ciśnienie w oponach - ile ma być?

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
math
Status: Offline

ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: math »

witam,
zadam może dla was weteranów głupie pytanie ale ile atmosfer ma być w oponach. bo jak w przedniej nie mam powyzej 3,5 to wydaje mi sie że przednie koło mi czasem "odpływa".
z góry dzięki
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Feldek »

1) Nie ten dział, takie pytanie!!!
2) Opcja szukaj - polecam :mrgreen:
3) viewtopic.php?t=293&highlight=ci%B6nienie+opony
4) powyżej 3,5 atmosfery?! trochę dużo...A jeśli czujesz, że Ci pływa to niedobrze, ale niestety nic mądrego nie doradzę, bo nie wiem co z tym fantem zrobić.
Awatar użytkownika
plaza66
Posty: 1313
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:21
Motocykl: BMW R 1150 GS
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: plaza66 »

Faktycznie 3,5 atm. to dużo.
Opona też ma amortyzowac wstrząsy.
Ja mam z przodu 2, a ztyłu 2,25 i jakoś starcza. I dużo jeżdżę z plecaczkiem :rock:

pozdrawiam
NIEUSTAJĄCEJ MOCY MIĘDZY NOGAMI!!!!

https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz

Była MZ ETZ 250 1982, XV700 N 1984, XL 650 Trampek 2002r, jest BMW R 1150 GS

Dziki Wieprz

Obrazek
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: jaroz »

w dziale DOWNLAND jest instrukcja. zapraszam do szukania i czytania. :idea:
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: sadzio28 »

ja mam opis na kardanie :wink:
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
Awatar użytkownika
KIMBA
Posty: 576
Rejestracja: 06 października 2008, 14:39
Motocykl: Triumph675R
Lokalizacja: Bystra k. Gorlic
Wiek: 50
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: KIMBA »

Ciśnienie w ogumieniu obciążenie do 90kg. przód:2,00kg/cm2, tył 2,25 kg/cm2 Powyzej 90kg. przód 2,00 kg/cm2, tył 2,50kg/cm2 Marka ogumienia: Bridgestone 3.00S19 4PRL-303A, 140/90-15M/C
Dunlop 3.00S19 4PR F-14G 140/90-15M/C SK-425
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: acze »

3,5? Raz do tyłu tyle nabiłem, bo na stacji mieli zepsuty manometr. Jeździ się jak byś chodził na szpilkach po lodzie.

Nawet różnicę jednej dziesiątej atmosfery możesz poczuć na drodze. Warto nabić wartość z instrukcji i zrobić sobie rundkę wokół tankszteli.

Chłopaki powiedzieli, że cud, że nie trzasnęła ;).
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Blunio »

acze pisze:cud, że nie trzasnęła
Małe OT. Kolega miał Trabanta. A jego dziadek mały kompresorek marki zróbtosam. Podłączył węża do koła i poszedł coś robić. Za chwilę było wielkie BUUUUUM, Trabant podskoczył do góry i ... opona z dętką do wymiany.
A na poważnie, to zauwazyłem, że z nowych kompletów ogumienia (dętki markowe, żadna tam chińszczyzna, oponki Metzeler) powietrze ucieka. Przyzwyczajony jestem, że z bezdętkowego ogumienia w Oplu Astrze praktycznie nie ma ubytków ciśnienia. A z ogumienia dętkowego w Virażce ubywa. Tak że trzeba pilnować systematycznie ciśnienia, bo lubi schodzić. A jazda na zbyt małym ciśnieniu nie jest ani komfortowa, ani bezpieczna.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Kojak »

Pozwolę sobie odświeżyć temat żeby nie zakładać nowego wątku
Blunio pisze:A na poważnie, to zauwazyłem, że z nowych kompletów ogumienia (dętki markowe, żadna tam chińszczyzna, oponki Metzeler) powietrze ucieka. Przyzwyczajony jestem, że z bezdętkowego ogumienia w Oplu Astrze praktycznie nie ma ubytków ciśnienia. A z ogumienia dętkowego w Virażce ubywa. Tak że trzeba pilnować systematycznie ciśnienia, bo lubi schodzić.
Mam to samo-nowe opony Continental + nowe dętki a powietrze ubywa w obu kołach :-(
U mnie przez ostatnie 2 tyg bardzo szybko ubywa ciśnienie w oponach.
W sobotę nabiłem dużo wiatru w oponki ( trochę za dużo jak się okazało bo 38 i 42 PSI ) a dziś rano jadę na stację żeby upuścić powietrze do prawidłowych wartości a tam już miałem w przodzie 30PSI a z tyłu 35PSI.
Zastanawiam się czemu tak szybko ubywa mi powietrze w oponach :?:
Przez wentyl nie ucieka,bo chwilkę czekałem i patrzyłem czy nie wydostają się jakieś pęcherzyki powietrza.Opony nie są nigdzie uszkodzone,jak były założone to dobrze trzymały ciśnienie a od 2 tyg mam problem z ciśnieniem w oponach...
Jak mam co 2 dni jeździć na stacje to w końcu będą ode mnie pobierać tam abonament za parkowanie...

Miał ktoś z Was podobną sytuację że nowy komplet ogumienia po jakimś czasie ( u mnie to ok 1000km ) bardzo traci ciśnienie w oponach :?:
Blunio pisze: A jazda na zbyt małym ciśnieniu nie jest ani komfortowa, ani bezpieczna
No i droższa bo spalanie bardzo wzrasta-mi wzrosło o 2 l/100km
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: MAD »

Nówki po wymianie - przód Continental Milestone CM1 (dętka michelin), tył Continental Milestone CM2 (dętka Continental). Po 6-ciu tygodniach i 900km - przód 1.8atm, tył 1.5atm. Wzrost spalania 0.6l/100km.
Tak naprawdę nie jestem pewien o ile spadło. Pomiary były dokonywyne na różnych stacjach, a te ich manometry pokazują co chcą. Ale spadło - na pomiar pojechałem, gdyż zacząłem "czuć" szykanę przy wjeździe na parking. No i ten wzrost spalania.
Mareq
Posty: 43
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 10:42
Motocykl: Bandit 1250
Lokalizacja: Tuszyn
Wiek: 49
Kontakt:
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Mareq »

candyboy, Witaj jak dla mnie to dętki coś nie tak, jeżeli zaworki mówisz trzymają to raczej nie ma inne możliwości. Ja powiem tak w tamtym roku kupiłem do roweru nowe opony + dętki i nie chińskie a powietrze uciekało z przedniej i to szybko, z tyłu było ok, kupiłem drugą dętkę i problem ustał, więc coś w tym musi być.
A tak powiedz jak się sprawuje lalka?
Ja też kupiłem, może się ustawimy w jakiś dzień to pogadamy i parę km nakręcimy.
Pozdrawiam :rock:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: kris2k »

Zdecydowanie wina dętek. Candyboy, kupiłeś nowe, jedź do nich, niech ściągają i sprawdzą. Jeśli się okaże że złapałeś lacia to pokryjesz koszt wulkanizacji, jeśli się okaże że wina dętek powinni ci wymienić na nowe za free. I przed załozeniem nowych niech je sprawdzą czy nie puszczają powietrza. Płaciłeś i za dętki, i za usługę więc reklamuj!

Marek co kupiłeś? Pochwal się, wrzuć fotki. Na latanie mozemy się umówić w każdej chwili.
Mareq
Posty: 43
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 10:42
Motocykl: Bandit 1250
Lokalizacja: Tuszyn
Wiek: 49
Kontakt:
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Mareq »

kris2k pisze:Zdecydowanie wina dętek. Candyboy, kupiłeś nowe, jedź do nich, niech ściągają i sprawdzą. Jeśli się okaże że złapałeś lacia to pokryjesz koszt wulkanizacji, jeśli się okaże że wina dętek powinni ci wymienić na nowe za free. I przed załozeniem nowych niech je sprawdzą czy nie puszczają powietrza. Płaciłeś i za dętki, i za usługę więc reklamuj!
Mogą być zleżałe, te w moim rowerze tak miały jak sprawdzałem w wodzie to niby nie uchodziło, a jak postał do rana to ciśnienia schodziło.
kris2k pisze:Marek co kupiłeś?
Kupiłem Suzuki Intruder VL 800 z 2001r. super bestia, jak znajdę chwilkę to pochwalę się fotkami. :rock:
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Kojak »

Mareq pisze:candyboy, Witaj jak dla mnie to dętki coś nie tak,
A tak powiedz jak się sprawuje lalka?
Ja też kupiłem, może się ustawimy w jakiś dzień to pogadamy i parę km nakręcimy.
Pozdrawiam :rock:
"Czarna" chodzi jak marzenie,każdego dnia nawijamy kolejne km. :mrgreen:
Musimy się jakoś zgadać na pogaduchy i wspólne latanie :wink:

Wszystko wskazuje że to przez dętki tak mi ubywa powietrza.
kris2k pisze:Zdecydowanie wina dętek. Candyboy, kupiłeś nowe, jedź do nich, niech ściągają i sprawdzą. Jeśli się okaże że złapałeś lacia to pokryjesz koszt wulkanizacji, jeśli się okaże że wina dętek powinni ci wymienić na nowe za free. I przed załozeniem nowych niech je sprawdzą czy nie puszczają powietrza. Płaciłeś i za dętki, i za usługę więc reklamuj!
Kris to nie będzie takie proste dlatego że w innym miejscu kupiłem opony a w innym je wymieniałem.Tam co brałem opony oni nie robią motocykli-tzn nie zdejmują kół z motocykla.Jak się im przywiezie zdjęte koła to wymieniają opony ale sami nie zdejmują kół w motÓrach.Ja na parkingu nie mam warunków żeby zdjąć koła z motocykla więc dałem go na zdjęcie kół i wymianę opon do mechanika.

Dziś po pracy byłem na 5-ciu stacjach benzynowych sprawdzić ciśnienie w oponach,co się zmieniło od rannego pompowania kół.Tylko na 3-ech stacjach działały kompresory ale każdy z nich wskazywał inne ciśnienie.na tym co rano pompowałem koła było tyle samo PSI co rano.Ale to raptem 9 godzin różnicy miedzy pomiarami.Zobaczę jutro po pracy co pokaże manometr na stacji.
Przez kilka dni będę kontrolować ciśnienie na tej samej stacji benzynowej...
Mareq koniecznie się pochwał zdjęciami Twojej nowej Lali - mam nadzieję że masz motÓra w jedynym właściwym kolorze - tak samo jak Twoja "była" :wink:
Mareq
Posty: 43
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 10:42
Motocykl: Bandit 1250
Lokalizacja: Tuszyn
Wiek: 49
Kontakt:
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Mareq »

Mareq koniecznie się pochwał zdjęciami Twojej nowej Lali - mam nadzieję że masz motÓra w jedynym właściwym kolorze - tak samo jak Twoja "była"
Nie ma innej opcji tylko jeden właściwy kolor jest jak dla mnie.
Ja proponuję zakupić własny manometr, bo te na stacjach są różnej jakości- czytaj kiepskiej, przetestowałem na puszkach nie raz zawsze inaczej pokazywały, teraz zakupiłem własną sprężarkę z dobrym manometrem i jest ok.
Musimy się zgadać, muszę posłuchać jak nauczyłeś gadać czarną, bo czytałem że coś tam wierciłeś :lol:
Pozdrawiam :rock:
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Kojak »

Mareq pisze:Musimy się zgadać, muszę posłuchać jak nauczyłeś gadać czarną, bo czytałem że coś tam wierciłeś :lol:
Z tym wierceniem to "drobnica" - zapodałem kilka razy fi8 na każdy wydech,ale fakt że teraz już całkiem inaczej Czarnulka gada :razz:
Choć w kwestii rasowego brzmienia to najlepiej się Kris wypowie - jego lalka to ma super głosik jak rozgniewany lew :wink:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: kris2k »

No to co koledzy? W piątek ok. 17 pasuje Wam? Zrobimy krótką rundkę, obejrzymy sprzęcior Marka, pogadamy...
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Kojak »

Ja przez pracę się nie wyrobie na 17 :-(
A co powiecie na 19?
dni są długie więc zobaczymy za widoku sprzęt Marka,polatamy trochę i pogadamy.
Mareq
Posty: 43
Rejestracja: 01 czerwca 2009, 10:42
Motocykl: Bandit 1250
Lokalizacja: Tuszyn
Wiek: 49
Kontakt:
Status: Offline

Re: ciśnienie w oponach - ile ma być?

Post autor: Mareq »

Wstępnie jestem na tak, na 19 widno długo więc i polatać nie ma problemu, a i ostanio nocne latanie zrobiłem po mieście i też super. Dogadamy temat :rock:
ODPOWIEDZ