Nowe klamki

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Witam.
Chciałbym do swojej Virówki 1100 założyć tuningowe klamki, najlepiej coś takiego co prezentował na zdjęciu kol. rzeznia_numer_5 w wątku viewtopic.php?f=4&t=4948. Może ktoś potrafi podać namiary gdzie takie zabawki można kupić, bo jakoś w necie nic nie mogę znaleźć?
:chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: mytek1 »

Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Nie ma co. Istne zatrzęsienie propozycji. Ale dzięki mytek 1 za te namiary, bo jakoś sam tego nie znalazłem. Ale rodzi się pytanie. Czy któreś z tych klamek da sie przypasować do Virago 1100 ? Może ktoś próbował ?
Jestem zdecydowany wydać takie pieniądze na wiosenny lans. :chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: mytek1 »

Lukałem na stronę producenta tych klamek. Dostępne są one tylko do tych modeli motocykli co na allegro Ci linka podałem. Musisz szukać jakieś inne, albo kupować jakie są i przerabiać.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Łatwo powiedzieć przerabiać. Widać że wyrób porządnie zrobiony, teraz nie wiadomo ile by trzeba piłować i ponownie chrom. Przy takiej kasce na wejściu + przeróbki to może się nie skończyć na pięciu stówkach. :chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: mytek1 »

To musisz poszukać po znajomych/okolicy kogoś kto jeździ jednym z poniższych modeli i oblukać jak bardzo się różni mocowanie klamek.
Honda: ?88-?07 Shadow VT600 Models, ?98-?13 Shadow VT750 (All Models), ?94-?04 Magna 750, ?91-?06 Nighthawk CB750, ?95-?07 Shadow Models (VT1100/C2/C2-2/T), ?97-?07 Shadow VT1100C, ?03-?09 VTX1300 (All Models), ?04-?13 Shadow VT750 Aero/Spirit/Phantom/RS, ?09-?13 Fury (All Models), ?10-?13 VT1300 Custom Line (Sabre/Stateline/Interstate)

Ewentualnie mógłbyś założyć osprzęt kiery od hondy, ale z tym tez mogą być komplikacje.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Dzięki za podpowiedź, ale zrobiłem inaczej. W Poznaniu jest firma Lidor-Motorownia, która ma w ofercie takie klamki. Zdemontowałem klamki sprzęgła i hamulca ze swojej lali, pojechałem do Poznania i ... okazało sie że firma w soboty nieczynna. Następnym razem wybiorę sie w tygodniu i porównam sprzęty bezpośrednio. Coś mi sie jednak wydaje, że z dźwignią hamulca ręcznego bedzie problem i nie wiem czy poradzę. Ale spróbuję i dam znać co sie okaże. :rock: :rock: :rock:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
kodimk
Posty: 58
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 21:14
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: Magdalenka k wawy
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: kodimk »

WITAJ. ja mam xv750 se. kupowalem klamki firmy higway howk. klamki byly do modeli od chyba 91. dzwignia hamulca pasowala bez problemu, sprzegla tez. ALE w klamce sprzeglowej zmienil sie tylko kąt odstawania, pozycji nie wcisnietej. tak naprawde jesli ci to przeszkadza mozna zmienic caly uchwyt mocowania ,lusterka i klamki .np od 535. aaaaaa i w sWoim mocowaniu pusialem troszke podszlifowac aluminium od srodka, bo cisano chodzilo. ale to 30min pilowania , pilniczkiem "iglakiem"
CHCESZ WYSLE CI ZDJECIE
W TWOIM PRZYPADKU NIE BEDZIE PROBLEMU.KLAMKI TUNINGOWE SA MASYWNIEJSZE, FAJNIEJSZE
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Kodimk oczywiście poproszę o zdjęcia. :chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
kodimk
Posty: 58
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 21:14
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: Magdalenka k wawy
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: kodimk »

oczywiście poproszę o zdjęcia. :chopper:[/quote]
Załączniki
CAM00215.jpg
CAM00210.jpg
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Rozumiem, że są to stalowe klamki dedykowane dla Virago. No ale niestety nie są one w "tych" klimatach, które mi chodzą po głowie. Kupiłem już lusterka z motywem czaszek i o podobne klamki mi chodzi. Ale dzieki za foto.
:chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: tylust »

Tomek
Awatar użytkownika
Damian i Mizi
Posty: 1240
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 03:01
Motocykl: Custom Suzuki VL1500
Lokalizacja: Saint Tropez
Wiek: 52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Damian i Mizi »

ja mam klamki kuryakyn, ale po jendej kolizji odpadła mi "kulka" na koncu klamki, jako że były drogie bo 160zl, to postanowiłem nie kupować drugich tylko te przerobić. zlikwidowałem drugą "kulkę" nawierciłem otwory i teraz wyglądają tak...
Obrazek
a ze zależało mi na tym, by pasowalo do reszty, to wzorem klamek kazałem zrobić uchwyty lusterek, dzwignie hamulca i zmiany biegów:
Obrazek

jak i wypalić całe nowe podesty z wymyślonym kształtem:

Obrazek
:rock: O mój boże, o mój boże, a ja jeżdżę na motorze :rock:
wejdz i zobacz https://plus.google.com/u/0/photos/1035 ... 7713?hl=pl
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: tylust »

Z kolegą to trudno startować w jakichś zawodach :mrgreen: Wszystko dopieszczone, że muszka nie siada :bravo: :bravo: :bravo: Pozdrowienia dla Jacka Danielsa :rock: Choć ja wolę Jima
Tomek
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Damian i Mizy - super, gratuluję! :bravo:
To co proponujesz tylust jak dla mnie na pewno godne zastanowienia. Może nie ma szału, ale przynajmniej propozycja która chyba nie wymaga przeróbek, chociaż nie jestem pewien, bo jak wynika z opisu klamki mają pasować do tak wielu modeli motocykli, że aż nie chce mi się wierzyć że to możliwe. Masz pojęcie czy one są chromowane, czy polerowane alu?
:chopper: :rock:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: tylust »

Niby w opisie stoi, że zewnątrz powłoka chromowa, a materiał "billet aliuminium" - czyli nie odlew, a wykonane z jednego kawałka aluminium maszynowo.... ale ile w tym prawdy to CI nie powiem ;)

Poniżej masz link do innej aukcji z chyba tymi samymi klamkami. Opis wydaje się być identyczy. Cena wyższa, ale może zdjęcia lepsze. Czasem szukam na Ebay.co.uk... bo można coś znaleźć z wysyłką z UK - czyli w granicach Unii i bez cła... ale tu widzę , że też wysyłka z Chin...

http://www.ebay.co.uk/itm/Skull-Chrome- ... 35c1b24e0d
Tomek
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Masz pojęcie ile takie cło może wynieść? Jaka jest procedura wniesienia opłaty celnej? Nigdy nie kupowałem nic na ebayu.
Pozdr. :chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
bobbers
Posty: 896
Rejestracja: 12 grudnia 2012, 15:33
Motocykl: 535 I DS 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 25
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: bobbers »

Ja z ebayu nic nie zamawiałem ale wiem że będzie drogo :) Ściągano mi z niemiec oringi do króćca ssącego i razem wyszło 52zł. Zdaje mi się że oringi wyniosły 2 zł a przesyłka 50 zł :D Ale co zrobić jak inne rozrywało ,ustało dopiero po kupieniu z serwisu yamahy :D
Sajmon ;)
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Widzę że Winters w innym poście napisał zupełnie co innego:
"Upominki przesyłane przez osobę fizyczą do osoby fizycznej zwolnione są od cła i podatku do równowartości 45 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą wartość towarów, a nie o wartość celną, a więc bez kosztów transportu i ubezpieczenia. Dla towarów o wartości powyżej 45 EURO, ale nie przekraczającej 700 euro, stosuje się stawkę ryczałtową w wysokości 2,5%. Od towarów o wartości powyżedj 700 euro stosuje się stawki celne określone we Wspólnej Taryfie Celnej."
Poza tym w opisie aukcji jest info, że przesyłka free, a towar jest wysyłany jako towar o niskiej wartości. Czy ktoś potrafi to skomentować?
:chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: tylust »

Yurek58... Żeby przesyłka była traktowana jako przesyłka od osoby fizycznej to na paczce nadawca musi być osobą fizyczną z dopiskiem "gift" - wtedy stosuje się stawki jak opisuje to Winters. Jeśli na paczce stoi, że przesyłka idzie od firmy to dowalają Ci cło. Urząd celny ma swoje stawki. Musiałbyś się dowiedzieć jaka jest ich wysokość. Jak zapłacisz za klamki 14 USD + przesyłka gratis to myślę, że to cło Cię nie zabije. Akurat czekam na przesyłkę z Singapuru kupioną na Ebay w USA. Zapłaciłem przez PAY PAL 55USD (przesyłka gratis). Jak ją dostanę to powiem CI dokładnie jak wygląda procedura. Jak kupowałem coś ostatnio ze trzy lata temu to wiem, że paczki trafiały na pocztowy oddział celny. Stamtąd Pani dzwoniła do mnie i przysyłała mi deklarację do wypełnienia, którą musiałem odesłać. A opłaty pobiera listonosz jak przyjeżdża do CIebie z paczką. Teraz jak zamawiałem z Singapuru dostałem maila od nich, że oni wysyłają w taki sposób (poprzez lotniczą pocztę belgijską), że opłat żadnych nie będę miał... ale ile w tym prawdy będę mógł Ci powiedzieć myślę w okresie tygodnia. Jak poszperasz w sieci, albo dodzwonisz się do jakiegoś urzędu celnego to tam podadzą Ci stawki.

Co do kosztów przesyłki jak w aukcji masz napisane free to będzie free. Czy koszty są wysokie ? Im większy i cięższy towar tym drożej. W UK kupiłem podnóżki miesiąc temu za 50 funciaków + 5 funciaków za przesyłkę. Czy to drogo ? Jak jesteś zarejestrowany na ebay to u większości sprzedawców od razu przelicza Ci wartość przesyłki do Polski. Cło to inna sprawa, ale cenę towaru i koszt przesyłki znasz od razu.

Co do EBAY rejestrujesz się na ebay.pl i automatycznie możesz robić zakupy na ebay-u na całym Świecie. Żeby płacić musisz zarejestrować się na paypal.com.pl Musisz mieć kartę i tam podajesz jej numer. Potem zakupy obciążają Twój rachunek karty. OD razu masz info o kursie przeliczenia itp. Wszystko jest bardzo przejrzyste i wg mnie bezpieczne. Kiedyś sporo kupowałem i nigdy nie miałem żadnych problemów.
Tomek
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

Na razie dzięki za te wyczerpujące informacje. Aukcja z klamkami czynna jeszcze przez dwadzieścia dni. W tym czasie dowiem się o stawkę cła i bedę oczekiwał na kolejne wieści od Ciebie.
:chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
kris.gan
Posty: 758
Rejestracja: 18 marca 2011, 23:31
Motocykl: Blue shadow-był...
Lokalizacja: Łaziska Górne
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: kris.gan »

tylust pisze:Z kolegą to trudno startować w jakichś zawodach :mrgreen: Wszystko dopieszczone, że muszka nie siada :bravo: :bravo: :bravo: Pozdrowienia dla Jacka Danielsa :rock: Choć ja wolę Jima
To nic trudnego jak sie ma troche chęci i czasu,ale najlepsza jest radocha że nikt takich niema :cool:
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: tylust »

Yurek58. Odebrałem przesyłkę z Singapuru. Zakupu na ebay dokonałem 21 stycznia. Paczka była u mnie w Kaliszu już 28... ale dopiero wczoraj znalazłem w skrzynce awizo ;) Otóż ku mojemu zadowoleniu potwierdziło sie to co pisałem wyżej. Za paczkę nie zapłaciłem NIC!!! Paczka wielkości dwóch cegieł i waga około 1kg. Na paczce widnieje nazwa firmy z Singapuru, ale nigdzie nie ma jej adresu. Paczka wygląda tak jakby dotarła do mnie z Belgii - bo na terminalu w Belgii był przeładunek, a jej wartość jest zaniżona przez nadawcę do 10 usd. Myślę, że sprzedawcy z tamtej części Świata wiedzą jak obejść przepisy, żeby klient był zadowolony ;) Dlatego obstawiam, że w przypadku Twoich klamek sytuacja może być podobna.
Tomek
Awatar użytkownika
Yurek58
Posty: 131
Rejestracja: 08 listopada 2012, 20:09
Motocykl: Yamaha XV1900 Raider
Lokalizacja: wielkopolska
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: Yurek58 »

tylust dzięki za wszystkie podpowiedzi, zakładam konto na Ebayu, doładowuję Pay Pala i za kilka dni się pochwalę jakie efekty, bo do mnie przesyłka ma przyjść DHL-em więc może być nieco inaczej niż u Ciebie w przypadku Poczty Polskiej. Ale dam radę przy tej kwocie. Ahoj! :chopper:
"Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze umieć z nich korzystać"
-Cycero
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Nowe klamki

Post autor: grzegorzbr2 »

Yurek58 jak tam temat klamek? Też się rozglądam za takimi.
ODPOWIEDZ