Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: tyfuz »

Na razie mały przedsmak ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: Paweł Włóczykij »

czekamy opisu!
...via ad meta - metam est!
raul
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: raul »

ładny trip :)
Awatar użytkownika
malajka
Posty: 30
Rejestracja: 31 maja 2011, 10:52
Motocykl: plecaczkuję na xv 750 '97 Californication
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: malajka »

Na dniach na pewno wrzucimy więcej fotek i opiszemy szerzej naszą całkiem zacną trasę :-) Pozdrawiam!
"Girl, you gotta love your man
Take him by the hand
Make him understand
The world on you depends, our life will never end
Gotta love your man..."
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: Blunio »

malajka, zdzierżyłaś te Tyfuzowe wydechy przez tyle kilometrów ? :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
malajka
Posty: 30
Rejestracja: 31 maja 2011, 10:52
Motocykl: plecaczkuję na xv 750 '97 Californication
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: malajka »

heheh..no czasami było już ciężko, ale nic tak nie ratuje człowiekowi tyłka a raczej uszu, jak stopery :mrgreen: chociaż najgorsze to są właściwie ciągłe świsty i podmuchy wiatru lub uderzenia monsunowego deszczu, w którym niestety nie raz przyszło nam jechać...
"Girl, you gotta love your man
Take him by the hand
Make him understand
The world on you depends, our life will never end
Gotta love your man..."
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: tyfuz »

Przy prędkościach 90+ dźwięk wydechu zostaje w tyle :mrgreen:

Mały, opisowy skrót wyprawy:

Kod: Zaznacz cały

Dzień 1
O świcie, dnia pańskiego 18 lipca wyruszamy w drogę. Miał być wyjazd o 6, ale ponieważ ostatnie pakowanie skończyło się po północy, postanowiliśmy wyruszyć z godzinkę później. Tym samym, po 7 wyruszyłem na najbliższą stacje coby zrobić pierwsze wyprawowe tankowanie. Koło 11/12, pod Sandomierzem ja i Ania zrobiliśmy sobie przerwę śniadaniową. Ustaliliśmy na niej, że wpadniemy do Krosna, coby jakiś bank znaleźć i walute wymienić. Coś koło 14/15 jesteśmy w Krośnie. Jadąc do niego, warto zjechać z krajowej 9 i przejechać się lokalnymi, zaznaczonymi na żółto drogami. Widoki i super winkle, podjazdy i zjazdy gwarantowane! Koło 16, tuż przy granicy Polsko-Słowackiej, na ostatnim tankowaniu w kraju zauważamy z Anią bardzo niepokojącą rzecz. Otóż worek z ciuchami poleciał trochę na tył i tym samym zwiększyło się obciążenie na amorki, które i tak już mocno siadły ;) Skutkiem tego, było rozrywanie opony przez jedną ze śrub trzymających światło stopu. Normalnie szlag mnie trafił, tym bardziej, że na tył przed wyjazdem założyłem nową oponkę. Czeka nas więc dłuższy postój. Ania kupuje obiad, ja zaś łapie się za narzędzia i ruszam do boju. Po moich działaniach stop wisi mi tylko na jednej śrubie :mrgreen: Zmieniłem mocowanie bagażu i po ponad godzinnym postoju ruszamy dalej, choć pełni obaw o sukces wyprawy. Moje poczyniania okazały się na tyle skuteczne, że dalszych uszkodzeń w czasie późniejszej jazdy nie zauważyłem :rock: Na Słowacji jedziemy fajną drogą, poleconą mi wcześniej przez kyllera. Niestety, dzień i jego pech jeszcze się nie skończył. W pewnym miejscu zatrzymaliśmy się, gdyż był remont drogi i Słowacy wprowadzili ruch wahadłowy, niby nic takiego, ale czekając na zielone, wleciało mi jakieś paskudztwo za kołnierz i mnie ugryzło w szyje. Nie wiem co to było, osa, pszczoła czy bąk. Jak wyciągałem to mnie dziabneło jeszcze raz. Ania twierdzi, że to był bąk. Nastały chwile grozy, gdyż mogło się okazać, że jestem uczulony i wszystko mi spuchnie. Tym bardziej, że ugryzienie było na szyi. Po pół godzinnym czekaniu nic się jednak nie stało. Ruszamy więc dalej! Koło 20 docieramy wreszcie umęczeniu do Tokaju. Tuż przed nim, jest wioska, w której jest bociania aleja! Na każdym słupie elektrycznym wzdłuż drogi jest gniazdo, pełne bocianiej rodzinki. Niesamowity widok! W ogóle na Węgrzech widzieliśmy więcej bocianów niż widzi się w Polsce. Po dojechaniu okazuje się, że powietrze jest parne, zapowiada się burza. Zamiast więc na kemping, ruszamy więc do hoteliku pod Tokajem. To był dobry pomysł, gdyż w nocy rozpętała się koszmarna burza, zaś przez następne dwa dni dość często padało.

Obrazek
pierwsza wersja zapakowania

Obrazek
postój pod Sandomierzem

Obrazek
Obrazek
tokajowy nocleg

Kod: Zaznacz cały

Dzień 2 - Tokaj
Po burzowej nocy ranek okazuje się nie lepszy. Jest brzydko, mokro, ponuro i chłodno. Dopiero gdzieś koło 13 zaczyna się rozpogadzać. Korzystamy więc z okazji i ruszamy zwiedzić Tokaj. Miasteczko bardzo ładne, choć strasznie wyludnione. Na ulicach można było zobaczyć pojedyńczych turystów, paru miejscowych, a większość miejsc o 18 była już dawno zamknięta. Ciekawostką jest fakt, że do Tokaju musi przyjeżdżać całkiem spora ilość polaków, gdyż często można było zauważyć polskie napisy opisujące rodzaje win, czy w knajpie znaleźć menu po polsku, a i kelnerki całkiem sprawnie posługiwały się naszym ojczystym językiem. Wracając z Tokaju do hotelu kupujemy sobie winko i robimy smaczną obiadokolacje z puszki :cool:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zabrakło tylko świec ;(

Kod: Zaznacz cały

Dzień 3 - Droga do Budapesztu
Kolejny poranek, który nie napawa nas dobrymi humorami. Znowu pada. Jednakże, dość szybko przestaje i wychodzi słonko. Mogę rozpocząć więc rytuał pakowania. Pocę się przy tym niemiłosiernie, gdyż zrobiło się strasznie gorąco i bardzo parno. Znowu pogoda jak na burze. Gdy ruszyliśmy, zdołaliśmy przejechać ledwie 30km gdy moje przewidywania stały się faktem. Na horyzoncie zbliżał się do nas ogromny wał burzowy. Tuż przed nim zerwała się gigantyczna zawieja, aż zrywało gałęzie z drzew. Zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Zatrzymać się nie mogłem, bo nie było gdzie się schronić, zaś zawracanie nie miało sensu bo za nami nic nie było. Zostawało nam jedynie jechać dalej. Na szczęście po 10km było miasteczko i schroniliśmy pod zadaszeniem marketu. Po 40 minutach nawałnicy wyszło słońce i mogliśmy już spokojnie jechać do Budapesztu.
Na Węgrzech, jeśli się jedzie tylko z punktu A do punktu B, opłaca się przemknąć ichnią autostradą. Najtańsza winietka, 4-dniowa, na wszystkie autostrady kosztuje coś około 15zł. Należy jednak pamiętać, że jeśli drogi na Węgrzech są nudne, to ichnie autostrady jeszcze bardziej ;)

Obrazek
Obrazek
Mina Ani wyraża aktualny stan pogody :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: Schwartzu »

Tokaj faktycznie lubi polaków :D
Szkoda, że nie jechaliście tydzień wcześniej, to byśmy się tam spotkali :)
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: tyfuz »

Schwartzu pisze:Tokaj faktycznie lubi polaków :D
Szkoda, że nie jechaliście tydzień wcześniej, to byśmy się tam spotkali :)
Kurde, a proponowałem Ci wspólny wyjazd... :chopper: :P

CD relacji

Kod: Zaznacz cały

Dni 4,5,6 - Budapeszt
Jak dla mnie, Budapeszt jest pięknym miastem, choć miejscami zaniedbane. Jest ono bardzo przyjazne dla rowerzystów! Pełno ścieżek rowerowych czy wydzielonych dla nich pasów. Panorama z góry Gellerta jest niesamowita. Aż żałuje, że Warszawa nie leży w takiej górzystej okolicy. Pokaźnym minusem dla miasta są ceny komunikacji miejskiej. Bilet 3-dniowy kosztuje u nich aż ok. 150zł! Z tego więc powodu przemieszczaliśmy się z Anią albo jako gapowicze komunikacji miejskiej, bądź podjeżdzaliśmy motocyklem do centrum. Niestety, znowu nie dane było nam w pełni podziwiać Budapesztańskich krajobrazów, gdyż deszcze często nas nawiedzały..

Obrazek
teatr narodowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ichni dworzec
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jak zwykle leje...
Obrazek
Obrazek
parlament - wyczes!
Obrazek
Obrazek
radość z deszczowego wyjazdu :)

Kod: Zaznacz cały

Dni 7,8 - Zagrzeb - Trogir
Budapesztu udaliśmy się na nocleg do kolejnej europejskiej stolicy - Zagrzebia. Odległość między tymi miastami nie jest zbyt duża. Wynosi ok. 340km! Trasę, można wieć pokonać dość szybko autostradą. Warto wiedzieć, że w okresie letnim, aby wjechać do Chorwacji nie trzeba mieć paszportu! Wystarczy tylko dowód osobisty, pomimo, że kraj ten nie należy ani do UE, ani do strefy Schengen. Zbliżając się do granicy Węgiersko-Chorwackiej warto odpowiednio wcześniej zatankować. Otóż w promieniu conajmniej 60km po obu stronach granicy, nie ma stacji benzynowej! Przeżywaliśmy więc znowu chwile grozy, gdy ponosiłem skutki mej wcześniejszej decyzji, gdy to, zatankowałem ponad 100km przed granicą, z myślą, że kolejne tankowanie odbędzie już na granicy. Jakżem się mylił! Na tym tankowaniu, dojechałem niemalże do samego Zagrzebia, zostało mi z 40km do niego. W baku zaś opary, nie więcej niż 0,5l paliwa... Niby zasięg Virażki to spokojnie 200km, ale jakoś moja na autostradzie paliła więcej, i nawet jak w miarę spokojnie jechałem to rezerwa włączałem po 150km :twisted:
W Zagrzebiu nocowaliśmy w hostelu. Zaś rano oczywiście lało. I to dość pokaźnie. Z nienajlepszymii humorami ruszyliśmy w droge. Deszcz się ciągnął za nami jakieś 150km po czym przestało padać, choć bardzo brzydkie chmury wisiały nisko nad nami. Bądź co bądź, widok był niesamowity! Po przekroczeniu gór Dalmatyńskich rozpogodziło się i z czystym sumieniem mogliśmy rozebrać się z kondomów.
Niesamowity był zjazd z autostrady na Trogir (zjazd na wioske PRGOMET)! Polecam! Super kręty, wąski zjazd z gór. Ania niestety nie nacykała dużej ilości fotem na nim, bo była zbyt przerażona, ja sam się mocno bałem, tym bardziej, że było świeżo po deszczu i zero barierek przy przepaściach. I w końcu docieramy do Trogiru :)

Obrazek
kolejny radosny słoneczny wyjazd!
Obrazek
za górami dalmatyńskimi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kris70
Posty: 613
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 11:40
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: kris70 »

piękny motocykl,piękna dziewczyna,piękne widoki co wiecej potrzeba???!! Raj na ziemi....słowem... :D
"...jeśli Bóg drzwi zamyka,to otwiera okno..."
kacmar
Posty: 521
Rejestracja: 08 września 2011, 09:33
Motocykl: VN 1700 Voyager
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: kacmar »

Gdzie c.d. opisu z wyprawy :?:
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: tyfuz »

kacmar pisze:Gdzie c.d. opisu z wyprawy :?:
malaika miałanapisać bo ja same nudy skleciłem :mrgreen:
najwyrazniej zapomniała, pogonie ją :P
kacmar
Posty: 521
Rejestracja: 08 września 2011, 09:33
Motocykl: VN 1700 Voyager
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: kacmar »

tyfuz pisze: malaika miałanapisać bo ja same nudy skleciłem :mrgreen:
najwyrazniej zapomniała, pogonie ją :P
Jadnak c.d nie nastąpi :(
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: Tokaj-Budapeszt-Trogir-Split

Post autor: Redneck »

ostatni post z: 19 paź 2011, 19:09

raczej nie nastapi....

Obrazek
We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
ODPOWIEDZ