podróż do Petersburga

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Seik
Posty: 426
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 17:57
Motocykl: Varadero XL1000
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 52
Status: Offline

podróż do Petersburga

Post autor: Seik »

Słuchajcie, chodzi mi od jakiegoś czasu myśl by wybrać sie do tego miasta. Czy jest na forum ktoś kto być moze tam był i chcial się podzielić kilkoma trafnymi uwagami na temat....wiem wiem, jest wujek google, ale ja go znam, to stary pokerzysta i nigdy nie wiadomo kiedy blefuje. Wracając do tematu, myślę o okresie świątecznym czyli grudzień-styczeń. Oczywiście nie wchodzi w rachubę jazda motongiem rozważam pociag bądź autobus. Sa w sieci oferty biur podróży, ale wszystkie dotyczą, albo przynajmniej przytlaczajaca większość, okresu letniego, tzw. Białe noce w Petersburgu. Białych nocy to ja się juz naogladalem w pracy, mam ochote po prostu zobaczyć ten zakątek swiata w świątecznej scenerii. Jeśli jes ktoś kto ma jakieś doswiadczeni w temacie i chciałby się nimi podzielić z kolegą to będę wdzięczny za kilka uwag tu na forum, bądź priv, jak kto woli.
Każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, wie jak operować sprzęgłem...
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: leszekk »

Prom do Helsinek i superluksusowy pociąg do St. Petresburga? Może być ciekawszą alternatywą niż bujanie się po torach całą drogę
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: Cpt. Nemo »

Jakos tak bardzo "na okraglo" wymyslasz ?
Trzeba wybrac najszybszy srodek komunikacji, bo szkoda na nia czasu i tyle :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: GLIWICKI »

Cpt. Nemo pisze:Jakos tak bardzo "na okraglo" wymyslasz ?
Trzeba wybrac najszybszy srodek komunikacji, bo szkoda na nia czasu i tyle :)
Oj tam... Oj tam... Jako długoletni syn kolejarza wiem, że nawet jazda zapyziałym składem z epoki wczesnego Gomułki może mieć swój urok i stanowić integralną część wielkiej przygody ;)

A z tego co mi wiadomo, to Andrzej raczej pyta o atrakcje w samym Petersburgu i okolicach :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: Qbeł »

Jeśli jazda pociągiem na wschód ma być elementem przygody , to tylko wagon "plackartnyj" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: Blunio »

Seik pisze: mam ochote po prostu zobaczyć ten zakątek swiata w świątecznej scenerii
Ciężko wypowiadać się o świątecznej scenerii. Pewnie zimno jak cholera :zimno:
Ja byłem z wycieczką w czerwcu tego roku. I przeżyłem coś, czego nie doświadczysz w zimie. O ichnej godzinie 23 (nasza 21) siadasz w stateczek i objeżdżasz kanały Pitra i potem rejs po Newie z atrakcją w postaci podniesienia mostu zwodzonego - jak za cara batiuszki.

Obrazek

Generalizując, pokazują tylko co wybudował Car, pomalowane i obficie pozłocone. Bolszewicy nie wybudowali nic godnego obejrzenia.

Port:
Obrazek

Autor:

Obrazek

W ogóle to Rosja to kraj wielkich kontrastów. Jechaliśmy od strony Duneburga. BTW piękne, tylko jakby opustoszałe miasto. Na fotce poranek nad Dyneburgiem:

Obrazek


Po przekroczeniu granicy jedzie się ze sto km po drodze przypominającej standardem naszą drogę powiatową. Róznica jest taka, że bracia Rosjanie zrobili ją płatną (sic !!!). Po drodze kilometrami ciągną się chaszcze, będące chyba pozostałością po nieuprawianych polach kołchozowych. Co kilkadziesiąt km wioska z drewnianą zabudową. Połowa domostw rozpadająca się, druga połowa chyba zamieszkana, sądząc po niesamowitym bałaganie dookoła, w którym królują rdzewiejące wraki gruzowikow , czyli ciężarówek marki ZIS, ZIŁ, Kamaz oraz osobówek typu Wołga czy Moskwicz. W tym posępnym krajobrazie jak perły pojawiają się pozłacene kopuły odmalowanych na biało cerkiewek no i pomniki "Chwała Gierojam Sowietskowo Sojuza".

Typowy obraz prowincji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W Nowogrodzie obok wspomnianych cerkwi można zobaczyć inne obrazki, jak ulał pasujące do moich teorii:

Cerkiew:

Obrazek

A w głowach wciąż czerwone gwiazdy:

Obrazek

I tow. Wołodia Ilicz:

Obrazek

Jak Was temat interesuje, to podrzucę trochę więcej. A jak na razie muszę leeeeecieć :bikersmile: :rock:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: Alicjana »

Bluniu! Interesuje nas, i to bardzo.
Niewątpliwie masz lekkie pióro, twoje relacje po prostu pożeram.
Ale jeśli to ma być never-ending-story w stylu "iść w stronę słońca", to ... milcz Waść , rozczarowania oszczędź.
Petersburg? Dorzuciłabym Ermitaż. I jajeczka Faberge.

:rock: :rock: :rock:
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: leszekk »

No to kiedy jedziemy?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Seik
Posty: 426
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 17:57
Motocykl: Varadero XL1000
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 52
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: Seik »

Blunio, bomba, chyba będę w przyszłym tygodniu w kraju na kilka dni to sie odezwe, pusc na priv jaki telefon najlepiej.
Każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, wie jak operować sprzęgłem...
Awatar użytkownika
Seik
Posty: 426
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 17:57
Motocykl: Varadero XL1000
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 52
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: Seik »

Aaaa, tak a propos, to tam zdaje się wiza potrzebna, ile to trwa i jakie sa z tym zwiazane klopoty? Jesli chodzi o transport to chyba preferowalbym kolejjjjj o tej porze roku, na pewno nie wybiore sie Virka ani własną puchą. Jesli chodzi o cel, to to ma byc fajny wyjazd w fajne miejsce, fajne spedzenie czasu. Na skrupulatne zwiedzanie go chyba faktycznie wybiore sie latem z jakąś zorganizowaną grupą (mam nadzieje nie przestepcza) z programem, przewodnikiem itp.
Każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, wie jak operować sprzęgłem...
Kamikarze24
Posty: 50
Rejestracja: 03 stycznia 2014, 13:42
Motocykl: nie posiadam
Kontakt:
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: Kamikarze24 »

Dobry pomysł może się przyłącze.
robertborek
Posty: 6
Rejestracja: 24 grudnia 2013, 15:25
Motocykl: Yamaha
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: podróż do Petersburga

Post autor: robertborek »

Ja byłem w Kijowie. Widać ile kasy włożyli w to, żeby stolica była wizytówką. Oczywiście kosztem mniejszych miejscowości i wsi. Ale teraz to pewnie oligarchowie będą musieli włożyć kasę na sprzątanie i remonty stolicy.
Znacie firmę,kora podejmie się przeprowadzki profesjonalnie i tanio?
ODPOWIEDZ