BIESZCZADY UKRAINA

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 38
Status: Offline

BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: robot »

Wyprawa Mai tak mnie zainspirowała, że postanowiłem wyruszyć na wyprawę w Bieszczady, ale ukraińskie. Zawsze mnie pociągał ten kraj :mrgreen:
Chciałem się zapytać czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Jakieś rady?Pomysł jest dość świeży, także nie mam nawet jeszcze planu wyprawy. A może ktoś się chce dołączyć? Chcę jechać na około 5 dni.


Pozdro!
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: Mai »

robot pisze:Wyprawa Mai tak mnie zainspirowała, że postanowiłem wyruszyć na wyprawę w Bieszczady, ale ukraińskie.

Czuje się zaszczycona... :oops: :lol: :D

Na Ukrainę nie zajechałam z powodu nieważnego paszportu i długich kolejek na granicy :P, ale z tego co widziałam ze zdjęć to w tamtejszych Bieszczadach jest naprawdę pięknie, teraz siedząc już w pracy za biurkiem zazdroszczę Ci szczerze :roll:.

Uważaj na siebie i swoja maszynę, na winklach bez szaleństw bo lepiej nie zamknąć bieżnika niż szlifem wypaść z drogi; szacun za odwagę przedsięwzięcia, szerokości, wiatru pod kaskiem, odnalezienia samego siebie i niezapomnianych wrażeń, czekamy na relację! :bravo:


:bikersmile: :bikersmile: :bikersmile:
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
Tatar
Posty: 156
Rejestracja: 07 września 2008, 12:56
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Pomorze/Mazowsze
Wiek: 44
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: Tatar »

Na Ukrainie jest pięknie. Chociaż tylko ją nadgryzłem, jeszcze kiedyś tam pojadę.
Szkoda, żeś się nie objawił 2 miesiące wcześniej, byśmy razem polecieli. Ale nic to. Wpadnij do Lwowa, pojeździj bocznymi drogami - sporo ciekawych rzeczy można znaleźć na takim "offroadzie".
Chociaż ja bym się teraz wstrzymał do końca Euro, aż najwieksza fala kibiców wyjedzie.

Granice najlepiej przekraczać wcześnie rano, wtedy są mniejsze kolejki.
Awatar użytkownika
cezar z miero
Posty: 194
Rejestracja: 21 listopada 2010, 20:53
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Mieroszów
Wiek: 50
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: cezar z miero »

Biesy ukrainskie są jeszcze bardziej dzikie niż Nasze ,mniej jest noclegów i całej infrastruktury turystycznej ale zawsze coś się znajdzie.Tak jak pisze Tatar warto zobaczyć Lwów i pokręcić się po bocznych uliczkach,a potem drogą H13 na Sambor i dalej na Użok i to już dzikie Bieszczady :D niestety nie wiem jaki jest stan tamtejszych dróg. Ludzie życzliwi choć wszędzie trafi się jakiś cham.Ceny w tych mniejszych miasteczkach tanie,polecam spróbować barszcz,naleśniki a do picia kwas :D no i oczywiście piwo które jest pyszne :nazdrowie:
a i nie kombinuj na granicy z fajkami i alkocholem bo to może Ci nie wyjść na dobre.
Pozdrowionka :rock:
Zawsze pozytywnie do przodu ;)
Awatar użytkownika
Tatar
Posty: 156
Rejestracja: 07 września 2008, 12:56
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Pomorze/Mazowsze
Wiek: 44
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: Tatar »

Początkowo chciałem jechac właśnie przez Sambor do Użhorodu, ale pewien dziadek zdecydowanie mi to odradzał: dziury jak kratery po bombach, a czasem zwalone drzewa. I że lepiej jechać przez Stryj. Okazało się że miał rację.
Tak, że, warto słuchać miejscowych, bo oni zawsze znają swój kraj najlepiej.
Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: robot »

Dzięki Wam! Planuję wyruszyć w przeciągu najbliższych 2-3 tygodni. W weekend przysiąde, opracuje jakiś plan podróży :mrgreen:
Byłem pare razy puszką na Ukrainie, za każdym razem byłem zachwycony. Ten kraj potrafi bardzo miło zaskoczyć. Ludzie, atmosfera, widoki... :) Tak na marginesie, jakby ktoś się zastanawiał nad Krymem to polecam :mrgreen:, zwłaszcza wschodnią część.
Zastanawiam się tylko jak będą wyglądały te boczne drogi w Bieszczadach, ale jak to się mówi co mnie zabije to mnie wzmocni. Wszystko wyjdzie w praniu.
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: frytura »

robot podoba mi się Twoje podejście do sprawy hehe :D wyjdzie f praniu. Ogólnie ludzie straszą, że Ukraina jest dziurawa nie ma dróg i jak się wybierać, to najlepiej na enduro. Ale moje zdanie jest takie, że najlepiej samemu sprawdzić :D

Oczywiście zapraszam po drodze na kawę, piwo, herbatę, czy cokolwiek innego do Cisnej do Bacówki pod Honem, gdzie urzęduje i organizuje publiczno-tajne imprezy forumowe :D
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
Awatar użytkownika
Jarek72
Posty: 718
Rejestracja: 24 września 2010, 11:35
Motocykl: VIRAGO XV750 96`
Lokalizacja: Mogilno
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: Jarek72 »

frytura pisze:Oczywiście zapraszam po drodze na kawę, piwo, herbatę, czy cokolwiek innego do Cisnej do Bacówki pod Honem, gdzie urzęduje i organizuje publiczno-tajne imprezy forumowe :D
Polecam, to miejsce koniecznie trzeba odwiedzić. Wszystko jak w cytacie :mrgreen:. Zawsze zimne piwo i pyszna jajecznica na śniadanie.
Awatar użytkownika
Lejman
Posty: 9
Rejestracja: 06 czerwca 2011, 18:45
Motocykl: Virago 125 '97
Lokalizacja: Mikołów -> Gostyń
Wiek: 29
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: Lejman »

I jak, robot, byłeś? Niedawno wróciłem z czegoś na wzór Twoich planów, ale w Ukrainę z racji wieku, sprzętu i funduszy się zbytnio nie zapuszczałem :(
Polecam Bieszczady. Równy asfalt, zakręt na zakręcie... raj :D
Krótka relacja w postaci zdjęć i podpisów https://picasaweb.google.com/1070829027 ... 6913442754 :uklon:
Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: robot »

Trochę się wszystko poprzesuwało i wyruszam dopiero w przyszły piątek. Zaraz pooglądam Twoją relację :chopper:
Awatar użytkownika
kris70
Posty: 613
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 11:40
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 54
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: kris70 »

Lejman pisze:I jak, robot, byłeś? Niedawno wróciłem z czegoś na wzór Twoich planów, ale w Ukrainę z racji wieku, sprzętu i funduszy się zbytnio nie zapuszczałem :(
Polecam Bieszczady. Równy asfalt, zakręt na zakręcie... raj :D
Krótka relacja w postaci zdjęć i podpisów https://picasaweb.google.com/1070829027 ... 6913442754 :uklon:
Moje gratulacje :bravo: Piekna wyprawa :bravo: Bedąc w Twoim wieku mogłem tylko pomarzyc o komarku... :( extra fotki :bravo:
"...jeśli Bóg drzwi zamyka,to otwiera okno..."
Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: robot »

Lejman pisze:I jak, robot, byłeś? Niedawno wróciłem z czegoś na wzór Twoich planów, ale w Ukrainę z racji wieku, sprzętu i funduszy się zbytnio nie zapuszczałem :(
Polecam Bieszczady. Równy asfalt, zakręt na zakręcie... raj :D
Krótka relacja w postaci zdjęć i podpisów https://picasaweb.google.com/1070829027 ... 6913442754 :uklon:

Kawał dobrej roboty! Naprawdę jestem pod wrażeniem! W Twoim wieku ja śmigałem na skuterku koło komina :mrgreen: Tak trzymaj! :chopper:
Awatar użytkownika
janeckih
Posty: 233
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 20:43
Motocykl: Virago 535,1991;
Lokalizacja: Radom/Sieradzkie
Wiek: 72
Kontakt:
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: janeckih »

Lejman pisze:
Polecam Bieszczady. Równy asfalt, zakręt na zakręcie... raj :D
Krótka relacja w postaci zdjęć i podpisów https://picasaweb.google.com/1070829027 ... 6913442754 :uklon:
Jestes ZUCH
ja w Tsoim wieku ujeżdżałem WFM Taty (głównie - piotrus zalatw to zalatw tamto kup to i to ) WFM slużyła jakpo "Arbeitsokse" wół roboczy jak chcialem gdzeis jechac slyszalem - nie zajmuj sie glupotami robota w polu jest wazniejsza:-))
Gratuluje wyjazdu fajne zdjecia
jako
bongorno
Posty: 105
Rejestracja: 18 czerwca 2011, 01:33
Lokalizacja: Bytom/UK
Wiek: 50
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: bongorno »

No jesteś koks :))))))))) Piękne te nasze Bieszczady
Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: robot »

To ja też wrzucę parę zdjęć z mojej samotnej wyprawy na wschodnie kresy. Btw tak się rozgrzałem, że dokulałem się do Rumunii :mrgreen:

https://picasaweb.google.com/1043673963 ... sfmcstGIEg


P.S Zdjęc nie ma za dużo z jednego prozaicznego powodu - w 98% nie chce mi się zatrzymywać i wyjmować aparatu :mrgreen:, muszę coś opatentować, żeby to zmienić...
Awatar użytkownika
janeckih
Posty: 233
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 20:43
Motocykl: Virago 535,1991;
Lokalizacja: Radom/Sieradzkie
Wiek: 72
Kontakt:
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: janeckih »

robot pisze:T Zdjęc nie ma za dużo z jednego prozaicznego powodu - w 98% nie chce mi się zatrzymywać i wyjmować aparatu :mrgreen:, muszę coś opatentować, żeby to zmienić...
Ja czesto jak jade sam "wale" z lewej reki czasem wychodzi"-))
jako
Awatar użytkownika
robot
Posty: 45
Rejestracja: 14 maja 2012, 13:48
Motocykl: XV 750, DL 1000
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: robot »

Ja czesto jak jade sam "wale" z lewej reki czasem wychodzi"-))
Co jak co, ale takiej sztuki jeszcze nie opanowałem :lol: . Spróbuje przy najbliższej okazji, mam tylko nadzieję, że nie będę miał okazji opisać traumatycznych wrażeń w dziale "Gleba" :mrgreen:
Awatar użytkownika
janeckih
Posty: 233
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 20:43
Motocykl: Virago 535,1991;
Lokalizacja: Radom/Sieradzkie
Wiek: 72
Kontakt:
Status: Offline

Re: BIESZCZADY UKRAINA

Post autor: janeckih »

kwestia wprawy i samozaparcia - generalnie nie polecam bo faktycznie koziolka fiknac mozna latwo
jako
ODPOWIEDZ