Światła dzienne - migacze itp...

Dodatki i przeróbki do Virago
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Jutro wrzuce pierwszy filmik jak to działa i bedziemy poprawiać tak żeby Ci się podobało.
Miejsca mało ale jest duży plus że można żarówke ałożyć od strony klosza, może wtedy być większa niz otwór na oprawke żarowki.
Czy tam jest taka mała żarówka 5V cała szklana, wciskana wąską stroną do oprawki?
Daj mi jeszcze zdjęcie też żaróweczki lub spisz oznaczenia to sobie poszukam jaka jest.
Z tyłu tej lampy (owiewki) musi się znalesć miejsce na puszeczke ok 8*5*5cm z układem
sterującym.
Pisz może do mnie na maila bo szkoda zaśmiecać forum szczegółami - elserwrk@gmail.com
Napisz to jutro Ci wyśle filmik jak to świeci.

Pozdrawiam Rysiek
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2010, 16:35 przez rysiek535, łącznie zmieniany 1 raz.
Husky
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: Husky »

Żarówka to coś takiego:

Obrazek

teraz mam tam wsadzoną diodę ...

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 7:12 pm ]
Rysiek511 pisze:
Miejsca mało ale jest duży plus że można żarówke ałożyć od strony klosza, może wtedy być większa niz otwór na oprawke żarowki.
... nie bardzo rozumiem :roll:
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Wsztstko wiadomo.


Dawaj tego maila do Ciebie bo mam juz pierwszy filmik
Niestety wszystkiego nie da się zobaczyć bo za wono lecą klatki w aparacie.
Jest tak:
Naisniesz Pass na chwile to masz 2 migniecia, jak przytrzymasz Pass to masz jeszcze
dotatkowo 6 impulsów flash, jak trzymasz dalej Pass to leci w kółko 2 mignięcia przerwa
6 Flash i td.
Jak są włączone światła pozyzyjne lampa świeci słabo a po naciśnięciu Pass na chwilke gaśnie i leci tak ja wyżej, po puszczeniy Pass znowu zapala sie lekko jak pozycyjne.

Pomieszam w aparacie może coś da sie przyspieszyć bo tych flashy to naprawde nie widać - zlewa się wszystko.
Husky
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: Husky »

Poszło :)
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Nie mam jeszcz tego maila ale udało mi się zmusić aparat do leprzych zdjęć i oto efekt
http://www.youtube.com/watch?v=cB9aGC0Kuoc
Pisz jak Ty to sobie wyobrażasz - to jest wersja wyjściowa.
Husky
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: Husky »

Dzięki, mam też email od Ciebie :grin: ... raczej wsio jasne.
Na filmiku wygląda super, jaka tam jest żarówka? czy dioda?
Jeśli chodzi o programik, to wystarczy coś mniej skomplikowanego - tak żeby mrugało po naciśnięciu tak jak na filmiku 2 długie 6 krótkich , jak stroboskopy w światłach policyjnych a po wyłączeniu żeby świeciła pozycja. Boję się tylko że w tej mojej lampce to będzie kijowo widać bo mała... no chyba że wrypiemy tam jakąś mocną diodę...

moto to honda VTR 1000f firestorm z 2003 roku , na elektronice coś się tam znam więc raczej z podłączeniem nie będzie problemu...
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Wieć tak

Jak mam normalny reflektor to zawsze daje ledy na boki - po odbiciu od lustra i tak światło jest skupiane do środka, a w lampie nie widać żadnych świecących punkcików.
U ciebie na bokach lampiki nie na lustra więc dałem 2 ledy do tyłu - w lustro i 2 do przodu.
Mam u mnie zamontowane w reflektorze i z przodu widać 2 świecące punkty. Wydaje mi się że twoja lampka ma w szybce soczewki rozpraszajace więc powinna zneutralizowć te 2 świecące punkty.

Schemacik Ci wysłałem ale jeszcze tu dołoże dla pewności.
Obrazek

To program zostawiam taki jaki jest 2 długie 6 krótkich.


Daj znać czy dołączyć gniazda na kablach i jeszcze WAZNE czy załączanie migania
ma być poprzez podanie zasilania czy zwarcie do masy Wejścia sterownika.
Sterowanie do masy upraczca schemat bo wystarczy 1 kabelek od sterownika
a mase łatwo znalść wszędzie.

A tu produkt finalny Obrazek
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Stronka z moimi wynalazkami :)
https://sites.google.com/site/elserwrkstrona/home

Na razie:
Kontrolka ładowania
Podświetlanie silnika
I krótki opis Mini Komputerka

Wkrótce:
Przerywacz kierunkowskazów (tylko z żarówkami na LEDach do 700mA ) z:
Awaryjkami, Obrysówkami, Automatycznym Wyłączaniem Kierunków, Sekwencją migania kierunkowskazów. Bez żadnych dodatkowych wyłączników wszystko obsługiwane oryginalnym przełącznikiem kierunkowskazów. Mam to już na ukończeniu.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2012, 21:01 przez rysiek535, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: hetman »

Czyżby kolega oglądał się z rozmarzeniem za Goldwingami ? :wink: One to dopiero mają tych przełączników.. :roll:
Obrazek
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Goldwingi na pewno nie mają takich liczników jak ja :D :wink: ani takich kierunków :wink: o podświetlaniu silnika nie wspomnę :D

Za to nowe modele mają AirBagi a moja 535 jeszcze nie :(

Ja się za bardzo nie rozglądam za innymi rozwiązaniami sam sobie wymyślam swoje :rock:
Na warsztacie mam następny gadżet - teraz bardziej dźwiękowy i kto wie co mi jeszcze do głowy
wpadnie :?:

Prawdę mówiąc to u mnie jest tylko 1 malutki przycisk do kasowania licznika dorobiony - prawie wcale go nie widać i malutki pstryczek do podświetlania. Wcale nie przypomina to Golwinga :)
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: Kargul »

takie pytanko. Jak się sprawują te diody w podświetleniu silnika. Chodzi o temperaturę. Bo fajny efekt. Tylko ja bym dał kolor bursztynowy - ale to kwestia gustu ;)
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Mam to już 2 lata. Zamontowałem po 4 diody mocy 3W na cylinder połączone w szereg.
Po 2 szt też powinno wystarczyć. To są właśnie diody koloru BURSZTYNOWEGO.
Sam byłem zaskoczony ale w praktyce bursztynowy od czerwonego bardzo mało się rożni, przynajmniej w moim przypadku.
Praktyczne z przegrzaniem nie ma problemu tym bardziej że sterownik steruje je sygnałem o zmiennym wypełnieniu PWM i tak sobie ustawiłem żeby się nie grzały za mocno. Zamontowałem je na tych deklach na silikon.

Robiłem coś podobnego w VTXsie 1,8 i też już jata ponad rok a tam jest raczej cieplej niż w 535.

Jedna dioda kiedyś zaliczyła zwarcie? (przestała świecić) ale przyczyną było raczej jakieś przepięcie z przewodu WN wymieniłem diodę poprawiłem ułożenie kabli i teraz jest wszystko OK.
Właśnie WN jest tu nie na rękę, bo diody są dość blisko świec zapłonowych. W nowych sterownikach zamontowałem warystory żeby odgraniczyć przepięcia na przewodach.

Na razie nie mam filmiku ale jak wyjadę z garażu w następny weekend to postaram się wrzucić na stronkę.
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: Światła dzienne - migacze itp...

Post autor: rysiek535 »

Z powodu braku czasu niestety nie podejmuje się już zrobienia tych sterowników co opisuje w ty, poście.
Skończyły mi się też płytki drukowane, więc i tak nie dam rady.
ODPOWIEDZ