Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
AdamK
Status: Offline

Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: AdamK »

Witam wszystkich, znalazłem stronkę o miejscach noclegowych. Może się komuś przyda przy planowaniu większego przejazdu, może ktoś zna inną itp.

http://naweekend.pl/
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: jaroz »

dobra rzecz, ale przyjemniej jechać w nieznane z namiotem. zawsze gdzieś się można rozbić nie koniecznie "na dziko".
maciej
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: maciej »

Dzięki Adam - SUPER rzecz!
POZDRO
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: Stilgar »

Fajne nada się :cool:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: ARCHER »

edit ARCHER: DOBRE :rock:

edit pestek:
takie treści jak powyżej zawsze będą przez mnie zmieniane na czytelne (patrz poniżej)
wszelkie wodoryski, jak scroll, hide, fade wielkie trzcionki i inne uprzykrzające dziwadła teksty poza hyde parkiem będą modyfikowane, podobnie jak ktoś napisze wiadomosc składajaca sie z kilkudziesięciu emotikonek, to nie jest forum przedszkolaków



edit ARCHER: Dziękuję za wyjaśnienie. Przyjmuję do stosowania i zmieniam na tekst który nie budzi wątpliwości
Nawet dzisiaj nie wiem które kolory dla naszych kochanych forumowiczów będą czytelne a które nie, w mojej nieśmiałej ocenie to sprawa estetyki.
Chciałem by było na żółto i scrolowane. Ale za to teraz jest czytelnie.
Pozdr
Ostatnio zmieniony 18 marca 2008, 11:06 przez ARCHER, łącznie zmieniany 13 razy.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: ayo007 »

..spoko, pomysł zeby mieć cos takiego w zanadrzu pierwsza klasa :bravo:
Virago 1100,na razie starczy..:)
ego
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: ego »

Ja myślę,ze niejeden z nas ma (lub choćby w swojej okolicy zna) miejsce,gdzie można choćby namiot bezpiecznie rozbić, zaparkowac moto, skorzystać z wody do picia i mycia. Co dla kogoś "z zewnątrz" moze być nie do znalezienia.Po zjechaniu z Piotrkowa na ósemkę w kier. Wroclawia,za 25km. chętnie służę radą, sugestią lub miejscem na tego typu nocleg. Może da się ktoś tym pomysłem zarazić...
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: Strażak »

Fajna rzecz

ego pisze:Ja myślę,ze niejeden z nas ma (lub choćby w swojej okolicy zna) miejsce,gdzie można choćby namiot bezpiecznie rozbić, zaparkowac moto, skorzystać z wody do picia i mycia. Co dla kogoś "z zewnątrz" moze być nie do znalezienia.Po zjechaniu z Piotrkowa na ósemkę w kier. Wroclawia,za 25km. chętnie służę radą, sugestią lub miejscem na tego typu nocleg. Może da się ktoś tym pomysłem zarazić...
zajrzyj TUTAJ jest już to poruszone :)
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
ego
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: ego »

Strażak pisze:Fajna rzecz

ego pisze:Ja myślę,ze niejeden z nas ma (lub choćby w swojej okolicy zna) miejsce,gdzie można choćby namiot bezpiecznie rozbić, zaparkowac moto, skorzystać z wody do picia i mycia. Co dla kogoś "z zewnątrz" moze być nie do znalezienia.Po zjechaniu z Piotrkowa na ósemkę w kier. Wroclawia,za 25km. chętnie służę radą, sugestią lub miejscem na tego typu nocleg. Może da się ktoś tym pomysłem zarazić...
zajrzyj TUTAJ jest już to poruszone :)
A i owszem.. zajrzałem :) Nawet 1 marca o 13,18 -wpisując się na listę :lol: Tyle,że tamta lista kontaktów miała (takie odniosłem wrażenie) charakter "pierwszej pomocy w gardłowej sprawie" (awarii sprzętu chociażby) , a ja miałem na myśli pomoc w planowaniu podróży dłuższej.Są fajne miejsca znane "miejscowym" ,albo chociaż miejsce w ogródku ,gdzie można namiot bezpiecznie rozbić.Czy choćby nocleg w przysłowiowej stodole na sianie na wsi załatwić pomóc. I o tego typu "samopomocy wzajemnej" myślałem.
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: Strażak »

tylko jak zauważyłeś ego są tam wpisy co kto może zaoferować typu, pomoc, transport, nocleg ewentualnie miejsce na nocleg, itp

Uważam że jak planujesz przejazd przez Polskę np tygodniowa wycieczka to możesz do tych ludzi z listy na pw pogadać zawsze coś zaproponują.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
ego
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: ego »

Strażak pisze:tylko jak zauważyłeś ego są tam wpisy co kto może zaoferować typu, pomoc, transport, nocleg ewentualnie miejsce na nocleg, itp

Uważam że jak planujesz przejazd przez Polskę np tygodniowa wycieczka to możesz do tych ludzi z listy na pw pogadać zawsze coś zaproponują.
O.k. Myślalem o czymś równoległym.Podobnym,ale nie tylko w gardłowej sytuacji. Na zasadzie dobrowolności całkowitej i gościnności -podobno-staropolskiej także..Więc zacząlem od propozycji ze swojej strony.Ale może to faktycznie było wyjscie przed szereg..Więc milknę..
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: Strażak »

Myślę że niech się wypowiedzą moderatorzy czy temat ciągnąć czy zamknąć.

Fakt może być więcej chętnych na udzielenie schronienia ewentualnie wskazanie takowego miejsca.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2462
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: Dono »

no tak - pomoc została stworzona z myślą właśnie o takich "gardłowych" sprawach; prawdopodobnie nie wszyscy którzy się tam zdeklarowali od razu będą szczęśliwi gdy potraktuje się te namiary jak namiary na hotel czy informacje turystyczną :lol:
ale to może być kolejny pomysł do powiększenia listy pomocy - sprawa do przedyskutowania w najbliższym czasie;

jako informacja dodatkowa: istnieje strona internetowa http://www.hospitalityclub.org/
gdzie swoje dane wprowadzają ludzie, którzy oferują właśnie noclegi i gościnę innym ludziom z całego świata - można podróżować nie płacąc za hotele itp., znajomi tak odwiedzili np. Budapeszt - podróż "na stopa" 0 zł; nocleg u kogoś z w/w stronki - 0 zł, chleb z pasztetem 5 zł :twisted:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: pestek »

Można sie zastanowić nad nową rubryka w tabeli pomoc np. "wizyta rekreacyjna" i tam osoby mające warunki i chętne na takie wizyty mogłyby zaznaczyć plusik czy jakąś krótka uwagę.
A co do pytan o ewentualne namiary w okolicy danego użytkownika to chyba faktycznie lepszym rozwianiem jest napisanie prywatnej wiadomości lub maila z pytaniem do forumowiczów z pożądanej okolicy, nie tylko do tych z tabeli.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: Strażak »

pestek pisze:Można sie zastanowić nad nową rubryka w tabeli pomoc np. "wizyta rekreacyjna" i tam osoby mające warunki i chętne na takie wizyty mogłyby zaznaczyć plusik czy jakąś krótka uwagę.
A czy ktoś się już męczył z taką tabelką ?
Może zrobić coś takiego w excelu ?
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: pestek »

Strażak pisze:
pestek pisze:Można sie zastanowić nad nową rubryka w tabeli pomoc np. "wizyta rekreacyjna" i tam osoby mające warunki i chętne na takie wizyty mogłyby zaznaczyć plusik czy jakąś krótka uwagę.
A czy ktoś się już męczył z taką tabelką ?
Może zrobić coś takiego w excelu ?
Tabelka juz jest i została wysłana do każdego kto zaoferował swoja pomoc w dziale POMOC w Ogólnych do 24.02.08, pozostałe osoby które wpisały sie na listę dostana wersje po ostatecznych poprawkach, gdy będzie już mapka
zapraszam do tematów:
viewtopic.php?t=979
viewtopic.php?t=314
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
AdamK
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: AdamK »

A tak wracając do rzeczy - chodziło mi o życie poza moto - jeżeli takie istnieje oczywiście. Tzn, wycieczka z rodziną czy coś. Popieram tych którzy wolą motorem i pod namiotem ale mając kilkuosobową rodzinkę nie zawsze można podróżować motorem. Dlatego pomysł na ten temat.
Drugą ważną sprawą jest korzystanie z tematu POMOC dla np. przenocowania w podróży. Tu niestety nie każdy będzie chciał lub miał warunki aby wyrazić tą gościnność i trzeba to zrozumieć. Dzięki za odpowiedzi. :rock:
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Gdzie przenocować w dłuższej podróży?

Post autor: al99 »

AdamK pisze:Witam wszystkich, znalazłem stronkę o miejscach noclegowych. Może się komuś przyda przy planowaniu większego przejazdu, może ktoś zna inną itp.

http://naweekend.pl/
Znam kilka super miejsc ale w polsce południowo wschodniej,okolica przyjazna ,naturale wodospady ,miejsce na motocykle i namioty,wybieram się tam ok 20-24 maja,po powrocie postaram się dodać fotki z pielgrzymki,
Następna baza wypadowa to Ujsoły,dość wysoko ale dojazd nie stanowi problemu,teren ogrodzony,miejsca mnustwo,teren pilnowany przez pieski i właściciela,kilka domków ,staw z pstrągami,piwo na miejscu,szałas na ognisko, i co warzne nie drogo wychodzi,wszystko zależne od ekipy,
mo gg 4444162 ,tel 509235767(JEŚLI NIE ODBIERAM TO NIE MA MNIE WKRAJU,ZOSTAJE SMS) ,namiary zawsze mogę podać lub jeśli będzie większa ekipa podjąc się organizacji,oczywiście wszystkomusi być czasowo wczesniej ustalone i co ważne jasne i czytelne warunki .
ODPOWIEDZ