Wyjazd do Norwegii

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Piotronic
Posty: 138
Rejestracja: 18 lipca 2009, 14:14
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Wiek: 63
Status: Offline

Wyjazd do Norwegii

Post autor: Piotronic »

Jak w tytule, wybieram się motongiem do Norwegii, wyruszam w sobotę, 6 czerwca 2015, ktoś się przyłaczy?

Będzie powtórka z : http://piotronic.bloog.pl/?smoybbtticaid=614fc9


Pozdrawiam wszystkich wycieczkowiczów
:-)


Piotr
.. i nie pytaj komu bije dzwon...

Piotr B
Bella
Posty: 334
Rejestracja: 24 września 2014, 23:57
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Bella »

Witaj,od kilku lat mieszkam i pracuje w Oslo.Gdybm wiedział wcześniej to byśmy przylecieli na dwa motongi.Sam trochę się cykam bo jeszcze nie sprawdziłem swojej Virki, a we dwóch było by raźniej, szkoda. Musze czekac do urlopu wtedy trochę polatam, a tym czasem ja w Oslo a moja Bella w Warszawie.Jak będziesz w Oslo to moglibyśmy się spotkać i pogawedzic .Mój norweski tel.46387844 pozdrawiam. P.S. w Lipcu nie będzie mnie w Norwegi.
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Baca »

Witam,szkoda ze plany mi niewypalily,bo juz od wiosny robilem poczynania,aby jechac w tym terminie,ale jak to w zyciu bywa,jedni w pracy,drudzy choruja i trzeba ich zastapic.Myslalem jeszcze pod koniec lipca,ale tam juz jesiennie sie robi i trzeba to bedzie przelozyc na nastepny rok.Jesli ktos bedzie chetny to chetnie sie dolacze.Pozdrawiam. :chopper:
Awatar użytkownika
kliper
Posty: 896
Rejestracja: 12 lipca 2014, 10:28
Motocykl: xvs 950
Lokalizacja: powiat starachowicki
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: kliper »

Dwa dni to trochę za mało czasu na przygotowanie się do takiej wyprawy, ale w przyszłym roku chętnie się załapię .
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Baca »

Z tego co wiem,pare chloakow napewno jest zainteresowanych takim wyjazdem,mysle ze wrocimy do tematu z poczatkiem przyszlego sezonu.Pozdro. :chopper:
Awatar użytkownika
kliper
Posty: 896
Rejestracja: 12 lipca 2014, 10:28
Motocykl: xvs 950
Lokalizacja: powiat starachowicki
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: kliper »

Postaram się nie przegapić tematu bo w mojej pracy muszę urlop zaplanować do końca lutego.
smyk
Posty: 4
Rejestracja: 06 czerwca 2015, 12:15
Motocykl: Suzuki GSXR 750
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: smyk »

Witam
Jakie miejsca możecie mi polecić w Norwegii? Czasami robię sobie wycieczki po Polsce ;) Kiedyś trzeba wyruszyć na dalekie wody :)

Naprawa usterek elektryk kraków oraz hydraulik kraków.
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2015, 16:16 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dali
Posty: 65
Rejestracja: 15 listopada 2012, 14:51
Motocykl: Virago 750 1994
Lokalizacja: Pełczyce Zachodniopomorskie
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Dali »

Wszystko na zachód od Oslo jest niesamowite. Polecam Język Trolla Niedaleko miejscowości Odda.
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Paweł Włóczykij »

...na przykład nocleg na campingu pod wodospadem w okolicach Voss: http://www.visitvoss.no/no/Produkt/?TLp=280571 i wypad do Bergen - tam zwiedzanie starówki (pięknie opisywanej choćby z powieściach Filipiuka), albo od razu dalej prosto zniewalającą doliną do Gudvangen i rejs promem przez fiord do Kaupanger - potem przez Byrkjelo i Olden na lodowiec Briksdalsbreen (https://www.google.pl/maps/place/Briksd ... b1435f4071). Można też wzdłuż fiordu lądem.
Wrażenia niezapomniane.
Proponuję zajrzeć do Alesundu, gdzie należy wstąpić do wspaniałego oceanarium i stamtąd przez obowiązkową "Drogę trolli" (trasa 63 przez Geiranger) i dalej trasą 15 przez Stryn lub, podobno jeszcze piękniejszą (o ile to możliwe), trasą 55 na Skjolden.
Generalnie: tam wszędzie jest pięknie.
Nie napinaj się na Nardkapp, bo to kawał drogi i niekoniecznie wart końcowego efektu.
Jeśli będziesz miał więcej czasu to dalej drogą atlantycką (https://www.google.pl/maps/dir/Atlantic ... .01826!1m0) do Trondheim, ewentualnie dalej przez Bodo (muzeum lotnictwa -jeśli interesuje) na znany z pięknych krajobrazów archipelag Lofotów. Opcjonalnie powrót przez Szwecję i Finlandię.
To jedna z wielu możliwych tras - tam można by latami zwiedzać :)
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Baca »

Pieknie Pawelku,napewno to zostawie na przyszly rok,bo myslalem teraz w czerwcu jechac,ale w pracy szpital i trzeba kolegow zastapic,nie mam innej opcji. Tereny napewno przepiekne,a moze bedzie sie dalo skompletowac jakas niewielka grupe, :chopper:
Awatar użytkownika
SoH
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:25
Motocykl: FJR1300
Lokalizacja: Warszawa oraz okazjonalnie Lublin/Świdnik
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: SoH »

A ja się tak zapytam... jako że waluta skandynawska stoi jak ch.. z rana, to ile złotówek trzeba mieć na dwu tygodniowy wyjazd, wliczając benzynę (spalanie jak w Virago 75, spanie głównie w namiotach i żywienie się konserwami z polski)?
Chodzi mi o koszty orientacyjne, żebym miał jakiś punkt zaczepienia.
3076
Awatar użytkownika
Żółwik
Posty: 623
Rejestracja: 09 czerwca 2010, 13:01
Motocykl: nie mam już/jeszcze
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Żółwik »

Napisałam Ci na priv jak to wyglądało w przypadku Alika i moim - wyjazd 3 tygodniowy ale spanie w domkach :)
~~~~~Pierogi z ludźmi i grzybami~~~~~
Awatar użytkownika
Ragnar
Posty: 1382
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 21:30
Motocykl: Suzuki VL 1500
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: Ragnar »

Też chcę wiedzieć

wysłane z telefonu przez tapatalk
Awatar użytkownika
SoH
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:25
Motocykl: FJR1300
Lokalizacja: Warszawa oraz okazjonalnie Lublin/Świdnik
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: SoH »

Info od Żółwika:

4600 tys. na osobę na 3 tygodnie, z własnymi parówkami i konserwami. W tym był prom ze Świnoujścia do Istad. Prom kosztował 1500 PLN w dwie strony, dwie osoby, dwa motocykle w kabinach. Spaliśmy w domkach kempingowych ponieważ było za zimno i za mokro na namiot. Noclegi drogawe 120-150 PLN za dwie osoby. Paliwo droższe ale lepszej jakości, więc wychodzi spalanie podobne jak w PL. Zrobiliśmy 7600 km.
O więcej detali pytać Alika (podob no robi wykład :) )
3076
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: vinny »

SoH pisze:Info od Żółwika:

4600 tys. na osobę na 3 tygodnie, z własnymi parówkami i konserwami. W tym był prom ze Świnoujścia do Istad. Prom kosztował 1500 PLN w dwie strony, dwie osoby, dwa motocykle w kabinach. Spaliśmy w domkach kempingowych ponieważ było za zimno i za mokro na namiot. Noclegi drogawe 120-150 PLN za dwie osoby. Paliwo droższe ale lepszej jakości, więc wychodzi spalanie podobne jak w PL. Zrobiliśmy 7600 km.
O więcej detali pytać Alika (podob no robi wykład :) )
Za 4600 tyś na 3 tyg to w Hiltonach można sypiać i ośmiorniczki na sniadanie :D .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
SoH
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:25
Motocykl: FJR1300
Lokalizacja: Warszawa oraz okazjonalnie Lublin/Świdnik
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wyjazd do Norwegii

Post autor: SoH »

vinny pisze:Za 4600 tyś na 3 tyg to w Hiltonach można sypiać i ośmiorniczki na sniadanie :D .
Sypiać z Paris Hilton? .... nie dziękuję, nawet za dopłatą :P
3076
ODPOWIEDZ