Gmole 750

Dodatki i przeróbki do Virago
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Gmole 750

Post autor: Raziel »

Witam,

Mieszkam w Anglii i niestety nie mam jak kupic gmoli dostepnych w Polsce, które przewaznie sa o połowe tansze niz tutaj, a nastepnym razem w kraju bede dopiero w przyszłym roku, wiec chce kupic cos tutaj.....teraz.

Kiedys podobały mi się gmole te z wbudowanymi spacerówkami, czyli takie: http://www.ebay.co.uk/itm/SP-Yamaha-Vir ... 2ed01e8313 ale jakoś już przestały mi sie podobać, poza tym w takich gmolach spacerówki są na ustalonej wysokosci......która moze mi nie pasować a na innych gmolach moge sobie sam ustawić.

Generalnie nie podobają mi sie tez gmole takie o prostym kształcie i te takie duże co mocno odstaja - choc generalnie takie najlepiej chronią i silnik i nogi....ale takich nie chce, te jakos mi nie podchodzą: http://www.ebay.co.uk/itm/S-Yamaha-Vira ... 2c852934fc

Podobają mi sie gmole, takie niezbyt rzucające sie w oczy, najlepiej te takie co posiadają dodatkową rurkę biegnąca wzdłuż silnika poziomo....praktyczne i fajny efekt wizualny. Najbardziej podobają mi sie te z filmika:

https://www.youtube.com/watch?v=Vta11egnEDU
albo tego: https://www.youtube.com/watch?v=a5GpqfkVOHI

*co prawda te z filmików nie mają tej rurki poziomej ale nie w tym rzecz

Tu w Anglii dokładnie takich nie znalazłem, jak te z filmików....przynajmniej nie w rozsądnej cenie.....ale znalazłem podobne. Więc do rzeczy, co myslicie o takich:
http://www.ebay.co.uk/itm/Yamaha-XV-750 ... 231f219a9f

I tu mam pytanie. Bo w nich ewidentnie brakuje tego dodatkowego "oczka" odstającego na bok, tej dodatkowej rury po bokach w kształcie "ucha" lub litery "C", na tym właśnie "uchu" w drugim filmiku były zamontowane spacerówki....a tutaj tego nie ma. Wiec moje pytanie brzmi: czy te gmole wystarczająco będą chronic silnik/ramę przed przewrotką parkingową ? Czy będzie jak i gdzie zamontować spacerówki, ale w taki sposób by wygodnie się jechało ? Moze ktos z Was ma takie gmole ? Problem polega na tym ze jest tylko jedna fota tych gmoli, pytalem sprzedajacego o wiecej ale nie ma :( Więc mi trudno cos powiedzieć a dodam ze nigdy nie kupowałem ani nie montowałem gmoli ani nigdy nie mialem motoru z gmolami, więc Wy "na oko" wiecej mi powiecie niż ja sam jestem wstanie odgadnąć :) Proszę o radę. Pozdro
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: goral »

Te gmole na aukcji to kaszana . Znajomy miał takie i po roku chrom ruda atakowała Wez zapytaj o koszt przesylki od Kubiego do angli poprostu . Ja mieszkam w irlandji i tak zrobiłem z kierownicą od Kubiego i gumkami do amortyzatorów od Grzegora . Zadne wielkie pieniadze to za przesyłke nie były . NIE BIERZ GMOLI Z EBAY BO TO NIE JEST NIERDZEWKA. Tylko chrom i to marny !Nawet jak cena bedzie taka sama z przesyłką jak z ebaya to jakosć 500 razy lepsza u Kubiego .Szlifa bedziesz miał i chrom do kosza a nierdzewke pospawasz tigiem i zapolerujesz .
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: Raziel »

Dzięki za odpowiedź. Myślałem że już nikt nie odpisze. Koledzy z Polski chyba jak widza że ktos mieszka poza granicami to go olewają :roll:
A kto to jest ten Kubi i jakie on robi gmole ? Tzn. jak wygladają ? Jakis link ?
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: Wesoly »

Raziel pisze: A kto to jest ten Kubi i jakie on robi gmole ? Tzn. jak wygladają ? Jakis link ?
viewtopic.php?f=4&t=22687
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: Raziel »

Dzięki.

No powiem że w pytkę wyglądają :D
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: goral »

On ma pare modeli gmoli nie tylko te
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: Raziel »

nie no gmole fajne, nie mowie ze nie, tylko ze ja wcale nie uważam żeby nie-chromowane gmole byly fajniejsze od tych chromowanych. Problem polega na tym ze nierdzewka choc by nie wiem jak polerowana nigdy nie osiagnie takiego koloru i połysku jak chrom, a to jest chopper o to w tym chodzi by był chrom i się świeciło. Tymbardziej ze moj aftermarketowy wydech tez jest chromowany i pieknie sie swieci (no moze za wyjątkiem kolanka przedniego, bo to pozostalo stare), wiec pasowalo by zeby przod tez byl tego samego koloru czyli chromowany. Wiem ze pewnie gadam jak jakas sroka, co leci na wszystko co sie świeci :D ale taka prawda, w naszych motorkach w duzym stopniu chodzi o wyglad a chrom to nieodzowna ozdoba kazdego czopera.

Ale tak czy siak napisalem do kolegi Kubiego i sie moze zdecyduje, bo naprawde robi ladne gmole. A jesli Kubi to czytasz, to moze wstawic fotki wszystkich modeli gmoli do tych nowszych Virażek czyli m.in. do mojej z 97 roku ? Są jakies różnice cenowe ?

p.s. ...choc jak tak patrze na te gmole to one tez się świecą jak psu jajca
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: goral »

U Kubiego dodatkow i gmoli moc a o swiecenie sie jego roboty się nie martw ;-))) Jak psu oczy ;-)) Mam kierownice od niego i po porównwniu z chromem według mnie chrom wygląda gozej ;-))Poszukaj na forum w wyszukiwarce wpisz gmole .
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: Qbeł »

Raziel pisze: tylko ze ja wcale nie uważam żeby nie-chromowane gmole byly fajniejsze od tych chromowanych.
Jak przytrzesz gmol w wyniku jakiegoś szlifa , to nierdzewkę wypolerujesz , a chromiaka będziesz musiał chromować , a to dodatkowe $$$$
Obrazek
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: Raziel »

no w sumie racja. To mam pytanie do posiadaczy tych gmoli jednoczęściowych. Czy zapewniają one dogodne miejsce na zamontowanie spacerówek ? Dogodne mam na myśli takie które zapewnia wygodną pozycje nóg po oparciu o te spacerówki.
deejayadam
Posty: 54
Rejestracja: 05 września 2013, 18:00
Motocykl: Honda Deauville 650
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Gmole 750

Post autor: deejayadam »

Ja posiadam takie gmole i są rewelacyjne - http://allegro.pl/gmole-spacerowki-yama ... 66975.html
ODPOWIEDZ