Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: alonso »

Z racji urlopu ,który przypada mi w sierpniu(od 2.08)miałbym wielką ochote zrobic sobie jakąs objazdówke po naszym Kraju.Na razie wielkiego planu nie mam,ale chciałbym odwiedzic m.in.Malbork,Toruń.Przy dobrym planowaniu jakies zloty po drodze i ogólne sugestie ,co warto zobaczyc wybierając się z południa,sa mile widziane.Zróbmy jakis ładny konwojik . :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Kożuch »

Hej napisz mi na PW jak będziesz miał obraną trasę, chętnie się przyłączę. 12 lipca chcę jechać do Chorwacji ale później też planuję jakiś wypad w Polskę, niestety moja Księżniczka nie chce jeździćze mną, ale mam zielone światło :)
Może gdzieś po drodze się spotkamy? Nigdy nie byłem na Mazurach
Pozdrawiam
Kożuch
Obrazek
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Stilgar »

Kożuch pisze:Nigdy nie byłem na Mazurach
Ja też czas to nadrobić :chopper:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: alonso »

No i powoli rozszerzamy traske.Ja z Mazur to tez zielony :lol:
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: BoPos »

Będzie trasa, będzie decyzja! Dla mnie to świetny pomysł!
Wyobrażam to sobie tak, że najpierw jest zlot gwiaździsty w jakimś miejscu a potem konwój na Mazury... ?
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: StesiU »

tez mam wtedy urlop alonso :D jak mi moje plany wakacyjne nie wypala to chętnie sie przyłącze
mozna by odwiedzic półwysep helski a i malbork mi pasuje bardzo :rock:
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Strażak »

Kożuch pisze: 12 lipca chcę jechać do Chorwacji ...
gdzie się wybierasz do Chorwacji ? ja startuję 11 po południu aby 12 koło południa dobić na miejsce lecę do miasteczka Klek
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Kożuch »

Strażak pisze:
Kożuch pisze: 12 lipca chcę jechać do Chorwacji ...
gdzie się wybierasz do Chorwacji ? ja startuję 11 po południu aby 12 koło południa dobić na miejsce lecę do miasteczka Klek
Hej
ja też wyjeżdżam 11 aby na 12 dotrzeć. W końcu 12 mam urodzinki i nie chcę spędzić ich w drodze :)
Jeszcze nie wiem, jedziemy w ciemno ale chciałbym gdzieś na Krk.
Jadę na tydzień a potem chcę następny tydzień na moto polatać po Polsce.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1405
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Feldek »

Jak najbardziej się przyłączamy jeśli nic mi nie wypadnie!!!
Mam taki mały pomysł, żeby zrobić taką objazdówkę dla całęgo forum tzn. ruszamy np z wielkopolski i lecimy na śląsk i tam wieczorem imprezka. Na drugi dzień wlkp ze śląskiem leci na wschód i tam imprezka. Dalej wlkp śląsk i wschód lecą nad morze i tam wiadomo - imprezka :mrgreen: na końcu lecimy do wlkp i tam wszyscy imprezujemy jak łatwo się domyśłić :wink:
wiem, że pomysł trochę skomplikowany, a i wypadałoby w każdym regionie cos zorganizować, ale myślę że coś fajnego z tego przypadkiem mogłoy wypalić :smile:
co na ten temat myślicie?
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: alonso »

Pewnie,że można by,ale nadal szukamy chętnych :smile: Jakbyście jechali od Ciebie z Poznania to na Śląsku moge dołączyć o ile...W lipcu mam testy a potem jazdy.Kwestia czy sie z papierem wyrobie do sierpnia :cry:
piffko1104
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: piffko1104 »

Jakby co to gwarantuje wsparcie logistyczne w Malborku i Gdańsku ;)

A przed 9 i po 17 sierpnia chętnie się dołącze jakbyście byli w tej okolicy ;)
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Chętnie bym sie pisał. Najlepszą alternatywą sądzę byłoby się zjechać w jedno miejsce na jakis zlot. Osobiście optowałbym za Helem co nie koliduje z Malborkiem ale już z mazurami owszem ;)
Roman
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Roman »

Zapraszam do Ostródy nie wiem jeszcze czy będę, ale postaram się tak zorganizować czas żeby się z wami spotkać i polatać trochę po okolicy, ale jakby mnie niebyło to załączam wam kalendarz niektórych imprez w Ostródzie no i polecam wam Regę festiwal (jak oczywiście lubicie taką muzę)

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 5:27 pm ]
Sierpień
30 lipca-3 sierpnia XIV Ostróda Summer Hot Days (m.in. Międzynarodowy Wyścig Pokoju w Kapsle, Letnie Ostródzkie Fanaberie Filmowe – LOFF, Festiwal Folkowy) www.loff.ostroda.pl www.oshd.ostroda.pl
3-10 V Międzynarodowy Ostródzki Festiwal Szachowy
8-9 PGNiG Bezpieczne Mazury – „Kawa i herbata” na żywo, Żeglarski Puchar Polski w kl. Delphia 24 Sport, występ Zbigniewa Wodeckiego, - molo
14-17 V Ostróda Reggae Festiwal (m.in. Max Romeo, Vavamuffin), www.reggae.ostroda.pl
23 Muzyka Najlepsza Pod Słońcem Radio RMF FM (m.in. Kayah, Urszula)
24-31 Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Rowerowej Jeździe na Orientację
29-31 Festyn Solidarności
30 Blask Gwiazd Radia Olsztyn – m.in. Łukasz Zagrobelny
29-31 V Ogólnopolski Festiwal Ognia, www.festiwalognia.pl
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: bolec »

Co wy na to aby zrobić przejażdżkę po Polsce do 15 sierpnia, tak żeby 15 zajechać na "Spęd Stilgara". Tak sobie myślałem zacząć od 11 od kawy w Ciechocinku :), później wspólna wycieczka na mazury:
- Olsztyn - starówka,
- Kętrzyn - bunkry Hitlera,
- Giżycko - Jeziora :),
Przed wyruszeniem na mazury, możemy zajechać do Torunia pokazałbym wam starówkę :).
Z mazur nad morze zwiedzając po drodze Malbork, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel. Później jakaś ładna trasa na Gorzów Wielkopolski :). Teraz tak nie wiem ile osób było by chętnych, myślę że w Ciechocinku można by ustalić trasę, o dodatkowe atrakcje.I 11 sierpnia podaje dla przykładu tj. od Poniedziałku do Piątku. Myślałem nad 5 dniami ponieważ ma to być przyjemna wycieczka krajoznawcza a nie wyścig :). Oczywiście zrobilibyśmy dużo kilometrów. Spanie myślę że jakieś po drodze ośrodki by były, ja namiot z Milą.
11-12 mazury i okolice,
13-14 morze i okolice,
15- przyjazd na "Spęd Stilgara" im wcześniej tym lepiej więcej dnia dla nas i picia :)

To tylko pomysł, sugestie są mile widziane :)
Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 449
Rejestracja: 26 września 2007, 11:44
Motocykl: Yamaha Virago 535,BMW R1100RS
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 68
Kontakt:
Status: Offline

Zamki Dolnego Śląska

Post autor: Woytek »

Zauważyłem że jednak koledzy motonici,mają własne, zapewne, ciekawsze plany na spędzenie urlopu,więc już nie namawiam nikogo na wspólną podróż.Jeśli ktoś jednak chciałby do mnie dołączyć...podaję mój plan podróży.Piątek 11.07.08 wyruszam o godz.16-ej na Hel.Po weekendzie 13-go jadę do Kamienia Pomorskiego,14-ego ruszam do Łagowa, w Lubuskiem,15-go w okolice Jeleniej Góry,gdzie zamierzam pobyć parę dni,przy okazji zwiedzać zamki Dolnego Śląska.19-20go mam zjazd szkolny w Karpaczu,więc raczej wracam dopiero w poniedziałek...albo we wtorek.Zamierzam też odwiedzić Harrachov i Skalne Miasto w Czechach.Życzę wszystkim wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.(ewentualny kontakt ze mną...512 15 19 41)Pozdrawiam Woytek
demid
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: demid »

Woytek, z gór polecam ci też kotlinę kłodzką... świetne widoki, ekstra trasy- dużo dróg świeżo remontowanych, no i jest co oglądać, no i oczywiście słany już klub bikers choice w kletnie.... wróciłęm niedawno kilometrów zrobionych full i jak będziesz chciał mogę ci podesłać trasę i co warto tam zobaczyć
a skalne miasta w sumie są 3... a z tego każde ciekawe i masa chodzenia- ale najsławniejsze i najbardziej wypromowane jest te koło adrspach i całkiem fajne jest Zoo Afrykańskie w Dvur Kralove- nie ma tam żadnych klatek...

a w okolice jeleniej jadę w sierpniu... na 2 tyg, a za tydzień nad morze też na 2 tyg... więc dlatego na nic się nie umawiam, ale myślę na spęd dojechać
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2008, 20:21 przez demid, łącznie zmieniany 1 raz.
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: jaroz »

proponuje zahaczyć o tzw. garbate Mazury, tj. na północ od Suwałk. coś pięknego! polecam
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Cypis »

jakby jakaś grupka miała się jednak pojawić w okolicach mazur - kętrzyn,giżycko, mrągowo - dajcie znać - będę się tam latem czasem kręcił i chętnie się spotkam i pokażę kilka miejscówek ciekawych :)
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Stilgar »

Wrzućcie jakąś trasę , dostałem urlop :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
jaroga
Posty: 978
Rejestracja: 12 września 2007, 11:35
Motocykl: XX 1100
Lokalizacja: Piertanie
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: jaroga »

jaroz pisze:proponuje zahaczyć o tzw. garbate Mazury, tj. na północ od Suwałk. coś pięknego! polecam
Właśnie :rock:
Dajcie znać jak bedziecie w okolicy. :bikersmile:
Monogamia to jakieś dziwne hobby ... :P
Piasek(XV535)
Status: Offline

Re: Objazdówka Po Polsce w sierpniu

Post autor: Piasek(XV535) »

Gdybyście przypadkiem przez Kujawy przejeżdżali (bo coś o Toruniu wspominaliście) to mogę wam załatwić nocleg w Piotrkowie Kujawskim... Jest tu taki obiekcik, pokoje 3-4 osobowe z zamkniętym terenem dla motorków. Łazienki z prysznicami i wspólna samodzielna kuchnia gdyby sie komuś spaghetti zamarzyło zamiast konserw :wink: Myślę ze cena w okolicach 20 zł/os/doba jest jak najbardziej realna... Na dodatek jakaś sala bankietowa też tam jest - gdyby ktoś sobie chciał tańce urządzić...:)
A i w samej okolicy mamy 2 jeziora (Gopło i Głuszyńskie), 24 km do Kruszwicy, 60 km do Torunia a i w okolicach Piotrkowa jest się gdzie pokręcić - przeprawa promowa przez Gopło, malowniczy objazd jez. Głuszyńskiego itp...
Mogę zawsze za jakiegoś przewodnika robić - jak by co:)
Motor jest :mrgreen:
ODPOWIEDZ