Tatry dookoła (krótkie info)

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: MAD »

Bezwarunkowo polecam jazdę dookoła Tatr. Byłem w Kościelisku przez kilka dni i po obejrzeniu mapy przyszło mi do głowy, że można by objechać Tatry. Z pełnym szacunkiem dla Tatr ? wysokie, ale niezbyt rozległe. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Poniżej mapka. Dla bardziej zainteresowanych link to trasy na google?u http://goo.gl/maps/R4GA.
Obrazek
tutaj wersja duża

Zakręty, serpentyny i agrafki to 70-80% trasy. Reszta też świetna ? widoki rewelacyjne. Zdjęć nie robiłem, szkoda było się zatrzymywać, a tam gdzie się zatrzymywałem aby coś zjeść (suchy prowiant) wszystko pozasłaniane. Właściwie to zrobiłem jedno zdjęcie (punkt E), ale tylko po to aby pokazać ścieżkę rowerową. Żadnego rowerzysty nie widziałem, ale rolkarzy sporo ? po 10km w górę i w dół żadnego miasteczka, a rolkarze są!
Obrazek
tutaj wersja duża

Po polskiej stronie wielu motocyklistów, na Słowacji pusto. Asfalt równy jak stół. Czas przelotu całej pętli ok. 6 godzin. I nie warto tego skracać ? 6 godzin przyjemności.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: podbiel »

Robiłem troszkę większą traskę ale puszką. Jechałem przez Dolny Kubin i Ruzomberok do Liptowskiego Mikulaszu i dalej jak ty. powalający widok wyciętych drzew z prawej. Traska ogólnie godna polecenia.
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: MAD »

podbiel, też myślałem nad większą. Ale wyszedłem z założenia, że im bliżej gór tym więcej zakrętów :wink:.
P.S. Uważam za oczywiste, że wybrałeś większą trasę - przecież pomiędzy Dolny Kubin, a Trstena leży Podbiel.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: podbiel »

Jak widać w awatarze i
Obrazek
po drodze był
Obrazek
widoczek
Obrazek
i obowiązkowo
Obrazek
Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 32
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 21:10
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Wołomin-Lipinki
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: jarekw »

Trasa super!! Na początku czerwca zrobiłem ze znajomymi dokładnie taką samą z tym że na nocleg pojechaliśmy do Jurgowa . I szkoda że nie zahaczyłeś o Demianowska Jaskinia Wolności http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/ ... y/?lang=pl po prostu super ;)
Awatar użytkownika
MAD
Posty: 117
Rejestracja: 19 lutego 2011, 02:04
Motocykl: Drag 1100 CL
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: MAD »

A nie mogłeś mi tego powiedzieć przed moim wyjazdem? :)
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: Daro »

MAD pisze:A nie mogłeś mi tego powiedzieć przed moim wyjazdem? :)
Masz przynajmniej powód żeby tam wrócić :mrgreen:
Fajna trasa (jedyna taka w granicach Polski) i do tego zrobiona samotnie - pogratulować :bravo:
Dwa razy już ją zrobiłem i za każdym razem było ekstra - pozostaje w głowie na resztę sezonu :bikersmile:
Awatar użytkownika
jarekw
Posty: 32
Rejestracja: 18 czerwca 2008, 21:10
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Wołomin-Lipinki
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Tatry dookoła (krótkie info)

Post autor: jarekw »

MAD pisze:A nie mogłeś mi tego powiedzieć przed moim wyjazdem? :)
Na następny raz będzie co zwiedzać ;) A jest tam troszeczkę tych jaskiń, także i czasu do zwiedzania trzeba sobie zarezerwować .
ODPOWIEDZ