obniżenie podnóżków pasażera

Dodatki i przeróbki do Virago
demid
Status: Offline

obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: demid »

chcialbyl sie dowiedziec czy moze ktos takie rozwiazanie ma w swojej XV...
moja kobieta troche narzeka ze jej nogi cierpna bo ma za wysoko :twisted:
np cos w tym stylu:
http://www.motomy.duh.pl/yamaha/virago535/slides/7.html
http://www.motomy.duh.pl/yamaha/virago535/slides/9.html
koszt 105zl... duzo nie jest ale zawsze...
ale bardziej niz koszty to zastanawia mnei to czy moja piekna nie bedzie pietami dotykac do wydechu i jej sie nagle za goraco nie zrobi, albo co gorsze roztopi mi podeszwe na tlumiku :neutral:
i tez jeszcze jedna sprawa... bo majac ugiete nogi mocniej spoczywaja na podnozkach, a przy obnizonych kiedy beda bardziej rozluznione nie wiem czy na jakis wybojach ich jej nie podbije i nie pospadaja i hmmmmm....
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: wwwolti »

ale nasmarkali tymi spawami... tragedia. ja to bym chyba kostkami dotykał do tłumików. tego bym się bał.
Cośby tam trzeba chyba jeszcze dołożyć, żeby chroniło buty przed zetknięciem z tłumikiem. ja przy podnóżkach kierowcy mam takie powyginane druty, żeby do chromów nie dotknąć.
pozdr
Wojtek
demid
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: demid »

wykonanie to swoja droga... bo pewnie sam bym sobie to robil

pomysl z tymi oslanami jest dobry a nawet bardzo dobry :)
mholub
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: mholub »

Cześć.
Wydaje mi się, że już kiedyś na na naszym forum o tym czytałem, przejrzyj starsze posty. Ludziska pisale, że wszystko fajnie, można kupić gotowe zestawy do obniżania (i nie wyglądają źle) tylko nie da się ich złożyć do jazdy solo (wystają na boki). Pisali też, że pasażerkom wygodniej (no i nie pisali, coby spadały :rock: ).
demid
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: demid »

ze temat byl to wiem... jednak nic ciekawego i tworczego w nim nie napisano a tutaj juz np kolega wwwolti podrzucil ciekawy pomysl z oslona zeby sie nogi nie przypalaly
AdamK
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: AdamK »

wszystko oki ale duh.pl to administrator stronki internetowej zaś sprzęt ze strony to robota różnych ludzi. Dzwoniłem do tego kolesia i nigdy nie potrafił określić czy ma daną rzecz, czy długo będę czekał itd. Także koledzy odradzali mi ducha. Chyba że się mylę, że zaszły jakieś zmiany od września 2007

Proponowałbym zrobić przejażdżkę do Iłży k. Radomia. Tam motonita Bartek dorabia wszelkie cuda na poczekaniu - życzysz sobie tak - masz tak. Na specjalne ubranie 535 kolega czekał 3 godz. i już. Gmol, spacerówki - całe sanie na stelaż pod sakwy i podnóżki dla plecaczka (180 cm wzrostu) Warto było, ta 535 w 2007 doleciała z plecaczkiem do Lwowa towarzysząc "Rajdowi Katyńskiemu".
http://www.motoakcesoria.ndl.pl/kontakt.htm
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: wolbi »

Ja w duh.pl kupowalem sissybar, ale czekalem na niego cos kolo miesiaca. Poniewaz facet mieszka 25km od Poznania umowilismy sie na odbior osobisty w poznaniu, tylko cos sie facet nie mogl do tego poznania wybrac w i koncu po miesiacu powiedzialem zeby mi poczta wyslal.

Adam K: dzieki za namiar, moze cos ciekawego u niego zamowie np. gmole
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: lysybald »

wolbi pisze:
Adam K: dzieki za namiar, moze cos ciekawego u niego zamowie np. gmole
nie.... nie kupuj tych gmoli klasycznych :frustrated: sa nieladne,nie pasuja i szybko rdzewieja :frustrated:
a na dodatek ma je Pestek :rock: robsonb,marcin ja i bóg wie kto jeszcze nie polecam badz orginalny nie zakladaj tych gmoli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2008, 22:17 przez lysybald, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: wolbi »

Heheh spoko, nawet mi sie nie podobaja :) Szukam mniejszych gmoli. Swego czasu widzialem jakies na allegro ale juz ich ktos nie wystawia
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: obniżenie podnóżków pasażera

Post autor: pestek »

demid pisze:chcialbyl sie dowiedziec czy moze ktos takie rozwiazanie ma w swojej XV...
ja mam i juz o tym pisałem, wystarczyło zadać konkretne pytanie w istniejącym temacie, zamiast zakładać nowy o identycznym tytule :boks:
demid pisze:ze temat byl to wiem... jednak nic ciekawego i twórczego w nim nie napisano
no dzięki, na pewno czytałeś ten temat: viewtopic.php?t=40 ? są tam zdjęcia, moje wrażenia, miejsce zakupu, jak za mało to powtarzam; trzeba było tam zdać pytanie, co Cie jeszcze interesuje.
demid pisze:a tutaj juz np kolega wwwolti podrzucił ciekawy pomysł z osłoną żeby sie nogi nie przypalaly
nogi nie przypalały? to co Ty swoja Panią chcesz w trampkach wozić, porzadne buty nie maja prawa sie zniszczyć, pomijając że tam jest wystarczający dystans do wydechu, który chyba do czerwoności sie na końcu nie rozgrzewa.
Aż sprawdzę specjalnie dotykając podeszwą po trasie, ale skoro tandetny pokrowiec mi sie na nich nie topi...
A osłony to zawsze możesz dorobić jak jakimś cudem jednak będzie parzyć w nogi
demid pisze:i tez jeszcze jedna sprawa... bo majac ugiete nogi mocniej spoczywaja na podnozkach, a przy obniżonych kiedy beda bardziej rozluźnione nie wiem czy na jakis wybojach ich jej nie podbije i nie pospadają i hmmmmm....
skoro na wygodniejszych, dużych motocyklach nie spadają, to chyba raczej nie ma takiej obawy, nic takiego mi moja żonka nie sygnalizowała. Chyba że bedziesz na prawde filigranową osóbkę woził co ledwo na nich nogi oprze... ale pisałeś, że Twojej kobiecie niewygodnie wiec raczej ma słuszny wzrost?
AdamK pisze:wszystko oki ale duh.pl to administrator stronki internetowej zaś sprzęt ze strony to robota różnych ludzi.
http://www.duh.pl/ to jest sklep natomiast http://www.motomy.duh.pl/ to strona bezpośredniego sprzedawcy (taniej). Pisałem o tym w poprzednim temacie dotyczącym "obniżenia podnóżków pasażera" wiec to kolejny argument żeby nie powtarzać tematów !!
Mam stamtąd obniżenie podnóżków i wysięgniki do spacerówek, człowiek (Jacek) jest na każdym moto bajzlu, przynajmniej w Wawie.
lysybald pisze:nie.... nie kupuj tych gmoli klasycznych :frustrated: sa nieladne,nie pasuja i szybko rdzewieja :frustrated:
a na dodatek ma je robsonb,marcin ja i bóg wie kto jeszcze...
jeszcze ja, i śmiem przypuszczać że jako jeden z pierwszych :cool:
wolbi pisze:Heheh spoko, nawet mi sie nie podobaja :) Szukam mniejszych gmoli.
Co Ty piszesz... Kup sobie te męskie :rock:
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
ODPOWIEDZ