemat przód/tył, to jak stwierdzili przedmówcy, uślizg tyłu da się opanować, przodu raczej nie. I warto jeszcze przypomnieć, że ok. 80% siły hamowania motocykla przypada na przednie koło.

Nie będę wychwalał producentów opon, bo w końcu nawet najgorsza nówka jest lepsza od ponad dziesięcioletniego wyrobu oponopodobnego.
Przy okazji pragnę przypomnieć, że opony to nie wszystko. Wymieniając ponad 10 letnie opony, wymieniamy również dętki. I nie na chińskie barachło, tylko na firmówki. Bo co z tego jak mamy funkiel nówki oponki, jak w nich siedzą sparciałe dętki ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: podbiel »

Blunio pisze:firmówki
produkowane w Chinach z logo wiodących firm
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Blunio »

podbiel pisze:produkowane w Chinach z logo wiodących firm
Powiedz mi, co nie jest produkowane w Chinach ?
Jednak myslę, że co innego produkt firmowany logo firmy wzbudzającej pozytywne emocje (Michelin, Continental, czy Bridgestone), a co innego produkt no name czy nawet kumho :humm:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: paelek86 »

A ja bym zaproponował coś takiego do czego ja się stosuje - nie ma lepszych czy gorszych a są....co najmniej b.dobre! Zaoszczędź trochę na nie wiem....środkach czyszczących, dodatkach do moto, a może nawet i na oleju i browarach, odmów imprezę sylwestrową/andrzejkową itp, itd. a załóż dobre opony - to one utrzymują moto w ryzach i służą naszemu bezpieczeństwu, a na bezpieczeństwie wg mnie nie można oszczędzać. (oczywiście nie mówię że heidenau czy cokolwiek innego jest nie dobre, tylko chodzi mi o same podejście do sprawy). Pozdro! :rock:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Marcin »

He he a jak ja 80 % jeżdżę na kole i w sumie przednie mi nie potrzebne to wolę tylne mieć lepsze. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: podbiel »

Blunio pisze:Powiedz mi, co nie jest produkowane w Chinach
wszystko może prawie. Kumho to akurat Korea. Te no name to tak nie do końca. Znajomy spędził w Chinach trochę czasu i ze swoich obserwacji powiedział ze tam jest taka polityka: firma X zamawia partię 100000 szt Chińczyk robi 150000 bo bedą braki i ponownie nie będzie przestawiał maszyn. 20000 braków reszta to no name
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Pixa »

Blunio pisze: Wymieniając ponad 10 letnie opony, wymieniamy również dętki. I nie na chińskie barachło, tylko na firmówki. Bo co z tego jak mamy funkiel nówki oponki, jak w nich siedzą sparciałe dętki ?
W sumie fakt. Nie zmienilem :/ Moze za sezon sie wymieni.
Kubrix
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 12:20
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Kubrix »

Dzięki za podpowiedzi a czy wejdzie opona 90/90/19 i czy warto dać z przodu szerszą?
A co do miejscowości o którą pytał kolega to jestem z Rogowa ale tego obok Wodzisławia Śląskiego.
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Pixa »

To na co sie zdecydowales?
chomiczek
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: chomiczek »

Kubrix, no to jesteśmy sąsiadami :razz:
Kubrix
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 12:20
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Kubrix »

No chomiczek to ładnie, można kiedyś wyruszyć razem. Podobno 1 maja jest zlot w Raciborzu. A co do opon to na tył chyba Continental Milestone CM2 TT, a przód chyba Heidenau 3,25/19 K34.
chomiczek
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: chomiczek »

Spoko :mrgreen: . Masz jakiś link do tego zlotu? Jeszcze jak by twój wiek nie był tajemnicą to byłoby super :wink:

Pozdrawiam
Kubrix
Posty: 14
Rejestracja: 07 kwietnia 2011, 12:20
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Prośba

Post autor: Kubrix »

Jest to wiadomość nieoficjalna od kumpla co tam corocznie jeździ i zawsze 1 maja rozpoczynają tam oficjalnie sezon, a co do mojego wieku to podałem w powitalni :mrgreen:

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2011 8:06 pm ]
No i kupiłem Continentale CM 1 i CM 2, jak na razie to jest ok, zobaczymy co będzie na mokrej nawierzchni. Dzięki wszystkim i szerokości życzę.
ODPOWIEDZ