Trasy Przedpomorza

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
zaor
Status: Offline

Trasy Przedpomorza

Post autor: zaor »

Witam.

Zima idzie więc warto pochylić się nad mapą w poszukiwaniu ciekawych dróg do uczęszczania gdy znów będzie ciepło.
Ponieważ wchodzimy do układu Schengen, co oznacza całkowite zaniechanie kontroli na granicach, jak również otwarcie pasa granicznego (będzie można sobie legalnie pójść do niemiec na grzyby, przekroczyć lasem granicę), otwierają się również spore możliwości dla nas, motórzystów.
Przejechać granicę będzie można wszędzie gdzie tylko możliwe, w ekstremalnych przypadkach nawet leśną ścieżką.
Wiemy wszyscy dobrze, że nasi zachodni sąsiedzi poradzili sobie już z infrą drogową. Tam gdzie trzeba jest równo, szeroko i bezpiecznie. Więc pora na eksplorację.
Sam osobiście byłem pare razy viraszką w Niemczech, nie zapuszczałem się daleko. Powie tylko tyle, dwuśladów jeździ tam sporo, znacznie więcej niż u nas, szczególnie po drogach lokalnych gdzie nie muszą walczyć z TIRami, które smrodzą sobie po autostradach.

Ale się rozpisałem... A chciałem krótko. Do rzeczy..!

Zamieszczam parę moim zdaniem interesujących trasek.

Pierwsza: Szczecin - Rugia. Chciałem tam pojechać jeszcze w sezonie 2007, ale to pogoda zła, to moto stało w nieszczęsnym serwisie. Nie wyszło, więc jest to plan na 2008.
Zajmie to cały dzień, od skoro świt, do wieczora. Oto mapka:
http://maps.google.com/maps?f=d&hl=en&g ... 2&z=8&om=1
Trasę pokręciłem specjalnie aby była bardziej atrakcyjna. Zważywszy na ograniczenia czasowe, możnaby było ją wyprostować, albo wręcz podzielić na dwie.

Druga: Szczecin - Eberswalde - Mieszkowice
Skoro Schengen to wolna wola, przekraczamy granice ile chcemy. Trasa bardzo malownicza, szczególnie lubię ten kawałek po DK31 do Gryfina, ciągłe zakręty w tenenie
zabudowanym. Świetnie się jedzie i jakoś nigdy się tam nie spieszy. Przekracza się granice (tfu! jaką granicę) i dojeżdża do Mescherina a potem Schwedt. Dalszę trasą już jechałem raz, w kierunku Eberswalde - pięknie się jedzie, częściowo po lesie i jest super miejscie po drodze - Klasztor Chorin przy którym warto się zatrzymać (mnóstwo jednośladów świadczy o moim dobrym guście). Dalej do Eberswalde i kierunek do Polski, przez rozlewiska Odry.
Oto mapka:
http://maps.google.com/maps?f=d&hl=en&g ... 2&z=8&om=1
Trasa na luźny dzionek, nie trzeba się rwać z rana bo całej jazdy jest około 250km (licząc z powrotem do Szn). Plusem jest też, że można zalać na full przed Gryfinem i cały niemiecki kawałem przejechać bez tankowania.

Trzecia: Szczecin - Malchow; atak na Brandenburgie :D
Wciskamy się głębokim klinem w tereny wroga :) Droga spokojna i z pozoru łatwa, ale strzec się należy ukrytych w krzaczorach, lasach i pod osłoną krowich kup - bojowników o wolność Brandenburgii. Na szczęście obrzucają krowim kałem tylko konwoje UN, motocyklistów zostawiają w spokoju. Oto trasa rozpoznania:
http://maps.google.com/maps?f=d&hl=en&g ... 2&z=8&om=1
Powrót można zaplanowac przez Neubrandenburg i Pasewalk.

To tyle na razie. Resztę pozostawiam pod wasze rozważania.
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: wolbi »

No no zaor..szacuneczek. Bardzo ladnie opisane trasy wraz z mapka. Chetnie bym sie wybral z wami, aczkolwiek z Poznania musialbym troche wczesniej wyjechac by was podgonic. Ale w sezonie 2008 zamierzam troche wiecej po polsce pojezdzic i moze sie do was przylacze. Pozdrowka
zaor
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: zaor »

wolbi pisze:No no zaor..szacuneczek. Bardzo ladnie opisane trasy wraz z mapka. Chetnie bym sie wybral z wami, aczkolwiek z Poznania musialbym troche wczesniej wyjechac by was podgonic. Ale w sezonie 2008 zamierzam troche wiecej po polsce pojezdzic i moze sie do was przylacze. Pozdrowka
Nic nie stoi na przeszkodzie. Proponuje ci trase nr 2 lekko zmodyfikowaną. Mapka:
http://maps.google.com/maps?f=d&hl=en&g ... 6&z=9&om=1

Cały bajer polega na tym, że spotykamy się w Mieszkowicach. My z Szn mamy tam około 90min, ty z Poznania, jakieś 2,5-3h więc po prostu ruszysz wcześniej.
Z Mieszkowic jedziemy zgodnie z trasą (troche ją zmieniłem, ale łącznie 4 razy byśmy przekraczali umowną już tylko granicę :D ). kończymy w SZN (hehe - żeberko drwala w 'Chałupie' przy rondzie uniwersyteckim :D) i potem rozjeżdżamy się w pokoju na chatki.
Będziesz miał dłużej z powrotem tylko :)



----

Natomiast chciałem na chwilę przybliżyć tworzenie tras w maps.google.com jeśli ktoś jeszcze nie wie jak to robić. Jest to świetna zabawa. Klikamy na miejsce startu i miejsce celu. Aplikacja podaje nam najodpowiedniejszą wg niej trase. teraz najeżdżając mychą na
trasę możemy ją przeciągnąć i dowolnie zmodyfikować. Tym samym możemy wyznaczyć
trasę ze SZN na Śląsk przez Mazury. Do tras motocyklowych jest to idealne ponieważ
nie zawsze (prawie nigdy) trasa najoptymalniejsza jest trasą którą chcielibyśmy pojechać.
Link to trasy można skopiować z mapki klikając na 'link to this page'. Ja tam właśnie zrobiłem wyżej.
Miłej zabawy w trasowanie!
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: Daro »

Ekstra opisy i ciekawy sposób - trzeba usiąść i podzielić się trasami :)
HARM
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: HARM »

Po Niemieckiej stronie jeszcze nie jeździłem motorem tymi trasami ale pewnie zdążę to zaliczyć za to droga krajowa nr 31 jest godna uwagi ładna trasa, w dużej mierze wyremontowana i ciekawa trasa.
mholub
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: mholub »

Hej Zaor !

Trzeba kiedyś przy pogodzie dobrej rzeczywiście się tam przejechać ... W Greifswaldzie (wariant: wyspa Rugia) i Stralsundzie nawet jest co poogladać (stare miasta)
zaor
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: zaor »

czyli mam rozumieć że ekipa jest.
mholub
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: mholub »

Ma się rozumieć, że jest. Oby do wiosny ... :roll:
A swoją drogą, czy znasz jakąś ładną trasę ze Szczecina nad morze (wzdłuż zalewu ???) Na niektórych mapach widać, że teoretycznie da się zrobić, i wypaść w Wolinie. Jechałeś już tamtędy może ??
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: irecki »

Fajna trasa. A co do Mieszkowic to :
Ode mnie do Mieszkowic jest 88 km - jakby się kto pytał. Trasa do Chojny wyremontowana w ostatnich dwóch latach. Za Chojną (włącznie) tragedia, ale to tylko ok 30 km.
Samą przeprawę przez odrę do niemiaszków możemy przebyć w Gozdowicach. Od maja br. pływa tam prom( płatny ale ile to nie wiem :roll: ).
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: irecki »

No już wiem:
Prom pływa od 1 kwietnia do 31 października.
Koszt:
- osoba : 1zł
- samochód: 4zł
no i to chyba tyle.
Acha droga z Mieszkowic do Gozdowic jest wąska, ale świeżo remontowana.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
zaor
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: zaor »

mholub pisze:A swoją drogą, czy znasz jakąś ładną trasę ze Szczecina nad morze (wzdłuż zalewu ???) Na niektórych mapach widać, że teoretycznie da się zrobić, i wypaść w Wolinie. Jechałeś już tamtędy może ??
nie jeździłem tam jeszcze bo zima mnie zastała. ale mam zamiar się pokręcić w przyszłym sezonie po okolicach zalewu właśnie ze względu na schengen :)
irecki pisze:Trasa do Chojny wyremontowana w ostatnich dwóch latach. Za Chojną (włącznie) tragedia, ale to tylko ok 30 km.
Samą przeprawę przez odrę do niemiaszków możemy przebyć w Gozdowicach. Od maja br. pływa tam prom( płatny ale ile to nie wiem :roll: ).
Potwierdzam. Do Chojny jest super a potem 'back to PRL'. Jakiś folklor musi być. A pomysł z promem uważam za przedni! Nie wiedziałem że takie cuś jeszcze istnieje.
HARM
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: HARM »

cóż pomysł jest, ekipa jest, termin też bo od 1 kwietnia więc pozostaje tylko czekać wiosny
mholub
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: mholub »

Zaor kolejny pomysł to zabytkowa "winda" na kanale, szczegóły są na stronie szczecińskich Cruiser - ów. Instalacja jest bardzo ładna, widziałem o niej cały reportaż na niemieckiej TV
mholub
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: mholub »

HARM
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: HARM »

widzę że pomysłów nam sie rodzi coraz więcej do zrealizowania na przyszły rok dobrze będzie jakby faktycznie któryś wypalił, ale git od przybytku głowa nie boli jak nie wyjdzie jeden to za to uda się inny :wink:
mholub
Status: Offline

Re: Trasy Przedpomorza

Post autor: mholub »

Jeszcze jeden i jeszcze raz ......

Od dziś w razie czego mam też przewodnika po Rostocku. Zapraszał do odwiedzin ze trzy razy.

Tak przy okazji ewentualnego wylotu

Pozdrowienia

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 5:30 pm ]
Właśnie przejechałem niedawno wariant 2, rozszerzony o Niederfinow (winda dla statków), powrót przez Cedynię i Chojnę, fajnie było, zwłaszcza u niemiaszków - drogi proste jak stół (czego nie można powiedzieć o okolicy Cedynia - Chojna). Wygospodaruję czas to dam foty ... :rock:
ODPOWIEDZ