Grecja 2017

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Wiki
Posty: 294
Rejestracja: 23 marca 2014, 14:50
Motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dukla
Status: Offline

Re: Grecja 2017

Post autor: Wiki »

pisior pisze: co do kosztow , to trza liczyć od 5 w gore , ja rumunie 5200 km i chorwacje podobnie , zrobiłem za ok 6 tysi , nie licze nowych opon klocków itp , sam koszt wyjazdu
To strasznie drogo Cię wyniósł ten wyjazd.
Ja z plecaczkiem zrobiliśmy Bośnię i Hercegowinę oraz główny cel Czarnogórę w 10 dni za około 2000 zł i tylko 2 noce spaliśmy w namiocie na campingu, reszta w pensjonatach.
Byliśmy na Vulcanie 800 w 2014 roku
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Grecja 2017

Post autor: kris2k »

A widzisz, a Pisior był na starszym Vulcanie, stąd różnica. U niego wyszło 5000 na przydrożnych mechaników i olej, tysiąc na resztę wyjazdu ;)
pelinor
Posty: 9
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 19:29
Motocykl: Yamaha Virago XV535
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Grecja 2017

Post autor: pelinor »

Zazdroszczę wyprawa super... dla mnie przynajmniej na razie nie do ogarnięcia - dzieci itp. Jest jedna sprawa o której wydaje mi się trzeba pamiętać mianowicie "Uchodźcy" - na parkingu ciężko będzie przespać...
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Grecja 2017

Post autor: tomasz77 »

Tak kolego. Też o tym myślę. Może być trudno. Zobaczymy jak sytuacja polityczna będzie się miała do tego czasu. Mam nadzieję że się już to wszystko rozejdzie po kosciach
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Grecja 2017

Post autor: Dredd »

Wiki pisze:
pisior pisze: co do kosztow , to trza liczyć od 5 w gore , ja rumunie 5200 km i chorwacje podobnie , zrobiłem za ok 6 tysi , nie licze nowych opon klocków itp , sam koszt wyjazdu
To strasznie drogo Cię wyniósł ten wyjazd.
Ja z plecaczkiem zrobiliśmy Bośnię i Hercegowinę oraz główny cel Czarnogórę w 10 dni za około 2000 zł i tylko 2 noce spaliśmy w namiocie na campingu, reszta w pensjonatach.
Byliśmy na Vulcanie 800 w 2014 roku
Koszty mieliście b. podobne, tj. ok. 1zł/km.
Zakładając, że zrobiliście 2500km może faktycznie udało się zmieścić w okolicach 2000zł, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu budżetem.
Przy 5200km samo paliwo to przy założeniu spalania na poziomie 7l/100km wyniesie ok. 2100zł.
Natomiast ceny paliw bywają również wyższe niż w Polsce- np. Grecja 6,24zł (1,42Euro) , Włochy 6,90zł (1,57Euro).

Moje doświadczenia też wyglądają podobnie co do kosztów (niestety...).
Zwłaszcza, że dochodzi dużo wydatków, których wcale nie zakładamy (autostrada, przejazd tunelem, kawa i kanapka na stacji za 20Euro, itp.).
Musisz wziąć pod uwagę, że wybierasz się do bardzo drogiego kraju jakim są Włochy... Francja czy Austria również nie są tanie, a paliwo przy autostradach również jest droższe niż gdzie indziej. Ceny we Florencji czy Wenecji również nie należą do najniższych.

Jeśli chodzi o Grecję - może przyda Ci się relacja z naszej wyprawy.
http://virago.com.pl/viewtopic.php?f=5& ... +z+wyprawy
ODPOWIEDZ