Wyjazd na południe polski

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Wyjazd na południe polski

Post autor: jacek64 »

Witam kolegów.
Za parę dni planuję wypad z moim synem na południe. Pierwszy punkt to Inwałd. Może ktoś polecić jakieś dobre pole namiotowe w okolicy z normalnym standardem ( woda, spokój ) ? Pytanie drugie: jakieś inne miejsca do zwiedzenia godne polecenia ( tak żeby podobało się 12 -latkowi :) )? Mogą to być kierunki - wschód, zachód. Ograniczenie to tylko niestety czas - ok 3- 5 dni. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
Pozdrawiam :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: Baca »

Witaj Jacek64,troche pozno odczytalem Twojego posta,mam nadzieje ze jeszcze nie wyjechales na poludnie.Z tego co piszesz zaczynasz od Inwaldu,mysle ze chcesz pokazac synowi dinozaury,choc w Zatorze tez sa piekne,a to blisko siebie.Dalej proponuje jechac na Wadowice,Makow Podhalanski,Rabka,Nowy Targ,zalew Czorsztynski (ladne zamki na skalach)dalej zrobic nawrot w strone Zakopanego,lub odbic na Chocholow (ladna zabudowa domkami goralskimi z drzewa),dalej przekraczasz granice ze Slowacja ( obowiazuje kamizelka odblaskowa i komplet zarowek).Dalej lecisz na Trstene ( wokol jeziora Orawa ) i Namiestowo,dalej kierunek Polska,przekraczasz ponownie granice w miejscowosci Glinka-Ujsoly ( moje strony)tam mozesz sie smialo rozbic na dziko,sa takie miejsca po trasie z laweczkami na biwak,nikt Cie nie przegoni,dalej do Milowki (kierunek Zywiec),dalej w Milowce odbijasz na rondzie w lewo i jedziesz na Wisle pieknymi szczytami gor przez Koniakow,Istebna,zjezdzasz w dol serpentynami do Wisly,a dalej trasa na Bielsko,pozniej odbijasz na droge szybkiego ruchu 1 i na Katowice,Czestochowe,Lodz do Inowroclawia.W Beskidzie Zywieckim mozesz smialo biwakowac nad rzekami.My taka trase ( mam na mysli od Inwaldu do Tych ROBIMY W JEDEN DZIEN tj ok 300 km.ale Ty jedziesz pozwiedzac i jeszcze ze synkiem,wiec sie nie spiesz,bo widoki sa zajebiste. Nr.drog Ci niepodaje,bo sie spiesze zaraz do pracy,a niemam czasu szukac po mapie.Mam nadzieje,ze bedziesz zadowolony.Pozdrawiam i szerokosci.Opisz trase jaka wybrales. :chopper:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: kris2k »

Dopisze jeszcze do wskazówek Bacy: w Koniakowie polecam zajrzeć do muzeum koronki (fajne, w prywatnym domu), możesz się też zaopatrzyć na miejscu w stringi dla żony (zobaczysz, będzie zachwycona!). Jadąc zaś z Koniakowa w Istebnej wdepnij do knajpki przy trasie (będzie po prawej stronie) na schabowego z kluskami śląskimi. Niebo w gębie, tego nie można odpuścić! Zjeżdżając z Istebnej warto podjechać do rezydencji prezydenckiej (droga w prawo) i dalej drogą nad zaporą. W Wiśle wyskoczcie sobie na Malinkę skocznię obejrzeć. W Żywcu oczywiście tama. Warto też w drodze powrotnej zahaczyć o górę Żar.
Poza tym tak jak Baca pisze, trasa ślicznie widokowa, z mnóstwem winkli, idealna na motocykl.
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: Baca »

Dzieki kris2k za poparcie,bo trasa naprawde fajna.O koronkach nie wspominalem,bo to przeciez normalne byc w Koniakowie i koniecznie warto je zobaczyc.Co do obiadu (schabowy z kluskami) jak pisze kris2k polecam jak najbardziej( ale bedziesz dlugo czekal na zamowienie),knajpke (drewniana)zobaczysz po lewej stronie przy samej drodze mijajac wioske Pochodzita ( KIEDYS TAM JECHAL WYSCIG POKOJU).Po obiadku jedz dalej Koniakowa i na gorce bedzie skrzyzowanie,odbij w prawo na Wisle-Czarne to zobaczysz prezydencki zamek(podobno mozna zwiedzac) i dale wlaczysz sie z powrotem na na droge z ktorej odbiles wczesniej.Mysle,ze to tyle w skrocie.Aha!Gdybys chcial synowi pokazac te dinozaury w Zatorze,(to blisko Inwaldu)to z drogi nr 1Katowice-Bielsko odbij w Tychach w prawo na Oswiecim droga nr.44,po drodze mijasz Bierun Nowy,tam mieszkam (zapraszam na kawe i odpoczynek,wczesniej zadzwon,bo moge byc w pracy),dalej z Oswiecimia droga 44 na Wadowice,dojezdzasz do Zatora ( 25km.odemnie),mijasz rynek i po ok kilometrze w kierunku Wadowic po lewej stronie masz ZATORLAND.Dalej skrecasz w prawo na Andrychow ok.10 km,a w Andrychowie skrecasz w lewo na glowna droge w kierunku Wadowic,Krakowa i po ok.10 km masz INWALD,dalej na Wadowice i jedziesz wedlug wczesniejszego mojego opisu.pozdrawiam goraco i zycze samych milych wrazen z trasy. :) :chopper: :bravo:
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: jacek64 »

Dzięki chłopaki za propozycje. Powiem tak: chciałoby się dużo a wszystko weryfikuje życie :-D.Wyjechaliśmy 17 -go i w ten sam dzień dojechaliśmy pod Wadowice na camping ( jakieś 350 km od nas ). Chciałem zrobić wycieczkę bardziej krajoznawczą ale "młody" był już dość mocno zmęczony ( nic dziwnego - ja za plecaczka też pewnie byłbym :-D ). Następny dzionek to park miniatur z atrakcjami. Dinozaury sobie odpuściliśmy bo mamy to 50 km od nas. Pozwiedzaliśmy i co ? - no do Żywca się przejechać. Andrychów - Żywiec namiastka serpentynek i pięknych widoków. Niestety mając tyle lat dopiero góry "zaliczyłem". Spodobało się do tego stopnia, że wróciliśmy na nocleg do Wadowic, trochę zwiedzania i następny dzień powtórka do Żywca ale już z noclegiem na miejscu. Trochę pozwiedzania, pooddychania innym powietrzem niż na nizinach, popluskania się w jeziorze i już niestety piątek wieczór się zrobił. Teraz dylemat, albo dalej jechać albo wrócić bliżej domu i zakotwiczyć się nad jeziorem. Musiałem zjechać do niedzieli to przeważył 2 wariant, tak że sobota rano ( przegonił nas trochę deszcz ) i 430 km do Powidza. Tam to dojechał kolega do nas i skończyło się na osuszeniu flaszki i powrocie następnego dnia do domu. Myślę że w miarę dawkowałem przyjemności. Było trochę odległości, trochę zwiedzania, odpoczynku, zabawy. Najważniejsze żeby nie " przedobrzyć " z czymś i potem nie zniechęcić. Już teraz sądzę że jeśli dopisze zdrowie swoje i motunga, następny sezon to albo dalej południe albo Bieszczady. Jeszcze raz podziękowania za odpowiedzi i do zobaczenia gdzieś na szlaku :chopper: :nazdrowie:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: kris2k »

I bardzo ładnie Jacku, będziesz miał gdzie wrócić!! Zanim się wybierzesz w Bieszczady (a tam jest naprawdę pięknie, i serpentyn bez liku) będziesz mógł wyskoczyć jeszcze raz w Beskidy i zaliczyć Istebną, Wisłę i Szczyrk. Trasą Istebna-Wisła-Szczyrk mógłbym jeździć w tą i spowrotem non-stop i nie ma prawa się znudzić. W dodatku Istebna-Wisła doczekała się nowego asfaltu, jak jeszcze taki sam zrobią Wisła-Szczyrk będzie siódme niebo!
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: jacek64 »

Oczywiście że będzie gdzie jechać zwłaszcza że nastał już powoli ten wiek gdzie masz trochę czasu dla siebie. Zresztą po co szukać dalekich podróży zagranicznych, jak dobrze nie poznało się zakamarków własnego kraju. Z drugiej strony, moje marzenie, to też dalekie podróże ( południe Europy ), ale na to musiałabym w totka wygrać :lol:. Inna sprawa że cały czas szukam moto " pod siebie ". Pewnie najlepszą alternatywą byłoby mieć różne gatunki :mrgreen: :nazdrowie:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: kris2k »

Masz całkowitą rację. W naszym kraju jest tyle pięknych miejsc, tyle urokliwych zakątków, że aby je poznać kilku urlopów może być mało. Ja wracam często w już odwiedzane wcześniej tereny, i zawsze coś nowego udaje mi się odkryć. Fajnie jest się tak nieraz całkowicie zgubić.
Co do moto zaś, to mnie już od dłuższego czasu chodzi po głowie jakieś enduro, tak aby można było z asfaltu móc zjechać z zupełnie zapomniane drogi. Oczywiście, na Virago też się da, i tez tak czynię, ale to jednak nie to. Za ciężki to motocykl, nie ta geometria, nie to zawieszenie. Na szutrach jeszcze się da, ale w piachu już strach. O błocie nie wspominając. Tylko że problem w tym że na drugie moto niezbyt budżet pozwala, a z Virago ciężko byłoby mi się rozstać.
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: jacek64 »

Kiedyś wracałem w te same miejsca, teraz stwierdziłem że trzeba odkrywać nowe bo nie wiadomo co przyniesie jutro. Wziąłbym pewnie pod uwagę Wasze sugestie, tylko za późno doszły. Ale nie ma tego złego .... . Jest co wspominać i jak planować przyszłe wyprawy. No i rzecz równie ważna, opowiadając znajomym, widzę chęci zmontowania małej grupki. Co do moto to chciałoby się dużo ale i kasy i miejsca mało. Szczyt marzeń: do szaleństw - cross, do wypraw - turystyk, coś do miasta no i oczywiście chopper :mrgreen: Kurcze do dzisiaj byłem milionerem ale widocznie to nie ten dzień :D
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wyjazd na południe polski

Post autor: kris2k »

Nie łam się, jutro też jest losowanie ;)
ODPOWIEDZ