OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
marekc1019
Motocykl: Yamaha XV 535 1991r.
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Postautor: marekc1019 » 16 października 2017, 10:41

Najbardziej ciekawe są opinie teoretyków. Proponuje Koledze aby szerzej przedstawił swoją wiedzę na temat procesów produkcyjnych i składników które są wykorzystywane obecnie w produkcji współczesnych opon. Proszę o szczegółowy opis składników wykorzystywanych podczas produkcji ( jest ich ponad 150 ) wraz z proporcjami jakie należy zastosować w mieszankach w zależności od przeznaczenia opony, ze szczególnym uwzględnieniem podziału na grupy :kauczuk,oleje, substancje chemiczne, guma syntetyczna, włókna tekstylne, sadza i krzemionka . A następnie o porównanie z oponami z przed kilkunastu lat, abym miał wiedze, które najlepiej będą się nadawały na wspomniane przez Kolegę huśtawkę i łabędzie ogrodowe. Bo wiadomo huśtawka też musi spełniać warunki bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
Kargul
Motocykl: BMW R1200GS

Postautor: Kargul » 16 października 2017, 12:20

marekc1019 pisze:Najbardziej ciekawe są opinie teoretyków. Proponuje Koledze aby szerzej przedstawił swoją wiedzę na temat procesów produkcyjnych i składników które są wykorzystywane obecnie w produkcji współczesnych opon. Proszę o szczegółowy opis składników wykorzystywanych podczas produkcji ( jest ich ponad 150 ) wraz z proporcjami jakie należy zastosować w mieszankach w zależności od przeznaczenia opony, ze szczególnym uwzględnieniem podziału na grupy :kauczuk,oleje, substancje chemiczne, guma syntetyczna, włókna tekstylne, sadza i krzemionka . A następnie o porównanie z oponami z przed kilkunastu lat, abym miał wiedze, które najlepiej będą się nadawały na wspomniane przez Kolegę huśtawkę i łabędzie ogrodowe. Bo wiadomo huśtawka też musi spełniać warunki bezpieczeństwa.

nie potrzebuję wiedzy teoretycznej na temat opon, aby wiedzieć, że opona 5-letnia jest do dupy. Mam takie na moto (Bridgestone Exedra Max) i wiem, że nadają się tylko do wymiany. Opona z przód widać pęknięcia. Tył też nie zaciekawię wygląda (mimo, że jeszcze bieżnik jest). Do tego opony twarde jak kanie. Mam te opony od nówki, więc wiem jak się zachowywały przedtem, a jak teraz. Różnica jest kolosalna.

Awatar użytkownika
Top Gun
Motocykl: XV1100, CRF 1000

Postautor: Top Gun » 16 października 2017, 14:15

Kargul pisze:
marekc1019 pisze:Najbardziej ciekawe są opinie teoretyków. Proponuje Koledze aby szerzej przedstawił swoją wiedzę na temat procesów produkcyjnych i składników które są wykorzystywane obecnie w produkcji współczesnych opon. Proszę o szczegółowy opis składników wykorzystywanych podczas produkcji ( jest ich ponad 150 ) wraz z proporcjami jakie należy zastosować w mieszankach w zależności od przeznaczenia opony, ze szczególnym uwzględnieniem podziału na grupy :kauczuk,oleje, substancje chemiczne, guma syntetyczna, włókna tekstylne, sadza i krzemionka . A następnie o porównanie z oponami z przed kilkunastu lat, abym miał wiedze, które najlepiej będą się nadawały na wspomniane przez Kolegę huśtawkę i łabędzie ogrodowe. Bo wiadomo huśtawka też musi spełniać warunki bezpieczeństwa.

nie potrzebuję wiedzy teoretycznej na temat opon, aby wiedzieć, że opona 5-letnia jest do dupy. Mam takie na moto (Bridgestone Exedra Max) i wiem, że nadają się tylko do wymiany. Opona z przód widać pęknięcia. Tył też nie zaciekawię wygląda (mimo, że jeszcze bieżnik jest). Do tego opony twarde jak kanie. Mam te opony od nówki, więc wiem jak się zachowywały przedtem, a jak teraz. Różnica jest kolosalna.

Dobre :bravo: opona do dupy :lol: ja całe życie używam papieru :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,

Wróć do „Ogumienie”