Wycieczka do Czarnobyla

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Artur2885 »

wpadłem na taki pomysł , żeby zorganizować wyjazd do Czarnobyla , jeśli znalazły by się chętne osoby zapraszam do dyskusji , wyjazd trzeba by przygotować i odpowiednio zorganizować , z tego co wiem potrzebne są tez tam jakieś przepustki .
Awatar użytkownika
Kluk
Posty: 396
Rejestracja: 31 sierpnia 2011, 22:55
Motocykl: Virago 1100 '99
Lokalizacja: Książ Wielki (małopolskie)
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Kluk »

Artur2885 pisze:... z tego co wiem potrzebne są tez tam jakieś przepustki .
Bardziej martwiłbym się o kombinezon - chyba przydałby się ołowiany (może masz znajomego rentgenologa?)- i zapas bezpieczników :shock:
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: radar64 »

jakiś rok temu w sieci znalazłem artykuł"panny"która udała sie w wyżej wzmiankowane miejsce.Trzeba by poszukać i poczytać.Były wstawione fotki.Przygnębiajace.Nie chwaliła sie ,że świeci w nocy
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Artur2885 »

Tak własnie artykuł tej panny mi podsunoł taki pomysł , aby tam się wybrac lecz wycieczka wcale nie jest taka prosta , bo trba by pocuczyc sie o tym promieniowaniu całym i zaopatrzyc w miernik .kombinezonow nie trzba zadnych z olowiu bo ludzie tam zagladaja prominiowanie nie jest tak mocne by wyrzadzic szkode , ale trzba wiedziec gdzie mozna pojechac a gdzie nie i orientowac sie w tym wszystkim na tym mierniku .
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Kojak »

Bardziej do miejscowości Prypeć niż Czarnobyla.
Są już robione zorganizowane wycieczki do Prypeci i poziom promieniowania w mieście jest bezpieczny.
A samo miasto robi traumatyczne wrażenie,koleżanka tam była na wycieczce zorganizowanej przez jakieś biuro podróży z Krakowa i powiedziała że tego się nie opisze słowami i trzeba zobaczyć jak wygląda wymarłe miasto.Gdzie w opuszczonych nagle mieszkaniach na stołach są talerze po przerwanym posiłku,otwarte książki czy gazety,zostawione dziecinne zabawki,zdjęcia i cały dobytek ludzi.

Fanom CoD nie trzeba reklamować Prypeci ze słynnym basenem czy wesołym miasteczkiem ;)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r :D

288 kg szczęścia :D ...to nie prawda że miłości nie można kupić za pieniądze :D
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Artur2885 »

Prypeć to rypeć w strefie zamknietej jest 2500 opuszczonych miasteczek i wsi drogi bez ruch pojazdów i pieszych jest gdzie pojechac w nieznane
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: kris2k »

Do Zony dostaniesz się tylko ze zorganizowaną grupą. Oczywiście wymagane jest specjalne pozwolenie. Zapomnij o jakimkolwiek jednoosobowym tour. O samowolce nawet nie wspomnę. Zwiedzasz z przewodnikiem. Wjeżdża się pociągiem po trasie jaką byli tam dowożeni pracownicy. Co ciekawe trasa przebiega kawałkiem przez terytorium Białorusi. Ale nie są wymagane żadne wizy czy inne pozwolenia. Taki tranzyt po prostu.
Zwiedzasz Prypeć, jest możliwość wejścia na dach najwyższego budynku w Prypeci i podziwianie krajobrazu z widokiem na reaktor. Podchodzisz też w bezpiecznej odległości oczywiście do sarkofagu. O jakimkolwiek oddaleniu się od grupy - zapomnij.
Koszt to o ile dobrze pamiętam ok. 500$. Zajmuje się wszystkim agencja turystyczna w Kijowie.W cenie wszelkie pozwolenia, przewodnik, obiad. Gdzieś miałem do nich maila, jak znajdę to wkleję. Więc albo musisz grupę zorganizować, albo się do jakiejś podłączyć.
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Kojak »

kris2k pisze:Koszt to o ile dobrze pamiętam ok. 500$.
Moja koleżanka płaciła coś ok 700zł
"Jenny" V-Star 1100 Silverado 2008r :D

288 kg szczęścia :D ...to nie prawda że miłości nie można kupić za pieniądze :D
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: sart »

albo "uderzyć" tutaj:
http://bispol.com/czarnobyl-tour/
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Artur2885 »

Koledzy nie o to chodzi , gosciówa z Ukrainy czy Bialorusi jezdzi tam sama na motocyklu , i to jest przygoda wpadł mi do glowy pomysł aby zorganizowac grupe i wybrac sie tam naszymi Virazkami biura wycieczkowe odpadaja .
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: kris2k »

Naoglądałeś się filmów na Youtubie za dużo :wink: Ta gościówa latająca samemu po strefie to ściema po prostu. Uwierz mi, nie ma najmniejszych szans na wjazd samemu, czy też samowolny, do Zony.

A z tą ceną to rzeczywiście nieźle. Ja jak się pytałem właśnie w tym biurze w Kijowie powiedzieli, o ile dobrze pamiętam, właśnie 500$. Widać zedrzeć chcieli :mrgreen: Za te niecałe 800zł, z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem, to się chyba skuszę.
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: alonso »

Kojak pisze:Fanom CoD nie trzeba reklamować Prypeci ze słynnym basenem czy wesołym miasteczkiem ;)
Chyba raczej Fanom S.T.A.L.K.E.R. ;)
Tam dopiero jest Czarnobyl.CoD to przy tym pikuś ;)
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Artur2885 »

Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: robot »

Super pomysł! Ja już od dawna o tym myślałem, tyle że nie miałem z kim jechać. Nawet był taki czas, że chciałem samotnie puszką pocisnąć. Jeśli chodzi o mnie, to wchodzę w to w ciemno!


P. S Ale się podjarałem :mrgreen:
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Grim »

alonso pisze: Chyba raczej Fanom S.T.A.L.K.E.R. ;)
Tam dopiero jest Czarnobyl.CoD to przy tym pikuś ;)
Aye! ;)
Artur2885 pisze:o to link . poczytajcie http://elenafilatova.com/index_pl.html
Miałem już kiedyś okazję oglądać ten fotoreportaż, ciekawy.
ALE sugerowano dość często że ów reportaż jest "nieautentyczny", że owa stronka nadaje się raczej do kategorii Fantasy niż reportażu ;)
np:
http://journal.neilgaiman.com/2004/05/f ... -thing.asp
http://open.salon.com/blog/mary_mycio/2 ... that_wasnt
Ogólnie cała jej stronka to ponoć tzw. hoax
Tyle że wersji jak owej mistyfikacji miała się dopuścić jest dość sporo - raz piszą że miała być na zwykłej wycieczce po Czarnobylu, samochodem itp. w ciuchach motocyklowych, z kaskiem na potrzeby kilku fotek. Innym razem piszą że w ogóle tam nie była aż PO opublikowaniu pierwszego reportażu a tylko wykorzystała zdjęcia pozyskane od różnych ludzi...
Ostatecznie pewnie nie da się określić wiarygodności, sam jestem bardzo sceptycznie nastawiony.

Wiadomo jednak że owa Zona i te tereny są całkowicie zamknięte dla motocykli, nigdy nie wydano pozwolenia na poruszanie się takowym a cały ruch jest tam uważnie monitorowany - co nie jest trudne bo w takiej strefie martwej ciszy dźwięk 150 konnego Kawasaki Ninja będzie dość charakterystyczny i łatwy do wytropienia ;) (ale kto wie, może kilka dobrze ulokowanych banknotów pozwala załatwić odpowiednie pozwolenia )
Więc panowie planujący taki wyjazd - możecie się rozczarować na miejscu, gdy pogonią was typy w mundurach z kałachami ;)


Swoją drogą, taka myśl nachodzi - ja bardzo dużo bardzo podobnych widoków oglądałem robiąc praktykę ruralistyczną, jeżdżąc po naprawdę starych wsiach naszego kraju, potem porównując efekty z pracami innych studentów. Opuszczone, rdzewiejące hale towarowe czy drewniane domy i stodoły porzucone na pastwę czasu, zapadające się pod własnym ciężarem... mamy tego całkiem sporo ;)
vel Socjopata
Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: robot »

Jestem przekonany, że na Ukrainie kilka banknotów czyni cuda :)
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Artur2885 »

Tak czy inaczje wyprawea do prostych nie nalezy , trzba by sie dowiedziec co i jak , a pierwsza sprawa to ta ze kasy to bedzi pewnie kosztowac torche a kolejna to ze trzb sprawdzic wirygodnosc tej kobitki , bo nie sztuka zostac zlapanym przez żołnierzyków
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Grim »

Artur2885 pisze:Tak czy inaczje wyprawea do prostych nie nalezy , trzba by sie dowiedziec co i jak , a pierwsza sprawa to ta ze kasy to bedzi pewnie kosztowac torche a kolejna to ze trzb sprawdzic wirygodnosc tej kobitki , bo nie sztuka zostac zlapanym przez żołnierzyków
Nie da rady "sprawdzić" - to jest internet, tu można wszystko spreparować, w obie strony. Szczególnie że sprawa jest już całkiem wiekowa, sporo źródeł najróżniejszych określiło ten reportaż jako mistyfikację ale dowodów konkretnych pozyskać nie sposób... a i w zasadzie komu by się chciało.
Zagłębiając się w temat trafiasz głównie na spekulacje, niepewne cytaty (takich linków jak poprzednio można wrzucić tuziny, do stron zajmujących się ujawnianiem różnorakich przekrętów). Sama reporterka broni się, choć mętnie i niejednoznacznie.
Gdybym ja miał określić własną teorię, powiedziałbym - zdjęcia są autentyczne, opisy względnie też, natomiast sama podróż motocyklem to środek mający nadać bardziej poetycki wyraz reportażowi. Samotna podróż przez postapokaliptyczny teren na pewno sprzedaje się lepiej niż "zdjęcia z wycieczki do Czarnobyla" ;)

Taka myśl: gdyby ta wycieczka motocyklowa po Czarnobylu była możliwa, byłoby ich znaaaaaaaaaacznie więcej. A ja poza ową panią nie widzę na necie nic (choć też nie szukam tak mocno). Owa Zona z powodów najróżniejszych pociąga wielu ludzi, a wyprawa motocyklem po takowej byłaby chyba najciekawszą formą takiego zwiedzania.
Szlag, ja bym na pewno był chętny na coś takiego, bardziej niż przejażdżkę do Włoch czy Chorwacji ;)
Więc jak uda się komuś przekupić dostateczną liczbę państwowych urzędników, załatwić pozwolenia i zapewnić że nie skończy się taka wyprawa wizytą w Ukraińskim więzieniu - dać znać, chętnie się wybiorę ;) Póki co jednak pozostaje ograniczyć się do grania w S.T.A.L.K.E.R czy serii Fallout...
vel Socjopata
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Szymon »

Socjopata pisze: Opuszczone, rdzewiejące hale towarowe czy drewniane domy i stodoły porzucone na pastwę czasu, zapadające się pod własnym ciężarem... mamy tego całkiem sporo ;)
Nio, jest tego trochę ....http://www.forgotten.pl/

Mój przyjaciel- (Vladimir u nas na forum) ostro exploruje, głównie Wa-wa i okolice, głównie nocami i trochę widział. Nawet trochę bloguje- polecam relację z fabryki dynamitu Pronit w Pionkach http://zachwiledalszyciagprogramu.blogspot.com/ (2012- marzec)

Niestety ja :
raz- primo -z powodu posiadania żony, dwa - primo - że są to wejścia na pół lub w całości nielegalne (patrz punkt pierwszy) - to choć bym chciał to nie bardzo .......... :mrgreen:
(choć raz byłem - w MRU na dziko i mile to wspominam)

Czarnobyl tylko zorganizowane ekskursje..
Ale jak pisze Socjopata - u nas też można...
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
jeden
Posty: 447
Rejestracja: 27 września 2011, 07:40
Motocykl: 535-> SV650S->DL650
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: jeden »

Kluk pisze:
Artur2885 pisze:... z tego co wiem potrzebne są tez tam jakieś przepustki .
Bardziej martwiłbym się o kombinezon - chyba przydałby się ołowiany (może masz znajomego rentgenologa?)- i zapas bezpieczników :shock:
promieniowania na miejscu specjalnie nie obawial bym sie, biorac pod uwage czas jaki bedziecie tam przebywac. moc dawki waha sie tam w przedziale od 0,2-4 ?Sv/h, gdzie dla przykladu w centrum warszawy (palac kultury) jest na poziomie okolo 0,4-0,5, a podczas lotu samolotem nawet 2 ?Sv/h.
tak wiec nie demonizowal bym zbytnio zgubnych skutkow promieniowania z uwagi na ilosc godzin przebywania w samej strefie i jej okolicach ;)

w linku kilka danych dla tych bardziej ciekawych tematu oraz tym smiertelnie zaniepokojonych ;))
http://www.iea.cyf.gov.pl/pytaj/artykul ... nobylu.pdf
artykul jak najbardziej wiarygodny, opracowany przez jednego z pracownikow narodowego centrom badan jadrowych podczas "wycieczki" po czarnobylu.

ps. licznik Geigera-Mullera moge Wam wypozyczyc jakby co
co pije prawdziwy mężczyzna??? prawdziwy mężczyzna pije to co mu poleją!!

klik--> mniej wiecej tym sie zajmuje na codzien <--klik
klik--> facebook <--klik
Awatar użytkownika
Artur2885
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 21:59
Motocykl: Virago 535, WSK 125
Lokalizacja: Ciechanowiec
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Artur2885 »

Myslę że trzeba zacąć od poszukiwań człowieka który ma rodzine na ukrainie lub Bialorisi na tej podstawie moża by spróbować załatwić przepustkę wyprawa ograniczać by musiała się d o grupy 5 -6 osób jeden wyjazd , bede szukał informacji a może uda się mi skontaktować kiedys z autorka tego reportażu i jesli naprawde ona ta lata na swoim Ninja to może da sie namówić zeby zabrac paru Viragowców ze sobą i to było by najlepsze rozwiazanie jak na pierwszy wyjazd a jeśli dojde jednak do wniosków że ta jej stronka to pic na wodę fotomontaż to rzeczywiście na planach watro skończyć bo pewnie nieciekawie jes siedzieć w białoruskim więzieniu za zwiedzanie skażonego terenu >link dla zainteresowanych http://www.podniesinski.pl/portal/?p=2421
Vladimir
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Vladimir »

witam miłosników Virago :)

zaanonsował ma Mszyma więc postanowiłem dodac cos od siebie :)
Czernobyl a właściwie Prypec korci wszystkich ale wyjazd może być kosztowny :) nie chodzi o kase tylko od dobra posiadane jak np motocykle :) osobiście wolał bym zorganizowany wyjazd busem niż na moto
moto wciąż są łatwym łupem a wcześniej wspominane pare banknotów nic nie pomoże...

ale jesli sie upieracie... przed wszystkim musicie miec prowadzącego miejscowego który poprowadzi was od samej granicy i on bedzie gadał z milicją, informacja o kolumnie moto rozchodzi sie lotem błyskawicy i co 10km będziecie zatrzymywani
dobrym sposobem jest zbratać sie z klubem MC z Ukrainy i poprosić ich o przysługę

samo wejście do strefy jest obstawione przez lokalnych przewodników którzy w porozumieniu z milicja czerpią z tego zyski wiec w ich interesie jest by nikt sam nie wchodził :) teoria mówi że zona jest zamknięta a w praktyce jak sie dogadacie z przewodnikiem tak was wprowadzi :) aaaa w zonie mieszka kilka osób które nie wyjechało :)
codo promieniowania faktycznie jest do zniesienia :)
podstawowa zasada exploracji - nic nie zabierać i wszystko zostaje na swoim miejscu

jak chcecie mogę umieścić kilka zdjęć :) uprzedzę pytanie, nie nie byłem :) w zeszłym roku przymierzaliśmy sie do wyjazdu stąd informacje :)

jeśli macie ochote zobaczyć kilka opusczonych miast to mamy w Polsce Pstrąże obok Żagania czy Kłomino pod Bornym, opusczone maga zakłady Chemitex w Tomaszowie, Pollena w warszawie czy zakłady Pronit w Pionkach, zakłady DIG Alfred Nobel, Radiostacja Kontrwywiadu w Radiówku mega podziemia, MRU (bylismy z Szymonem :)) < budynek rosujskiej ambasady w Wawie,niedokończonaa zapore wodną i wiele wiele innych które tu http://www.opuszczone.net/galeria mozecie zobaczyć o główne lokalizacje odnaleźć na http://www.forgotten.pl/

można pojeździć po całej Polsce a jak skończycie za 4 lata to wybrac sie do Czernobyla :) czego wam i sobie życzę :rock:
Vladimir
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Vladimir »

macie link do FB laski która była wiec może ona podpowie jak zorganizować :)

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... dfdb03ebf1

i kolejny...
http://pawelet.pl/index.php?option=com_ ... lejny-czyl

i jeszcze...
https://picasaweb.google.com/110525981061511946863

jak widac można :) tylko ten dojazd mnie martwi...
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Grim »

No właśnie podróżujących po Zonie jest sporo, ale jakoś nigdzie motocykli nie widać. Może oni faktycznie tam sobie zatrzymują te motocykle ;)
Vladimir pisze:w wiele wiele innych które tu http://www.opuszczone.net/galeria
Dwa tygodnie temu odwiedziłem zawarty tu Zamek w Łapalicach. Wycieczka fajna, sam zamek też ciekawym zjawiskiem... tylko psuje atmosferę "opuszczonego" fakt że tam naprawdę masa ludzi łazi, dosłownie wycieczki ;)
vel Socjopata
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Wycieczka do Czarnobyla

Post autor: Alicjana »

pytanie - co to jest S.T.A.L.K.E.R i CoD ?
W drodze powrotnej z Czarnobyla można wyłączyć lampy przednie. Będą same świecić :mrgreen:
Zdjęcia są mocne i robią wrażenie. Brrr....
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
ODPOWIEDZ