Polerowanie by Pandik

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: pisior »

[quote="marceli5555"]Aż pięć litrów ON i 4 browce :shock: przy większych wytopach to w nałóg wpadniesz :D on już jest w nałogu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: Pandik »

Chwillllla co to za OFFTOPIC, taki fajny wątek był a teraz o du.. Maryny :ranting: Kółko metalurgiczne. Żeby Was borsuk pogryzł :bravo:
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: al99 »

a wię tak, przede wszystkim sorrki Pandik że w Twoim temacie za śmieciłem co nie co, poproszę admina o przeniesienie wątku pod nowy temat, co by odlewnictwo z polerowaniem nie mięszało się ....choć w przyszłym etapie moich prac nastąpi tematyka poleru może i mały pokazik ,,co nie do końca mogę zagwarantować ,znam siebie :mrgreen:


Marcelku, co do dysz to maglowałem wiela się dało, na zbyt małej dawce problem był z ustawieniem płomienia i co chwilkę piec gasł , po dodaniu paliwa trzeba było ustawić tlen ,i tak kręciłem i kręciłem.
Na dzień dzisiejszy piec jest jeszcze nie ukończony w 100%, chodzi mi tu o uszczelnienie aby lewego tlenu nie łapał a regulacja była skuteczna , popracuje jeszcze nad tym.
C.D.N
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: marceli5555 »

pisior pisze:( on już jest w nałogu :)
Eeeeee tam jak ostatnio się widzielismy to absolutnie nie wyglądał na takiego :lol:
Pandik pisze: Żeby Was borsuk pogryzł :bravo:
Byle nie był wściekły,sory za zaśmiecanie .
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: al99 »

:kolejka: :menel: :zawrot: i quwka kawka pogryzły
,,,,Pisior ty mendo społeczna,,,,,już gips mięszam na buciki dla Ciebie :mrgreen:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: Forest »

Kawał dobrej roboty Pandik :)
Też dopiero to ujrzałem
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: grzegorzbr2 »

Zakupiłem takie ścierniwa do polerki, jedno koloru różowego a drugie białego i mam pytanko czy to się z czymś miesza lub rozpuszcza? W tym skupieniu co jest teraz jest problem z nanoszeniem go na filc lub polerowany materiał bo sie rozsypuje i kruszy jak proszek. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=4007793921 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3960519854
Załączniki
20140305_194900.jpg
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: tylust »

grzegorzbr2 pisze:Zakupiłem takie ścierniwa do polerki, jedno koloru różowego a drugie białego i mam pytanko czy to się z czymś miesza lub rozpuszcza? W tym skupieniu co jest teraz jest problem z nanoszeniem go na filc lub polerowany materiał bo sie rozsypuje i kruszy jak proszek.
No właśnie, ja mam podobny problem. Kupiłem takie niby pasty produkcji firmy York z UK. Szarą ścierną i niebieską niby do polerki na lustro.... tylko tak jak u Ciebie Grzegorz te niby pasty są twarde jak kamień... Jak to nanieść na narzędzia ??? Koleś od którego kupiłem niby się zarzeka, że tak ma być bo on od lat tym handluje i używa i to niby są jakieś wersje twarde... Zachodzę w głowę jak kamień, który się kruszy na proszek nanieść na miękki bawełniany krążek ? Może jakoś to moczyć ? Wygląda mi to na jakąś ściemę i te pasty chyba się zeschły na kość, a gość mi kit wcisnął. Na razie nie jestem na tym etapie mojej roboty i się do tego polerowania nie zabierałem więc w sumie nie wiem co z tego wyjdzie.... ale na stronie producenta doczytałem , że pasty powinny być mniej więcej konsystencji twardego mydła... i to na logikę trochę bardziej by mi się zgadzało.
Tomek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: grzegorzbr2 »

Moje mają stan skupienia bardzo zbliżony do kredy szkolnej.
Awatar użytkownika
robertz90
Posty: 34
Rejestracja: 16 grudnia 2012, 20:00
Motocykl: vt750
Lokalizacja: Przewrotne ok. Rzeszowa BO Chmielnik
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: robertz90 »

Krążek filcowy zakładasz na przykład na kątówkę i przy obrotach dotykasz pastą i sobie ją tam pobierze ... 2 opcja to jak będzie już część polerowana dość ciepła to możesz bezpośrednio po części "miziać" ... Można też np dekiel wstępnie podgrzać opalarką:P
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: grzegorzbr2 »

robertz90 pisze:Krążek filcowy zakładasz na przykład na kątówkę i przy obrotach dotykasz pastą i sobie ją tam pobierze ... 2 opcja to jak będzie już część polerowana dość ciepła to możesz bezpośrednio po części "miziać" ... Można też np dekiel wstępnie podgrzać opalarką:P
Nic z tego, próbowałem i lipa :frustrated: kruszy się jak szkolna kreda. Chyba jakiś stary leżak sprzedają.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: mytek1 »

Kup sobie zieloną pastę i będziesz zadowolony. Co do nanoszenia to dokładanie tak jak Robert pisał, ewentualnie potrzymaj pastę w jakimś ciepłym miejscu
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: grzegorzbr2 »

Awatar użytkownika
Przemszon
Posty: 168
Rejestracja: 18 lipca 2012, 10:57
Motocykl: WFM '64, XV125N '99
Lokalizacja: Czaplinek/Poznań
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: Przemszon »

ja stosowałem coś podobnego (kolor, konsystencja), chociaż czy to od tego producenta to nie wiem, kostka w palcach się kruszy przy łamaniu itd, ale jak się podsunie filc na dużych obrotach bardzo delikatnie to pasta zaczyna się topić i nachodzi na filc
chociaż i tak uważam, ze najlepsze to są zielone pasty, jeśli chodzi o samą polerkę to przed polerowaniem np pastą diamentową 7/5(w strzykawkach są sprzedawane) można polerować jeszcze pastę miedzianą, która zdaje się lepiej wchodzi w jakieś mikrorysy
"choćby własnego kolana, ale się poradź"
"od jazdy na motocyklu się chudnie, po prostu nie siedzisz w domu i nie żresz" A.J.
"a jak upadnę? to się podniosę. a jak się nie podniosę? to sobie poleżę"
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Polerowanie by Pandik

Post autor: grzegorzbr2 »

Problem ścierniwa rozwiązałem, ano skruszyłem trochę stwardniałej pasty w mały pojemniczek i dodałem troszkę pasty TEMPO do polerowania lakieru, po rozmieszaniu wyszedł krem który z łatwością można nanosić na polerowany materiał, w moim przypadku polerowałem śruby z nierdzewki do mocowania tarcz hamulcowych.Śruby polerowałem przy użyciu tokarki a pastę nanosiłem w pierwszej fazie małym krążkiem filcowym a później flanelką, efekt końcowy super.
Załączniki
Po polerce
Po polerce
Przed polerką
Przed polerką
20140307_120852.jpg
20140307_120241.jpg
ODPOWIEDZ