podświetlenie liczników

Dodatki i przeróbki do Virago
Baretti
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: Baretti »

wojok pisze:powodem może być to, że nie mam aktualnie światła stop i kierunkowskazów, może po założeniu wszystkiego zacznie "grać"
nie jestem przekonanany, sadze ze co do rezerwy to jest to wynikiem konstrukcji czujnika poziomu paliwa - po prostu led swieci przy znacznie mniejszym natezeniu pradu niz zarowka i stad ta wiecznie zapalona rezerwa. daj znac jak rozwiazesz problem kierunkow i stopu ale nie sadze zeby to byla wina led. u mnie dzialalo ok.
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: wojok »

na razie mocowanie stopu i kierunkowskazów skończyło się spaleniem 4 bezpieczników... kupiłem metalowe, które mają tylko jeden kabel (stop dwa), a że jeszcze nie dorobiłem uchwytów to je tylko do ramy przyłożyłem i poszło się paść. Następne testy będą za miesiąc jak po sesji do domu wrócę...
Awatar użytkownika
PAW
Posty: 65
Rejestracja: 21 października 2010, 14:43
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Opatow
Wiek: 41
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: PAW »

czyli od spodu sie nie podejdzie do tych zaróweczek ehhh,bede musiał sie pomczyc penseta od gory raz jeszcze,a co jak sie zaroweczka zgniecie,miał ktos moze takiego zonka?

bonzo000 a gdzie zakupiłes takie ledy z przezroczystymi szkiełkami zamiast oryginalnych kolorowych bo fajnie to wyglada

i jak ma sie sprawa z kontrolka oleju jak zmienie na leda to sie bedzie swiecic/zarzyc?
były motocykle prl,oldtimer,naked,sport,enduro a teraz nadszedł czas na choppera....good vibrations....
Awatar użytkownika
garcia
Posty: 421
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:19
Motocykl: był xv1100 '97
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Wiek: 51
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: garcia »

PAW pisze:bede musiał sie pomczyc penseta od gory raz jeszcze,a co jak sie zaroweczka zgniecie
pęseta plus kawałek cienkiej gumki żeby się żarówka nie wyślizgiwała i będzie gitara
PAW pisze:a gdzie zakupiłes takie ledy z przezroczystymi szkiełkami zamiast oryginalnych kolorowych bo fajnie to wyglada
ja kupiłem tutaj
PAW pisze:i jak ma sie sprawa z kontrolka oleju jak zmienie na leda to sie bedzie swiecic/zarzyc?
u mnie po wymianie nic się nie żarzy, świeci pięknie kiedy trzeba
odpuściłem sobie jedynie rezerwę bo jak dałem diodę to świeciła cały czas.
co do koloru podświetlenia liczników to na początku włożyłem niebieskie diody ale w nocy słabo widać licznik i wzrok się męczył, zmieniłem na białe i o niebo lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: k@mil »

bonzo000 zapodałeś zdjęcie kontrolek, mam takie pytanie sam przerabiałeś "szkiełka" czy gdzieś kupiłeś coś takiego :grin:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
Awatar użytkownika
bonzo000
Posty: 184
Rejestracja: 29 sierpnia 2010, 21:03
Motocykl: mean streak i cx500
Lokalizacja: Ozimek
Wiek: 41
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: bonzo000 »

Witajcie
Ja wyciągnąłem "ostro szczypcami" takie ostro zakończone kombinerki oczywiście z wyczuciem aby nie zgnieść żarówki :wink:

[ Dodano: Nie Sty 09, 2011 10:01 am ]
k@mil pisze:bonzo000 zapodałeś zdjęcie kontrolek, mam takie pytanie sam przerabiałeś "szkiełka" czy gdzieś kupiłeś coś takiego :grin:

Wszystko własna robota jak chcesz opiszę na pw jak to zrobić :rock:

[ Dodano: Nie Sty 09, 2011 10:05 am ]
PAW pisze:bonzo000 a gdzie zakupiłes takie ledy z przezroczystymi szkiełkami zamiast oryginalnych kolorowych bo fajnie to wyglada

Diody 12V zakupiłem w elektronicznym sklepie w Opolu za ok 2 zł, oprawki chromowane stalowe były dość drogie ok 12zł szt.

i jak ma sie sprawa z kontrolka oleju jak zmienie na leda to sie bedzie swiecic/zarzyc?
Diody 12V zakupiłem w elektronicznym sklepie w Opolu za ok 2 zł, oprawki chromowane stalowe były dość drogie ok 12zł szt. Wszystko działa poprawnie jak zwykła żarówka
Będziesz miał pytania pisz na pw
pozdro
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2011, 10:09 przez bonzo000, łącznie zmieniany 1 raz.
Pal gumę, a nie duszę.Obrazek
Awatar użytkownika
PAW
Posty: 65
Rejestracja: 21 października 2010, 14:43
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Opatow
Wiek: 41
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: PAW »

własnie jak te szkiełka wykonałes i z czego?jesli możesz to i mi na pw wyslij instrukcyje
były motocykle prl,oldtimer,naked,sport,enduro a teraz nadszedł czas na choppera....good vibrations....
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: k@mil »

bonzo000, to daj info na pw to może i ja sobie takie zmajstruje :rock: teraz i tak dłubie przy lalce :grin: więc i tym bym sie zajął. Z góry dzieki :rock:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
james9009
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: james9009 »

Szkoda tylko że w 535 żeby wymienić żaróweczkę w liczniku trzeba rozkręcić pół motocykla :razz: Zajrzałem tam i zwątpiłem jak muszę wszystko wybebeszyc żeby odkręcić te dwie śrubki trzymające budzik.. Chyba że jestem ciemny i ktoś wie jak to zrobić w inny sposób (bez zdejmowania lampy, wypinania kabli itd)? :roll:
Pozdro!
BUTCH3R
Posty: 77
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 16:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 535 / WSK M06-64
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 40
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: BUTCH3R »

Da się to zrobić bez wypinania kabli, ale trzeba lampę odkręcić. Musisz mieć klucz na sprężynie :D
Właśnie to zrobiłem, ale kuźwa z własnej ciekawości spierdzieliłem jedną część :oops:

Wie może ktoś za co odpowiada ten lub ta "bezpiecznik/żarówka" która jest na stałe zamontowana/wlutowana w czarnym plastiku od spodu licznika, przy lince prędkościomierza.
Chciałem tam zajrzeć i zonk !!! Mam nadzieję że to służy do podświetlania wskazówki prędkościomierza.

HELP :mrgreen:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: wąsaty7 »

Niestety to nie służy do podświetlenia licznika,więcej informacji tu: viewtopic.php?t=4990
Wąsaty7
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: -waldi- »

zapewne uszkodziłeś kontaktron i jeżeli miałeś automatyczne wyłączanie kierunków to ich nie będziesz miał :)

zmierz go i szukaj po sklepach elektronicznych
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
james9009
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: james9009 »

BUTCH3R pisze:
Właśnie to zrobiłem:
A jak efekt? prześlij foto (: WYmieniłeś tylko żarówkę czy wstawiałeś kolejną tak jak mówił Wąsaty? Kurcze może też się za to wezmę jak znajdę chwilę czasu..
BUTCH3R
Posty: 77
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 16:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 535 / WSK M06-64
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 40
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: BUTCH3R »

james9009, Chodziło mi o odkręcenie lampy bez wypinania kabelków. Tylko poluzowałem lampę z kierunkami i wtedy kluczem na sprężynie odkręciłem zegar :grin:
Nie wiem jak jest u Was ale ja mam miejsce na 2 żarówkę/diodę. Jest otwór pod linką prędkościomierza i tam planuję wstawić oprawkę z nową diodą ewentualnie żaróweczką.
Przymierzyłem oprawkę i pasuje jak ulał, efekt też spoko.
Objechałem cały Mińsk i ni ch.... nie mogę znaleźć takiej diody. Jak zapytałem o kontaktron to tylko dziwną minę robili. Znalazłem u jednego faceta ale inny wymiar miał więc kicha, a w hurtowni w której on kupuje podobno nie ma innych.
Zrobię zdjęcia zegarka i klucza. Wieczorem wstawię to sobie oglądniesz :D
james9009
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: james9009 »

Dzieki BUTCH3R! :rock:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: -waldi- »

BUTCH3R pisze:Jak zapytałem o kontaktron to tylko dziwną minę robili.
podaj wymiary jego - poszukam
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
BUTCH3R
Posty: 77
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 16:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 535 / WSK M06-64
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 40
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: BUTCH3R »

-waldi-, dzięki za dobre chęci, ale już znalazłem w necie. Mają tego dużo i w każdej postaci. Od 7mm do 68mm :mrgreen:
Gdyby ktoś kiedyś potrzebował elektronicznych śmieci to proszę oto adres: www.monster.pl

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 10:15 pm ]
james9009, mam nadzieję że na coś się to przyda :D

Zegar :
http://picasaweb.google.com/11303012395 ... 4956268930

I klucz :
http://picasaweb.google.com/11303012395 ... 4103743954
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: Charles »

Baretti pisze:nic nie trzeba odginac w XV1100, wszystko ladnie sie odkreca.
Chyba nie bardzo zrozumiałeś o co chodzi... Nie była mowa o wymianie żarówek (wtedy tylko odkręcasz puszkę), tylko o rozebranie zegarów. a te są zamknięte na amen. I jak chcesz rozebrać to musisz odginać tą obwódkę metalową. Także nie takie proste. wiem bo robiłem...
mlodzik40
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: mlodzik40 »

mam pytanko! Czy w oryginale są podświetlone: prędkościomierz i obrotomierz?ponieważ brakuje mi tego podświetlenia i nie wiem czy wynika to z tego, że żarówki są przepalone...czy w ogóle ich nie ma i liczniki trzeba "tuningować" :razz: żeby były podświetlone :pomocy:
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: Redneck »

mlodzik40, zegary sa fabrycznie podswietlane. albo zarowki poszly, albo jakas zwara...
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
Awatar użytkownika
PAPI220
Posty: 144
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 16:09
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: Radom
Wiek: 47
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: PAPI220 »

dawno wymienilem na diody led obrotomierz i predkosciomierz na niebiesko kontroli na bezbarwne procz rezerwy za duzo roboty z reszta ok 2 godzinek z wymiana zeszlo dziala zaj... i nic sie nie zarzy
Święty
Posty: 13
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 13:42
Motocykl: VIRAGO 750
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: Święty »

dobry temat przyda sie :) dzięki
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: DARKMAN »

PAPI220 pisze:dawno wymienilem na diody led obrotomierz i predkosciomierz na niebiesko kontroli na bezbarwne procz rezerwy za duzo roboty z reszta ok 2 godzinek z wymiana zeszlo dziala zaj... i nic sie nie zarzy
Przeczytałem 10 razy i dalej nie rozumiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
kaju666
Posty: 215
Rejestracja: 15 września 2010, 21:45
Motocykl: Yamaha AME
Lokalizacja: WaWa(Zielonka)
Wiek: 31
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: kaju666 »

Nie będę zakładał nowego wątku.

Mam takie pytanie . Kupiłem sobie licznik oryginalny do virago, i on ma wyjście na 3 kable(zółty,niebieski,czarny). Czarny to masa wiec do ramy poszedł. Niebieski to podświetlenie i działa. A żółty?? jak dalem na niego plus to chyba robi się zwarcie.

PS: Moja instalacja elektryczna jest w całości przerobiona więc nie piszcie że powinienem to podłączyć do wtyczki od licznika.
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: podświetlenie liczników

Post autor: -waldi- »

ten trzeci to od impulsatora - czujnik ruchu moto wykorzystywany do wyłączenia kierunków
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ