opony

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
gluzik
Status: Offline

opony

Post autor: gluzik »

Mam pytanie czy w 535 są opony bezdętkowe?????
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony

Post autor: sadzio28 »

to zależy od felgi/obręczy . jeśli zawór od góry do dołu jest nagwintowany i ma nakrętkę przy feldze , to najprawdopodobniej jest dętka . możesz poluzować nakrętkę i lekko poruszać zaworem na boki , jeśli powietrze nie ucieka to jest dętka. zawór beztętkowy jest zazwyczaj gumowy z lekkim zgrubieniem przy feldze . istnieją też zawory przykręcane do felgi które wyglądają te dętkowe , dlatego pisałem o poluzowaniu :wink: . jeśli masz koła szprychowe , takie jak mz , simson , jawa itp. to na bank sa dętki . a jeśli chodzi o same opony czy są dętkowe czy nie to szukaj na oponie napisu tubelles (bezdętkowe) lub tubetype (dętkowe). mam nadzieje że pomogłem . jak coś jest niejasno , to pytaj .
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
gluzik
Status: Offline

Re: opony

Post autor: gluzik »

Dzięki bardzo jest napisane na oponie tubetype.

[ Dodano: Sob Sie 02, 2008 8:38 pm ]
A czy wogule przy kołach szprychowych da sie wogule założyć opony bezdętkowe??????
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: opony

Post autor: sadzio28 »

tak . między oponą dętkową a bezdętkową jest tylko taka różnica , że w bezdętkowej dętka jest na stałe przyklejona do opony i nazywa się potocznie kapą . potem cały problem polega na tym , żeby felga była szczelna a w obręczy szprychowej jest z tym problem. są felgi szprychowe które są bezdętkowymi , ale szprychy mocowane są na zewnętrznych rantach obręczy , widziałem takowe na motocyklach enduro .
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
ODPOWIEDZ