Jakie opony do Virago 1100

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
komkon
Status: Offline

Jakie opony do Virago 1100

Post autor: komkon »

Witam
Może dla wielu to pytanie z typu absurd, ale ja jako nowicjusz wśród Was pytam.
Na przedniej oponie bierznik mam ok, ale boczne powierzchnie są lekko spękane. Tylna jest w całości ok. Czy wymieniać obydwie? Jaką ponę wybrać? I jaki rozmiar? Jeżdziłem na Dunlop Elite II 90/19, kolega podpowiada mi rozmiar 100-19?
Co myślicie? :?:
wideo5
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: wideo5 »

oryginalny rozmiar to 100/90/19 a tył jak pamiętam tak jak xv750 czyli 140/90/15
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: tacim »

wchodzi sz tu http://bluebox.zary.com.pl/moto_info/te ... o_dane.htm 12 moto od dołu i wsio masz ja z tego dane to diagnoście dawałem :)
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: 11Lukasz »

do Virago 1000, taki sam rozmiar przedniej opony?
S_K_W_A_R_A
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: S_K_W_A_R_A »

ja mam oponkę Mitass H14 100/90/19 już drugi raz i sobie chwale i cena jest uczciwa ( okolo 110zł ) po co przepłacać
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: 11Lukasz »

a gdzie kupiles te oponke, wbrew pozorom nie tak latwo znalezc opony, chyba latwiej motorek :rock:
S_K_W_A_R_A
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: S_K_W_A_R_A »

szukaj w sieci Handlopex
Jasiek
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: Jasiek »

ja niedługo założe firme Shinko i dam relacje jak się na tym koreanskim gumowcu jeżdzi koszt 339 zł na tył
Awatar użytkownika
phaczyk
Posty: 17
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:50
Motocykl: XV1700 '95
Lokalizacja: Lębork
Wiek: 51
Status: Offline

Opony do Virago

Post autor: phaczyk »

A ja właśnie kupiłem nowy komplet opon firmy KENDA, 200 zł-przód i 300zł - tył.
Gość z którym rozmawiałem sprawiał wrażenie, że zna się na rzeczy i nie od wczoraj sprzedaje opony. Mówił o 4 letnim doświadczenie z tą firmą, bez żadnych jak dotąd problemów. Zobaczymy jak będzie u mnie mam nadzieję, że będą dobre.

Gdybyś chciał to podaję link:
http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=396019530
http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=405241194


Pozdrawiam z Lęborka.
Ogar 200 / Virago XV700 '87 / Road Star XV1700 '95/
Piasek(XV535)
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: Piasek(XV535) »

Odnośnie opon Koreańskich, Chińskich itp...
Kolega kupił taką nówkę do Hondy Shadow 750 C2 na tył...
Na suchym - jak to na suchym - trzyma się...

Ale na mokrym - tragedia...
Ta opona łapie poślizgi nawet przy odkręcaniu gazu na drugim biegu !!
Szajs dokumentny...
Wracajac z Zakopca (we Wrocławiu) wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie... Koło momentalnie się blokuje na mokrym - nigdy nie wiadomo kiedy, a od blokady tylnego koła do dzwona niedaleko... Wywalił na to 300 zł (w Łodzi na motobajzlu) ale stwierdził że bezapelacyjnie jak to gówno zedrze to przesiada się na coś renomowanego... Na mokrym lepiej w ogóle motocykla na tych oponach nie dotykac...

Ja w swojej mam Continental`a Milestone. Kosztowała sporo ale warta jest każdej wydanej na nią złotówki... Po ok 6 tyś km przebiegu nie widać na niej śladów zużycia, perfekcyjne trzymanie na mokrym asfalcie i zniknał problem fatalnego (0-1) hamulca w wirażce... Bez problemu wyczuwalny jest próg kiedy koło jeszcze obraca hamując a kiedy zaczyna blokować. POLECAM.
Xondz
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: Xondz »

Witam,

To ja się przyłącze do głosu Piaska. Nigdy więcej opony niemarkowej. Tj. tylko: Michelin, Dunlop, Bridgestone, Metzeler, Pirelli, Avon, Continental.
XV500 kupiłem z Kanady na oryginalnych oponach Bridgestone z 1983 r., trzymały ok.. miały tylko popękana boki w związku z tym zgodnie z poradami, że lepsza jest niemarkowa opona lecz nowa, zakupiłem na tył KingTire a na przód Haideanu. I od tego momentu zacząłem bać się jeździec na mokrym... Tył odjeżdżał nawet na suchym po ostrzejszym starcie, a jak pięknie piszczał przy hamowaniu tylnym laczkiem. Przód ślizgał się tak na mokrym, że nie było mowy o hamowaniu w skręcie... Aż pewnego dnia wyprzedzając korek musiałem dać ostro w palnik i zjechać przed nadjeżdżającym z przeciwka tirem... zjechać zjechałem ale hamowanie zakończyło sie efektowną figurą z lotem przez głowę i kilkumetrowym ślizgiem. Haidenau pokazał co potrafi.
I dlatego teraz jeżdżę na Pirelli MT66, przód i tył. Zero problemów, trzyma na mokrym i suchym - sprawdzone w górach Grecji i tydzień temu w Bieszczadach. Polecam.

pzdr
X
Jasiek
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: Jasiek »

relacjonuje SHINKO koszt 339 zł na tył długo sie zastanawiałem i rozmawiałem ze sprzedawcą wartość h mają wieksze niż dunlop moze to coś znaczy choć nie wiem po co taka wysoka wartość do virago, przejechałem na niej 3 tyś km jechałem wtaki deszcz ze mogłem tylko jechac 40 km bo poprostu była rzeka na drodze i opona sie sprawowała dobrze, potem lekko kropiło aasfalt był mokry i grzałem 110 120 na prostym plus zwolnienie w zakretach i opona trzymała sie bardzo dobrze bez poslizgów, przyznaje ze lubie się bardzo pochylac w zakretach i poczatkowo sie bałem ale teraz po sprawdzeniu tej opony nie mam do niej strachu, przyznaje ze obawiam sie o bieznik bo moze mam zwidy ale chyba nie wytrzyma tyle co poprzedni dunlop , na tamtym przejechane było 18 tys, choc moze mi sie zdaje, najpierw kupiłem tył z SHINKO ale test wypadł pozytywnie wiec kupuje też na przód, nie miałem jakis duzych awaryjnych sytuacji z hamowaniem ale raz wyskoczył mi pies i z 70 km poszło dobrze lekki pisk ale hamowanie na plus, choc 70 to nie za duza predkosć zebny sie wypowiadac, mysle ze warto ja kupic
jacekp
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: jacekp »

Co do wynalazków naszych żółtych skośnookich braci, to od takich oponek należy trzymać się z daleka. Za dużo przykładów ślizgów nie wiadomo dlaczego. Ja mam zaufanie do Dunlopa, zmieniłem w tamtym roku przód na arrowmaxa a tył na K517 z prostego powodu - stare typy Dunlopów są już nie do dostania. Nie zawiodłem się - jazda po suchym, po mokrym, na bośniackich serpentynach po ichniejszym asfalcie - OK.
Tutaj nie ma oszczędności - zaoszczędzisz 100 PLN, a slig będzie cię kosztował sporo więcej. To tak jak z kupowaniem kasku - proste przełożenie - im droższy, tym po prostu lepszy, pewniejszy. To BEZPIECZEŃSTWO. Moja dupa jest wiecej warta niz zaoszczędzenie stówki.
kolano
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: kolano »

Polecam metzelera perfekt me, jest w miare tani (tył ok 300zł) i dobry. Poprzednim moto jeździłem na haidenau po zmianie na metzelera wzrósł znacznie komfort jazdy i przyczepność szczególnie na mokrym. Obecnie w nowym moto mam opony dunlopa jeszcze z 1999roku prawie nowe gdyz moto stało niejeżdzone przez ostatnie 8lat, ale guma jest miękka i niespękana więc pewnie pozostane przy nich narazie, bardzo dobrze mimo wieku sie sprawują.
alpi
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: alpi »

kolano pisze:Polecam metzelera
Metzeler, jak juz kolega napisal, moge tylko polecic!
Nie za drogi i dobry.
skyman
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: skyman »

wideo5 pisze:oryginalny rozmiar to 100/90/19 a tył jak pamiętam tak jak xv750 czyli 140/90/15
Te wymiary się zgadzają. Ale jak wygląda to z dobraniem innych parametrów? Nie znam się na tym.
Przykładowo Metzeler poleca do Virago 750 (1100 nie znalazłem) następującą oponę:

METZELER ME 880 Marathon Front 100/90-19 57H TL

Wiem, że:

Indeks nośności: 57 (do 230kg) -

Indeks prędkości: H (do 210km/h)

Masa Virago 1100 wynosi więcej (264 kg), jak istotny jest ten parametr? Dotyczy indeks nośności masę motocyklu czy dopuszczalną masę obciążenia dodatkowego? Może mi to ktoś wyjaśnić?
Dzięki z góry. :bikersmile:
Awatar użytkownika
pangda
Posty: 198
Rejestracja: 05 września 2008, 15:55
Motocykl: przemalowany
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 63
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: pangda »

Kolego
jeśli śmigasz na V1100 tyle, ile pokazuje indeks, to gratuluję...
Masa maszyny i jeźdźca rozkłada się na dwa koła...
Przód to 100/90, tył 140/90 15.
Jednak markowe jakoś większą pewność dają, o tak :nazdrowie:
Pozdr

Jaca
Canoe, kajaki, łódki drewniane, wiosła i pagaje
Roboty szkutnicze i bosmańskie
skyman
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: skyman »

pangda pisze:Kolego
jeśli śmigasz na V1100 tyle, ile pokazuje indeks, to gratuluję...
Masa maszyny i jeźdźca rozkłada się na dwa koła...
Przód to 100/90, tył 140/90 15.
Jednak markowe jakoś większą pewność dają, o tak :nazdrowie:
Pozdr

Jaca
Czy to tak trudno czytać ze zrozumieniem? Przecież nie piszę, że śmigam tyle, ile jest na indeksie, tylko pytam jak dobrać odpowiednią oponę do XV1100 przy uwzględnieniu tych parametrów,lub jeszcze prościej: jak obliczyć do mojej maszyny te indeksy. Szczególnie index nośności. Jakim parametrem się kierować? Może ktoś udzieli FACHOWEJ porady?
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: Robert von Berlin »

Im wyzsze indeksy nosnosci i predkosci, tym opona sztywniejsza, tym samym mniej komfortowa. Ja bym bral minimalne wymagane.
Jobejt XV 750 Special ´82
bartazzz
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: bartazzz »

Jasiek
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: Jasiek »

Widze ze jest nagonaka na skośnookich, może i dobrze, teraz kupiłem SHINKO na przód przejechane 3 000 i nie miałem znimi jak dotąd problemu, w zakręty pochylam praktycznie prawie na maksa i nie miałem jakiś objekcji, cena SHINKO nie jest aż tak bardzo niska w stosunku do zachodnich marek, więc jeśli ktoś uważa ze lepiej kupić zachód niech bierze zachód, ja relacjonuje to co na czym jeżdże. Koszt na przód 220 zł wyważenie 25 zł. Tył zrobił już 6 tys i uważam że zrobi jeszcze maks. 10 tyś. Ostatnie chamowanie ze 140 przy wyjeżdzającym dziadku zpolnej drogi pokazały że nie ma problemów z tą oponą zarówno tył jak i przód na plus przy pogodzie słonecznej.

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 10:56 am ]
Panie Skyman patrze w servisówke taką małą i pisze ze na

tył 140/90-15 M/C 70 H

przód 100/90-19 57 H

i uważam ze to, że jeśli to są opony o takich parametrach to projektanci napewno brali pod uwagę do jakich modeli będą używane i jaką one mają masę i na jakie obciążenia będą te opony narażone wraz z prędkościa, a dopuszczenie ich do rynku sprzedaży np wsklepach napewno jest też obwarowane jakimiś restrykcjami

ja z pełnym załadunkiem klamotów bez pasażera grzeje maszyną 140, fakt że solo ale klamoty na wypad dwutygodniowy z namiotami też swoje ważą i nie bałbym się lecieć nawet i 200 bo uważam ze te opony są napewno tak zrobione ze podane mają np 210 awytrzymują np 240km/h zawsze jest dodany jakiś naddatek

tak więc kupuj śmiało, oby Ci się zgadzało tylko parametrowo ztym 57 i 70 H

pozdrawiam

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 11:00 am ]
pangda pisze:Kolego
jeśli śmigasz na V1100 tyle, ile pokazuje indeks, to gratuluję...
Masa maszyny i jeźdźca rozkłada się na dwa koła...
Przód to 100/90, tył 140/90 15.
Jednak markowe jakoś większą pewność dają, o tak :nazdrowie:
Pozdr

Jaca
A czego tu Panie Pangda gratulujesz???? po to ktoś chyba kupuje z takim indeksem żeby grzać tyle ile na nim można grzać, a jeśli nie chce tyle to nie jeżdzi, tu Pan jakiejś rewelacji nie wprowadził że przód tyle i tyle a tył tyle i tyle, kolega pytał o indeksy wytrzymałości, anie rozkładanie masy. I jeszce jedno jaka pewność ze te Pańskie markowe nie są robione w Chinach????? tak jak markowe piłki Nike były szyte przez biedote z różnych krajów
Awatar użytkownika
pangda
Posty: 198
Rejestracja: 05 września 2008, 15:55
Motocykl: przemalowany
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 63
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: pangda »

Kolego Jasiek,
zdarza mi się pojechać 85... :motorcycle: mph... ale po co?
A jeśli na Michelin Commander 140/90-15 jeździ się dużo pewniej, wygodniej niż na Mittas lub Shinko? Wypróbowałem to, więc wiem, o czym napisałem.
Nie jestem bezwarunkowym fanem markowych rzeczy, jednak jak wcześniej ktoś napisał, zaoszczędzona stówka nie rekompensuje ew. strat...
Życzę szerokości

Jaca
Canoe, kajaki, łódki drewniane, wiosła i pagaje
Roboty szkutnicze i bosmańskie
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: Raider »

Odświeżam temat. Z przodu mam łysą Bridgestone 100/90/19. Kupując moto, kolega doradził mi, żebym wymieniając, kupił szerszą niż fabrycznie zalecana. Myslę, że to słuszna uwaga, zwłaszcza, że jest miejsce. Co o tym sądzicie? Poprawią sie parametry jezdne czy niekoniecznie?
I kolejne pytanie - czy nie powinno być tak, że przód i tył powinien byc tej samej linii? Z tyłu mam nową Haidenau.

[ Dodano: Wto Lip 21, 2009 11:53 pm ]
Ps. Czy każdy wulkanizator będzie potrafił założyc taka oponkę czy trzeba szukać specjalisty?
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: gangster »

Uwaga bardzo słuszna na tył 150 /90/15 poprzednio miałem 140-stke i powiem że jest różnica na tej obecnej nie buja tak tyłkiem ( koleiny , zfrezowany asfalt , itp.) A na przód niewiem ale kolesie sobie też chwalą szersze, ja narazie niepotrzebuje lecz jak będe wymienial to napewno dam szerszą. A czy dasz tej samej firmy czy inne to niema znaczenia kwestia gustu.
Z wymianą opony zrobi to prawie każdy ,ale ci samochodowi nie mają cienkich osiek i niedadzą rady wyważyc , więc lepiej poszukac kogoś kto zrobi to od A do Z.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
Awatar użytkownika
EMAX
Posty: 196
Rejestracja: 24 lutego 2008, 22:29
Motocykl: Honda VFR 800fi
Lokalizacja: Choszczno
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Jakie opony do Virago 1100

Post autor: EMAX »

takie małe pytanko żeby nie zakładać nowego tematu
czy koła od 1100 pasują do 535 rozmiary opon te same
Planowany jeszcze jeden xv 1100
ODPOWIEDZ