automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: kris2k »

Blunio, wbrew pozorom pamietam te czasy bom sam sie na takich motocyklach wychował. Choć lewa ręką nigdy skrętu w prawo nie sygnalizowałem ;) Ale wtedy nikomu do głowy nie przychodziły przeróbki takie jak te opisane w tym wątku bo jedynym problemem który zaprzątał głowę było uruchomienie sprzęta aby choć godzinkę pojeździć, a później znów go przez dzień lub dwa w komórce z chłopakami do życia przywracać. Nikt sie tez wtedy nie martwił jaki kask włożyć, jakie spodnie, buty, jeżdzilo sie w tym co sie chodziło na codzień. A gleby zdażały się o wiele częściej niż teraz. Jako windstoper służyła gazeta. A milicjant jak złapał bez prawka to albo pogroził palcem i puścił, albo w najgorszym wypadku spuścił powietrze.
Pamiętasz jak pojechałeś pierwszy raz na 535 do Portugalii? Pamiętasz jak kombinowaleś z deflektorem? I w końcu pamiętasz do jakich wniosków doszedłes i co zrobiłeś po powrocie? Ano ni mniej ni więcej.... przesiadłeś się na DL-a. Bo to jest właśnie motocykl do tego stworzony. Tak jak Virago nie jest stworzone do tego żeby z niej robić choinkę. Każdy kto tego nie rozumie niech nie liczy na to ze jak poobwiesza sie świecidełkami czy to z allegro, czy tez własnoręcznie wystruganymi, wzbudzi zachwyt u kogokolwiek zorientowanego w temacie. Co najwyżej śmiech i politowanie.
A każdy kto napisze inaczej nich sie najpierw zastanowi czy mu sie na śmiech nie zbierało na widok motocykla największego tjunera na tym forum, szanownego kolegi kubaza.
Tyle w temacie z mojej strony. A teraz idźta i dłubta co dusza zapragnie. Będzie sie w sezonie z czego pośmiać.
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: GregorS »

Faktycznie zima zaczyna doskwierać, czas by już motóry odpalić i głowy przewietrzyć co by mózgi świeżego powietrza dostały. :rock:
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: tomasz77 »

GregorS pisze:Faktycznie zima zaczyna doskwierać, czas by już motóry odpalić i głowy przewietrzyć co by mózgi świeżego powietrza dostały. :rock:
AMENT KUNIEC TEMATA ......aczkolwiek jak widać nie jestem osamotniony w robieniu takich projektów. .. poza tym szanowny kolego z Pabianic :) rozumiem Cię całkowicie. .. lecz żyjąca do czego zdolni są ludzie. Nastolatek zrobił lusterka dopasowujace się do pozycji motocyklisty. .. ja uważam że to jest genialny pomysł. ... ale ktoś inny powód tak. ..phiii i moto to moto, nie musi mieć lusterek. ... z szacunkiem. Pozdrawiam.

Bluniotak masz rację z tym pomysłem próbnym koszty niewielkie a może się okazać że i mała szyba jest dobra.
Nie chce obwieszac moto jak choinkę. .. bardzo bym chciał żeby to była dość spartanska konstrukcja.
Może się uda może i nie. .zresztą była mowa kiedyś na forum o takich właśnie małych szybach do naszych 535. ..
są na eBay u. ... coś koło 120 $ ale sztywno. .. zasłaniając tylko w sumie niewiele więcej jak zegar. Tak jak na moim rysunku.

Tylustdlaczego zaprzestales Projektu? :rock:
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
grzała
Posty: 739
Rejestracja: 09 listopada 2011, 07:10
Motocykl: XF650 98'
Lokalizacja: Ciechanów
Wiek: 46
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: grzała »

GregorS pisze:Faktycznie zima zaczyna doskwierać, czas by już motóry odpalić i głowy przewietrzyć co by mózgi świeżego powietrza dostały. :rock:
A kto broni, ja to regularnie czynię (ostatnio w piątek, 40km z czego kilometr po żywym lodzie), więc mi się takie wynalazki przydają jak deflektor i grzane manety, ale ja mam pseudoenduro to mu pasują, nawet rura od kibla jako schowek. :mrgreen:
"białe ręce, czarny blues"
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: 2007XV1700 »

kris2k pisze:[...]nie róbcie odpustowych dziwolągów z tak ładnych maszyn. Zrozumiałym jakbyście się zastanawiali jak wywalić obrotomierz, bo przecież po co on, zbędny jest.[...]
:bravo:
kris2k pisze: Albo kierunki
to stwierdzenie podoba mi się najbardziej.
tylko koledzy się ze mnie śmieją jak trzymam kierwonicę jedną ręką bo drugą sygnalizuję "manewr" :D:D:D
:nazdrowie:
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: GregorS »

i jak te siłownik? działają?
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: tomasz77 »

Dałem za wygraną, nie robie
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: 2007XV1700 »

dobra decyzja
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: grzegorzbr2 »

tomasz77 pisze:Dałem za wygraną, nie robie
Mam cichą nadzieje że nie masz domnie żalu, :) :rock:
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: tomasz77 »

Grzesiu. :D nie mam, poprostu rozumiałem ze virka jest sama w sobie śliczna i tyle. ..;)
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: automatyczna szybka na silownikach. .. projekt

Post autor: _CioneK_70 »

I tak trzymaj.... :mrgreen: :bravo:
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
ODPOWIEDZ