OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Mocho »

ludzie wszystko próbują sprzedać, często się zdarzają gumy z początku lat 90-tych z renomowanego niemieckiego serwisu 100% do założenia i jazdy ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1026
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: ZWIERZAK »

A ja mam do was pytanie bo nie mogę znaleźć. Szukam przedniej opony do virago 1000 i natknąłem się na dwie ciekawe cenowo propozycje, Michelin macadam 50 i Continental RB2 lub tkv 11. Czy ktoś z was jeździł na takich oponach i może coś o nich powiedzieć? Na temat Michelina znalazłem opinie że są tragiczne ale to głównie opinie ludzi jeżdżących na ścigach.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
mario_b
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 12:59
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Ryczów
Wiek: 40
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: mario_b »

Z moich doświadczeń powiem tylko coś na temat wieku opon. Mam Bridgestony czyli takie jakie są zalecane w oryginale do Virago 535. Okropnie mi ślizgał tył na suchym, hamowanie (nawet przy małych prędkościach - na Golloba mimo lekkiego naciskania tylnego hamulca). Na jesieni pogorszyło się wraz ze spadkiem temperatury. Ale tak to chyba bywa gdy opony mają 5 i 10lat Prawda? Jedynie przyjemna jazda była po przejechaniu wielu km (prawdopodobnie odpowiednio się nagrzały ; )

Od razu mam pytanie, opony dość ładnie wyglądają, bieżnik w normach - ale jak rozumiem lepiej je wymienić?

Po poczytaniu forum znalazłem to co chcę. Najniższe (trochę podejrzane) ceny jakie znalazłem (ale opony mają być maks 1,5roczne wg regulaminu). Proszę o ostateczne potwierdzenie lub uratowanie mnie przed błędem:

Tył: http://www.24opony.pl/opony,0,32680/met ... s-tt-.html

Przód: http://www.oponeo.pl/dane-opony-motocyk ... zod-tl-m-c
czy http://www.oponeo.pl/dane-opony-motocyk ... s-przod-tt

Brać czy nie brać, oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: CARO »

tylko nie bridgestony, bardzo slabe. me 11 tez raczej slabe.

metzeler me 77 mialem i sa ok.
pirelli mt route 66 tez mialem, i tez polecam, bardzo dobre.
Honda Shadow 750 Spirit.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: -waldi- »

CARO pisze:tylko nie bridgestony, bardzo slabe
napisz coś więcej, bo mam taką i nie wiem czego się spodziewać
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
buchalter
Posty: 474
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: Honda VTX 1300C
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 61
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: buchalter »

mario_b pisze:Najniższe (trochę podejrzane) ceny jakie znalazłem
...
Tył: http://www.24opony.pl/opony,0,32680/met ... s-tt-.html
Można jeszcze taniej nawet jak doliczyć koszt przesyłki http://www.sklepopon.pl/metzeler-me77,m-1709
Jeździłem tylko na Metzelerach, więc porównania nie mam.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: leszekk »

-waldi- pisze:
CARO pisze:tylko nie bridgestony, bardzo slabe
napisz coś więcej, bo mam taką i nie wiem czego się spodziewać
Ja też na tyle mam brickstone'a i nie potrafię znaleźć negatywnych cech tej gumy. Fakt, przy ostrym hamowaniu samym tyłem potrafi się uślizgnąć ale w sposób całkowicie przewidywalny (kto hamuje samym tyłem?!)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
CARO
Posty: 570
Rejestracja: 28 maja 2009, 11:10
Motocykl: Shadow 750
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: CARO »

leszekk pisze:
-waldi- pisze:
CARO pisze:tylko nie bridgestony, bardzo slabe
napisz coś więcej, bo mam taką i nie wiem czego się spodziewać
Ja też na tyle mam brickstone'a i nie potrafię znaleźć negatywnych cech tej gumy. Fakt, przy ostrym hamowaniu samym tyłem potrafi się uślizgnąć ale w sposób całkowicie przewidywalny (kto hamuje samym tyłem?!)
mialem na mysli głównie przód - opona bardzo słaba wg mnie, twarda, śliska, nie trzyma sie drogi,
po zamianie na pirelli mt route poprostu bajka, zupełnie inna jazda, trzyma w kazdych warunkach,
tyl bridgestona troche lepiej niz przod ale bez rewelacji, a szczegolnie na mokrym trzeba na nią bardzo uwazac,
dlatego ogolnie nie polecam tej marki, poprostu sa lepsze i nawet tansze.
Honda Shadow 750 Spirit.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: leszekk »

CARO pisze:szczegolnie na mokrym trzeba na nią bardzo uwazac
Nie wiem o którym modelu piszesz - dla mnie 536 jest na mokrym oponą bardzo pewną i przewidywalną. A na mokrym trzeba uważać zawsze, nie ważne jakie gumy założyłeś
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Flower »

a co powiecie na temat dunlopa d404?
Obrazek

Zastanawiam się nad taką oponą, bo nie ukrywam, że podoba mi się bieżnik (a mam prawie całe koło z tyłu widoczne), marka dobra, w necie użytkownicy chwalą, a nie wiem czy ktoś z was używał. Szukam jak najwięcej opinii ze szczegółami, bo na oponiarskich portalach tylko ogólniki. Niektórzy narzekają na Pirelli Route, że ciężko dogrzać i jak chłodno to nawet na suchym ślizga się, a u nas na forum widze inne opinie.
Co do opony mogę powiedzieć, że nie narzekałem na obecną, stabilna i dobrze kleiła, bieżnik taki sam tylko, że tą mam po poprzednim właścicielu marki Kings Tire, a one zazwyczaj nie cieszą się dobrym zdaniem. Oczywiście opona na tył do 535.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: podbiel »

Flower pisze:dunlopa d404
nie z mojej opinii tylko kumpla przy 1100 ale same pozytywy, trochę latał w deszczu i na suchym, z plecakiem i solo. Tylko cena powala.
Flower pisze:ciężko dogrzać
toć 535 to nie ścig. Na tych pirelkach latałem 1 sezon do zakończenie ich żywota i dopiero pod koniec bieżnika były problemy, poza tym ok. Cena też nie mała.
Teraz Maxxis ProMaxx i brak problemów po 2 sezonach, a cenowo do przełknięcia. Lepsze niż shinko.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: wąsaty7 »

Flower pisze:a co powiecie na temat dunlopa d404?
Jak dla mnie,idealne opony.Zamontowane na przód i tył,sprawdzone na suchej,mokrej i bardzo mokrej nawierzchni.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: mytek1 »

Co do Dunlopa to w Shadowce z przodu mam F24, a z tyłu K555. W słońcu, deszczu żadnych problemów. Tył już kilka lat ma, ale nie daje o sobie znać podczas jazdy.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Flower »

podbiel pisze:
Flower pisze:ciężko dogrzać
toć 535 to nie ścig. Na tych pirelkach latałem 1 sezon do zakończenie ich żywota i dopiero pod koniec bieżnika były problemy, poza tym ok. Cena też nie mała.
Teraz Maxxis ProMaxx i brak problemów po 2 sezonach, a cenowo do przełknięcia. Lepsze niż shinko.
Ścig nie, ale pięknie kładzie się w zakręt (w pełni kontrolowanie), a mi się właśnie w motocyklu podoba jazda w zakrętach i lekkim złożeniu (nie takim jak na ścigu) i nie chciałbym, żeby mi dupa uciekała i dlatego trochę route mnie odstraszyły, bo chodziło o temperaturę 8-11 stopni Celsjusza i o to, że niby w niej ciężko żeby opona złapała temperaturę pracy ;)

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
Jarek72
Posty: 718
Rejestracja: 24 września 2010, 11:35
Motocykl: VIRAGO XV750 96`
Lokalizacja: Mogilno
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Jarek72 »

Witam w temacie, czas na moje gumki. Zdecydowałem się na Dunlop d404 i chyba najtaniej znalazłem w sklepie http://motogumy.pl. Może macie namierzony inny godny polecenia tani sklep z oponami?
I jeszcze jedno - w powyższym sklepie opony sprowadzają z hurtowni i twierdzą, że mogą się trafić z 2012, ale mogą się też trafić z drugiej połowy 2011 roku. Czy to normalne dla nowych opon?
Pozdro :rock:
DARQ
Posty: 154
Rejestracja: 01 października 2010, 15:03
Motocykl: bmw 1150rt
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW
Wiek: 62
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: DARQ »

Gdzieś na naszym forum jest EDDI - u niego wg. mnie sa najtańsze NOWE oponki :motorcycle:
Awatar użytkownika
stazbig
Posty: 897
Rejestracja: 22 maja 2011, 21:36
Motocykl: Virago 535DX '96
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Wiek: 74
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: stazbig »

We wrześniu kupiłem w OPONEO.PL:
Continental CM1 3.00-19 49 TT M/C - 180,-
" CM2 140/90-15 70S TT M/C - 365,-
Przesyłka w cenie.
Poprzednio jeździłem na odpowiednikach produkowanych wcześniej przez Conti. .
Nie mam zastrzeżeń.
:rock:
Zbyszek
Obrazek

https://picasaweb.google.com/1012771924 ... 010/Virago

Szkoda życia na spanie, lepiej go poświęcić na etyliny spalanie !!!
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: hunter of wind »

Jarek72 pisze:Witam w temacie, czas na moje gumki. Zdecydowałem się na Dunlop d404 i chyba najtaniej znalazłem w sklepie http://motogumy.pl. Może macie namierzony inny godny polecenia tani sklep z oponami?
I jeszcze jedno - w powyższym sklepie opony sprowadzają z hurtowni i twierdzą, że mogą się trafić z 2012, ale mogą się też trafić z drugiej połowy 2011 roku. Czy to normalne dla nowych opon?
Pozdro :rock:
Datę produkcji powinieneś znać przed decyzją o zakupie, a nie, że może będzie z 2012, a jak się nie uda to z 2011...
Opona z 2011 powinna być już przeceniona w stosunku do tej z 2012.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
pablo8118
Posty: 144
Rejestracja: 04 grudnia 2010, 23:23
Motocykl: Virago 535/FJR RP23
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 42
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: pablo8118 »

Dobrnąłem do końca tematu i dochodzę do wniosku że czy kupi się metzelera, pirelli czy heidenau aż takiej różnicy nie ma przy spokojnej jeździe po suchych drogach. Ważne aby była "świeża". Za kanżdą oponą różne idą komentaerze na + jak i na -, to zależy kto jak jeździ i ile chce wydać.
Czas zmienić oponki, a mam je jeszcze od nowości ;)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: -waldi- »

W jeździe może nie, ale w zużyciu opony tak. Jak mało jeździsz to bier hidenau jak więcej to górna półka bo na opony nie zarobisz. metzeler u mnie 44tyś wytrzymał, pojawilo się małe pęknięcie iwięc wolałem wymienić. Hidenau wytrzymał około 15tyś i łysa.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Jarek72
Posty: 718
Rejestracja: 24 września 2010, 11:35
Motocykl: VIRAGO XV750 96`
Lokalizacja: Mogilno
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Jarek72 »

hunter of wind pisze:Datę produkcji powinieneś znać przed decyzją o zakupie, a nie, że może będzie z 2012, a jak się nie uda to z 2011...
Opona z 2011 powinna być już przeceniona w stosunku do tej z 2012.
W regulaminie sklepu oponyturbo.pl jest zapis:

Jakość
Zgodnie z Polską Normą PN-C94300-7 "Ogumienie - pakowanie, przechowywanie i transport" opony do 3 lat od daty produkcji uważane są za towar pełnowartościowy. Dążąc do lepszej obsługi oferujemy również towar którego data produkcji jest dłuższa niż 3 lata (w znacznie niższej cenie), opony te są oznaczone symbolem DOT wraz z podaniem daty produkcji, gdzie pierwsza cyfra oznacza kolejny tydzień roku a druga rok.


Przy oponce w sklepie jest zapisane, że nie starsza niż 18 m-cy. W sumie tak jak pisał ten z motogumy.pl.
Sam już nie wiem co jest normą.
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: hunter of wind »

Zapis, zapisem, a sprzedający może wszak sprawdzić z którego roku i miesiąca ma aktualnie dostępne opony. Zależy to tylko od jego dobrej woli i faktycznej, a nie zapisanej dbałości o klienta. A jak nie, to oponyturbo.pl nie jest jedynym sklepem. Jak kupowałem Metzelery u EDDIE`go to wysłałem mail z zapytaniem i zwrotnie otrzymałem odpowiedź, z jakiego miesiąca będą opony. To również my, konsumenci kształtujemy standardy, godząc się lub nie na określone praktyki sprzedających.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
pablo8118
Posty: 144
Rejestracja: 04 grudnia 2010, 23:23
Motocykl: Virago 535/FJR RP23
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 42
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: pablo8118 »

-waldi- pisze:W jeździe może nie, ale w zużyciu opony tak. Jak mało jeździsz to bier hidenau jak więcej to górna półka bo na opony nie zarobisz. metzeler u mnie 44tyś wytrzymał, pojawilo się małe pęknięcie iwięc wolałem wymienić. Hidenau wytrzymał około 15tyś i łysa.

Jeżdże jakieś 5 tyś rocznie, za dużo to nie jest. Bardzie skłonny jestem założyć heidenau z uwagi na cene i ewentualnie szybciej zmienić (po 3-4 latach) i mieć znowu nową - miętszą oponkę. Jeżeli ktoś jeździ powyżej 10 tyś rocznie to masz racje, lepiej doinwestować, a to zaprocentuje w czasie.

Jarek z tego co wiem to ja wybrałbym opone najstaszą co ma rok, z uwagi na starzenie się gumy. Aż tak dużej różnicy w cenie nie ma jak jest opona z poprzedniego roku lub nawet sprzed dwóch lat.

Jedno jest pewne, guma z czasem się starzeje.
Awatar użytkownika
Jarek72
Posty: 718
Rejestracja: 24 września 2010, 11:35
Motocykl: VIRAGO XV750 96`
Lokalizacja: Mogilno
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Jarek72 »

hunter of wind pisze:Zapis, zapisem, a sprzedający może wszak sprawdzić z którego roku i miesiąca ma aktualnie dostępne opony. Zależy to tylko od jego dobrej woli i faktycznej, a nie zapisanej dbałości o klienta. A jak nie, to oponyturbo.pl nie jest jedynym sklepem. Jak kupowałem Metzelery u EDDIE`go to wysłałem mail z zapytaniem i zwrotnie otrzymałem odpowiedź, z jakiego miesiąca będą opony. To również my, konsumenci kształtujemy standardy, godząc się lub nie na określone praktyki sprzedających.
I tu masz rację. Czekam Właśnie na odpowiedź Eddiego. Jakie "stare" Ty kupiłeś?
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1502
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: coolman111 »

Jarek72 pisze:Zdecydowałem się na Dunlop d404
No no Jarek, wybór konkretny :). Mam nadzieję, że zdążysz założyć do pierwszego grupowego spotkania :cool:. W sumie Kruszwica dopiero w połowie kwietnia ;).
Pozdrawiam wszystkich Obrazek Darek Obrazek
Ogar 200 :arrow: SR50 :arrow: M21W2 :arrow: XV1100 :arrow: F6C

Obrazek
ODPOWIEDZ