Pilne

informacje o skradzionych motocyklach
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pilne

Post autor: Mocho »

Dioda pisze: na policję poskarżyć nie pójdzie..
ja bym nie był tego taki pewny...
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
fynfeuro
Posty: 446
Rejestracja: 25 lipca 2011, 15:54
Motocykl: była Miotła -535
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Pilne

Post autor: fynfeuro »

ale wiesz że dopóki nie przyjedzie patrol policji lub służba ochrony obiektu , a ty pozbawisz go możliwości oddalenia się to ma możliwość oskarżyć cie o bezprawne pozbawienie wolności ? (przerabiałem to osobiście)
to masz tak:
http://www.serwisprawa.pl/artykuly,33,5 ... ywatelskie
Ujęcie osoby sprowadza się do pozbawienia osoby wolności fizycznej poprzez uniemożliwienie jej swobodnego poruszania się. Ujęcie osoby, chociaż nie zostało nazwane zatrzymaniem, jest takim właśnie środkiem przymusu. Ujęcie może polegać nie tylko na schwytaniu i doprowadzeniu do Policji, ale również, w razie potrzeby, na zamknięciu sprawcy w pomieszczeniu i wezwaniu Policji (W. Grzeszyk Przesłanki zatrzymania procesowego, Prokuratura i Prawo z 1998 roku nr 2, s. 135). Ujęcie sprawcy na gorącym uczynku pozwala mówić, że mamy do czynienia niemalże z pewnością popełnienia (dokonania lub zaniechania) przestępstwa, chociaż karalne jest także usiłowanie, a jeżeli ustawa tak stanowi, to także przygotowanie.

dla porównania:
http://prawo-karne.blogspot.com/2009/07 ... nosci.html

Bezprawne pozbawienie wolności
Art. 189 k.k.: § 1. Kto pozbawia człowieka wolności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Nie może natomiast ulegać wątpliwości, że pozbawienie wolności - nawet krótkotrwałe, jeżeli wiązało się ze szczególnym udręczeniem, jest źródłem niebywałych cierpień osoby pozbawionej wolności, która zdana na łaskę porywaczy może wyobrażać sobie jak najgorszy rozwój wydarzeń. Pozbawienie wolności wiąże się także z udręką psychiczną osób najbliższych dla porwanego,

Dręczysz - udowodnią ci to - masz przeje...
Policja jest "po twojej stronie po zatrzymaniu sprawcy" - nie ma w protokole, że zatrzymany ma obrażenia (był dręczony) - złodziej może sobie w buty wsadzić swoje oświadczenia.
Obrażenia: oficjalnie nabyte przed czynem przestępczym. Większość lekarzy sądowych stwierdzi to na podstawie przesłuchania poszkodowanego w obecności policjanta zaangażowanego w zatrzymanie.
Coś jeszcze potłumaczyć? ;)

Skrótowo: przyszedł moczymorda poobijany, a na dodatek był tak otumaniony, że 40 razy spadł ze schodów na tego bejzbola i zawsze chciał iść dalej do góry. To była jego wolna wola.
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na adrenalinę a wzrasta na spokój
Nie młody i gniewny, ale stary i wqrw...y. Czasami zgryźliwy, bo tetryk.
Obrazek
Awatar użytkownika
do-cent
Posty: 35
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 20:43
Motocykl: xv535
Lokalizacja: Słupsk
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Pilne

Post autor: do-cent »

Reasumując.Najpierw niech się przewróci pare razy, a pózniej na policje.
lubię prawdę szczerą, bo nie lubie gdy ktoś kłamie, służę pomocą nie na każde zawołanie...........
ODPOWIEDZ