CB radio :)

Dodatki i przeróbki do Virago
berylvir
Status: Offline

CB radio :)

Post autor: berylvir »

CB radio w motorku ?? Ktoś ma ?? Co o tym myślicie ?? :mrgreen:
witnia
Status: Offline

Re: CB radio :)

Post autor: witnia »

Osobiście nie spotkałem sie z CB w moto , no i jak jadąc rozmawiać przez CB :?:
jakiś przycisk do klikania w manetce :?: no chyba że na postoju można by pogadać.


A jednak da sie znalazłem coś na ten temat na jakims tam forum

"" Witam , czy ktoś z szanownych grupowiczów korzysta może z radia cb jeżdząc
motocyklem ?
Jeżeli tak , to może jakieś dane odnośnie modelu radia i innych pomysłów w/w
temacie.

Pozdrawiam
Szczepański Artur




Oczywiscie ze uzywa. Mam Honde Gold Wing. Jest wyposazona fabrycznie w radi
CB. Do kompletu jest zestaw sluchawkowo- mikrofonowy w kasku. Sterowanie przy
kierownicy kciukiem. Umozliwia to swobodna obsluge. Normalnie uzywam radia tak
samo jak w samochodzie. Mam kolege ktory uzywa radia CB w motolotni.
Pozdrawiam""
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: CB radio :)

Post autor: strazak »

osobiście cały czas szukam jakiegoś małogabarytowego samochodowego żeby go przystosować do motoru i mam zamiar go zainstalować w motorku , na pewno sie przyda .
ADAM
MOTOVIR
Status: Offline

Re: CB radio :)

Post autor: MOTOVIR »

strazak pisze:osobiście cały czas szukam jakiegoś małogabarytowego samochodowego żeby go przystosować do motoru i mam zamiar go zainstalować w motorku , na pewno sie przyda .
Nie ma chyba sensu przystosowywać można kupić gotowy
http://cb-radio.info.pl/sklep/zestawy_p ... d,496.html
Lego
Status: Offline

Re: CB radio :)

Post autor: Lego »

strazak pisze:osobiście cały czas szukam jakiegoś małogabarytowego samochodowego żeby go przystosować do motoru
Proponuje Ci urzadzenie przenosne wielkosci przypominajace walkie talkie. Prawdziwy problem to antena ktora w wersji samochodowej /ktora jest juz mocno skrocona co powoduje ze ma mniejsza sprawnosc/ ma dlugosc ~1,5m. Do tego musisz miec zestaw sluchawkowy i mikrofon zabudowany w kasku bo inaczej byc cos slyszal tylko na postoju. Bylo by bzdura jakbys mial przycisk PTT /push to talk czyli nacisnij aby pogadac/ przy manetce a w rece i tak mikrofon. Da sie kupic takie zestawy sluchawkowe podobne do tych co sa do komorek co maja tak zwana funkcje VOX, czyli zamiast naciskac przycisk przy manetce, nadajnik uruchamiamy glosowo.

CB w wersji przenosnej jest drozsze, ale za to mozesz je zabrac ze soba, a tak to kupisz wieksze samochodowe i nie wiesz czy po wyjsciu z knajpy nie beda ci same druty wisialy :mrgreen:


Reasumujac....to co jest w poprzednim poscie jest jak najbardziej OK....jezeli komus styknie 1.5km zasiegu..jak nie to dluzsza antena :)
ODPOWIEDZ