Zamiana koła alu na szprychowe XV750 82r.

Dodatki i przeróbki do Virago
tvr
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 20:01
Motocykl: Virago XV750
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 48
Status: Offline

Zamiana koła alu na szprychowe XV750 82r.

Post autor: tvr »

Witam Wszystkich.Przygotowuję się do budowy Cafe Racer'a na bazie XV 750 z 82r. Jak wiadomo te modele wychodziły tylko z aluminiowymy felgami na monowahaczu i tu powstaje moje pytanie.Czy ktoś wie jaką felgą szprychową można zastosować w ten wahacz ?Czy np felga od XV 700 czy XV 1100 bedzie pasowała ?Jezełi tak to jak sprawa wygląda z bębnami?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Zamiana koła alu na szprychowe XV750 82r.

Post autor: tylust »

Wziąłem się za podobny projekt, ale zostanę na razie z kołami oryginalnymi. Nie wiem jak całe koło, ale wiem, że na tył będzie pasowała piasta z XV700 na 36 szprych..... Poniżej masz link do fajnego wątku... ale pewnie jak drążysz temat to już go widziałeś. Jak dla mnie jedna z fajniejszych przeróbek. Tylko tu gość wziął właśnie samą piastę i zaplatał koło na obręczy 15x3 D.I.D. ... Przy tym wahaczu nie wiem czy jak weźmiesz całe koło to czy potem wyjdziesz z moto na jeden ślad w jednej linii z przodem.

http://www.dotheton.com/forum/index.php?topic=45553.30
Tomek
tvr
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 20:01
Motocykl: Virago XV750
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Zamiana koła alu na szprychowe XV750 82r.

Post autor: tvr »

Witam Cię Tomku
Tak już tego Pana "przerobiłem" Podobnie jak on ,ja i prawdopodobnie Ty również zostaliśmy zainspirowani pracą Grega Hagemonn'a. Gentelmen owy jako pierwszy zaszalał w taki sposób z Virago XV 750 82r obecnie sprzedaje na ebay stelarze pod siedzenie do takiej przeróbki za jedyne 600$ :D w systemie przedsprzedaży i o dziwo sprzedaje je na pniu...Pan od Cbass'a również ma tą ramę od niego.Co do piasty /koła Pan Stanley przy CBass'ie musiał zatrudnić tokarza bo przy użyciu tej piasty miał przesuniecie w zbieżności o 10mm tylko nie wiem z ktorej strony :)
powiadomię Cię jak uporam się z tym tematem.
Pozdrawiam Sławek
kotekmk
Posty: 52
Rejestracja: 01 lipca 2014, 22:59
Motocykl: Virago 750, cbr 600
Status: Offline

Re: Zamiana koła alu na szprychowe XV750 82r.

Post autor: kotekmk »

i co przerobiliście ten temat? ja niestety też mam odlewy, na chwilę obecną je odmalowałem i nabiłem nowe łożyska bo fundusz na szprychy nie pozwala ale w przyszłości na pewno będzie lepiej wyglądać.
ODPOWIEDZ