Rejestracja tras

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
yoohas
Posty: 319
Rejestracja: 21 maja 2011, 12:13
Motocykl: Virago 750>Raider
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiek: 52
Status: Offline

Rejestracja tras

Post autor: yoohas »

Rejestruje trasy rowerowe, bieganie, to czemu nie motocyklowe? :) I tak przeglądając net pod tym kątem trafiłem na fajną stronkę moto-nawigator. Można tam wrzucać zapis śladu gps (ja tak robię) traski, ale mozna też go bardzo prosto utworzyć ręcznie. Wsio na podkładach map googlowych, także w pełni skalowane, etc. Traskę można opisać, nadać punktację i komentować. Jest fajna opcja wyszukiwania tras i wiele innych przydatnych funkcji.

Przykladowe traski wyglądają tak:
z Grupą Pomorską do Łeby i na Hel albo mój dzisiejszy niedzielny wypadzik :)

Polecam życząc samych ciekawych trasek :motorcycle:
Alive! - live on the bike!
Virago XV750 >>> XV1900CU RAIDER S
Obrazek
Awatar użytkownika
maras
Posty: 20
Rejestracja: 28 marca 2012, 09:39
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: Wałcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: maras »

Niezłe , niektóre trasy są godne polecenia . :D
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: vidharr »

Jest też cudo od wujka googel Moje trasy
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: Pandik »

Kurde, jedziemy w piątek a jeszcze gniazda zapalniczki nie mam.... co tam dopiero nawigacja, trzeba się będzie sprężyć.
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: Pandik »

Wypróbowałem "moje trasy" z googla, całkiem przyjemnie działa i generuje staty typu: max prędkość, czas ogólny i czas w ruchu oraz paręinnych.

Trasy można łatwo przesyłać do google maps.

Teraz kolej na Endomodo.
Awatar użytkownika
yoohas
Posty: 319
Rejestracja: 21 maja 2011, 12:13
Motocykl: Virago 750>Raider
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: yoohas »

Pandik pisze: Teraz kolej na Endomodo.
Endomodo jest całkiem ok, ale raczej nie na moto. Polecam na bieganie, czy nawet rower (chociaż tu korzystam z BikeBrothera) lub inne dyscypliny, ale takie bardziej sportowe :boks:

Aczkolwiek i moto można na siłę podpiąć w Endomodo pod 'inne', ale jakoś to tam nie pasi :roll:

A do rejestracji tras polecam jakiś moduł gps, który można wrzucić w kieszeń i o nim nie myśleć. Nie trzeba też mieć telefonu z Androidem, jak w przypadku 'Google play' :)
Alive! - live on the bike!
Virago XV750 >>> XV1900CU RAIDER S
Obrazek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: Pandik »

Z tym rejestratorem to nie jest zła myśl (kiedyś wycenialiśmy takie dla patroli pieszych policji ;)
Tyle że telefon z Andkiem już mam i kombinuję w tym kierunku. Dzisiaj pomyślę nad zasilaniem, przetestuję w sobotę na trasie i zobaczymy.

Pozdro. :chopper:
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: DAREK.S »

yoohas pisze: I tak przeglądając net pod tym kątem trafiłem na fajną stronkę moto-nawigator.
Idea super ale jakoś nie wróżę temu przedsięwzięciu dużej przyszłości. Wydaje mi się, że już teraz trudno odnaleźć tam wiarygodne informacje o ciekawych trasach spośród setek tras typu "moja trasa do pracy", "moja dookoła komina" czy np z "Warszawy na Hel prosto jak google wyznaczył" (http://moto-nawigator.pl/route/details/199).
Póki co nie widzę, żadnego rozsądnego rankingu tras bo nie ma też za wiele ocen - w większości przypadków są tam tylko oceny autora. Jak znam życie to będzie jeszcze gorzej, bo coraz więcej osób nie wyobraża sobie jazdy bez GPS i coraz więcej mniej lub bardziej sensownych tras będzie wrzucanych na stronę. I bądź tu wtedy mądry i spośród 537 tras "po bułki" wyłuskaj tę najlepiej "uzakrętowioną" ;)

Sorki za trochę ironiczny ton ale z przerażeniem patrzę ostatnio na to całe ugpsowienie kierowców (szczególnie motocykli). Dochodzi pomału do tego, że jadąc w pięcioosobowej grupie każdy włącza swoją nawigację gdyby ta kolegi czasami się pomyliła :) Żeby nie było - sam dwa lata jeździłem z nawigacją na kierownicy virówki i była mi ona często niezbędna. Przynajmniej do momentu gdy zorientowałem się, że nie jestem przecież kurierem wożącym paczki i wywaliłem to cholerstwo sprzed oczu. I co się okazało - jeździ się zdecydowanie lepiej bo na drogę patrzy się własnymi oczami a nie przez mały ekranik. Trasa robi się ciekawsza bo nie wszystko jest zaplanowane od A do Z i podane na tacy, do celu udaje się jakoś dojechać, a do tego gubić też nie zdarza się wyraźnie częściej niż wtedy gdy jeździłem z włączonym GPS.

A wracając do portalu moto-nawigator - pomysł fajny ale poza samym "śladem" GPS brakuje mi tam opisu trasy, co można po drodze zobaczyć, gdzie zjeść, jakie atrakcje przy okazji zaliczyć. Jasne, wszystko to zależy od autora opisu, tyle że obawiam się że w większość z nich ograniczać się będzie tylko do wpisania tytułu i wrzucenia tracka. A tyle to przecież zawsze można sobie samodzielnie narysować w google maps znając cel planowanej wycieczki.
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: vidharr »

ja gpsa używam tylko żeby wyjechać z jakiegoś miasta lub przejechać jego bocznymi drogami ;) A że sporo kursuje do łodzi i nie przepadam za tym miastem to gps - wyjazd ze wsi óć i potem już za drogą jak znaki pokazują ;) Na błądzenie na ogół nie mam czasu bo wyjeżdżam w poniedziałki koło południa a na 16 trzeba być w rzeszowie w robocie;]
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: Pandik »

Sam GPSa nie używam wcale bo prawdą jest że droga ładniejsza a i koniec języka za przewodnika sprawdza się w każdej sytuacji. Co do rejestracji tras, chodzi mi jedynie o pamiątkę dla siebie i ew pokazanie kumplowi, cała zabawa w opisy i rankingi jest nie dla mnie.

Tak więc telefon do kieszonki na baku i w drogę :chopper:
Awatar użytkownika
yoohas
Posty: 319
Rejestracja: 21 maja 2011, 12:13
Motocykl: Virago 750>Raider
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: yoohas »

DARKU.S, jak wspomniałem na samym początku, w pierwszym poście - rejestruje - trasy i pod tym kątem szukałem stronki odpowiedniej dla tras motocyklowych. Nie chodziło mi o żadne wspomaganie się nawigacją podczas jazdy. Nawet moduły jakie Wam poleciłem, nie mają opcji wgrania map :shock:

Od poczatku jak mam motor, od pierwszej trasy jaką nim zrobiłem, niemało błądząc, z południa na północ Polski, nie użyłem nawigacji ani razu. A czasami fajnie jest zabłądzić, poznać nieplanowany rejon i zagadać z kimś obcym, pytając 'gdzie jestem i jak stąd wyjadę' ;-)

Podobnie jak Pandik, rejestracja ta służy mi jedynie do celów historyczno-statystyczno-poglądowych dla siebie i ew. znajomych, którzy być może akurat razem jechali. A też dzięki śladowi gps bedę wiedział gdzie mnie zniosło i gdzie błądziłem, co jest rzeczą niezwykle fajną :D

Sam też sobie nie wyobrażam szukać na tym portalu trasy do pojeżdżenia, bo mając mapę, zawsze coś odpowiedniego sobie wyszukam :)

Podsumowując zatem - nawigacje NIE - rejestracja TAK :rock:
Alive! - live on the bike!
Virago XV750 >>> XV1900CU RAIDER S
Obrazek
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: DAREK.S »

yoohas pisze:A czasami fajnie jest zabłądzić, poznać nieplanowany rejon i zagadać z kimś obcym, pytając 'gdzie jestem i jak stąd wyjadę' ;-)
Dokładnie, czasem można nawiązać ciekawe kontakty z tubylcami, a czasem znaleźć ciekawą trasę na którą jadąc zgodnie z planem nigdy człowiek by nie trafił. Takie tam drobne przyjemności, których łatwo się pozbawić wsłuchując się w jakieś skrzeczące pudełeczko wydające rozkazy gdzie i jak jechać. Jakby mi żona do tego nie wystarczyła. ;) :twisted:
Z drugiej strony, jeżeli jak ten wspomniany wcześniej kurier potrzebujemy dojechać o wybranej porze, pod jakiś konkretny adres, do tego jeszcze w obcym mieście, to przecież bezsensem byłoby nie skorzystanie z nawigacji GPS, którą przecież chyba każdy z nas ma teraz gdzieś pod ręką.

Yoohas jeżeli chodzi o portal, to przyznaję się bez bicia, że nie do końca zrozumiałem twoją intencję. Wydawało mi się, że reklamujesz go jako stronkę gdzie można by znaleźć propozycje ciekawych motocyklowych tras i tak jak napisałem, wykorzystanie go w tej roli nie do końca mnie to przekonuje.
Jeżeli potraktować ją jako osobisty pamiętnik przejechanych tras, to nie wypada się czepiać. Funkcjonalność ma odpowiadać użytkownikom, a każdy uzupełnia wpisy tak żeby pasowały do jego osobistych potrzeb i preferencji. :)
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
yoohas
Posty: 319
Rejestracja: 21 maja 2011, 12:13
Motocykl: Virago 750>Raider
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Rejestracja tras

Post autor: yoohas »

DAREK.S pisze: Jeżeli potraktować ją jako osobisty pamiętnik przejechanych tras, to nie wypada się czepiać. Funkcjonalność ma odpowiadać użytkownikom, a każdy uzupełnia wpisy tak żeby pasowały do jego osobistych potrzeb i preferencji. :)
I tak właśnie ten portal traktuję i jako taką formę rejestracji tras go polecałem :)

I też zeby nie wyszło, że jestem całkiem przeciw nawigacji gps - absolutnie nie. Sam jej używam w samochodzie i nie wyobrażam sobie bez niej szukać jakiegos celu w jakimś większym mieście. Chociaż na motorze wolę mapę, znaki i ludzi, to jeżeli coś ma pomóc w życiu i je ułatwić, to czemu z tego nie korzystać :idea:
Także w tej kwestii też jesteśmy zgodni :nazdrowie:
Alive! - live on the bike!
Virago XV750 >>> XV1900CU RAIDER S
Obrazek
ODPOWIEDZ