Czarnogóra 2008

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
madeyt
Status: Offline

Czarnogóra 2008

Post autor: madeyt »

Witam

Przymierzam się (narazie dosc luzno) do większej wyprawy w 2008 roku w sezonie juz odpowiednim do jazd (przedzial czerwiec - wrzesien). Myslalem o Kotorze jako miejscu docelowym. Z Krakowa jest to ok 1300 km w jedna strone. Myslalem o trasie w tamta strone przez slowacje, wegry, serbie - czarnogora, natomiast powrot przez chorwacje, slowenie, austrie, czechy - Polska. Wybieram sie na XV 535 wiec raczej bedzie to jazda rekreacyjna z podziwianiem widoczkow.

Czy ktos z Was bylby chetny na taka "przejazdzke"? Wszystkie szczegoly sa jeszcze oczywiscie do ustalenia, ciekawy jestem Waszej opinii o takiej trasie.

PZDR
krasnal
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: krasnal »

W tym roku zrobiłem tą trasę tyle że w drugą stronę - na południe wzdłuż wybrzeża Chorwacji :grin: To co poniżej to tak z grubsza, bo jeszcze (niestety) nie skończyłem tegorocznej relacji z wyjazdu - ale do początku przyszłego sezonu będzie :cool:


Jeśli już zawitasz w tamte rejony to polecam Ci wycieczkę do Albanii, miasto Shkoder- naprawdę warto (pamiętaj o zabraniu Zielonej Karty) :mrgreen:
Zaplanuj trasę tak żeby przejechać przez:
- Park Narodowy Durmitor (w tym roku akurat kładli asfalt więc powinno być już łatwiej, ja jechałem jeszcze do szutrze i kamieniach :grin: ) - droga między Trsa i Zabljakiem,
- Kanion rzeki Tary - droga Zabljak - Mojkovac (szczerze mówiąc taka sobie, ale gdzieś w przewodnikach piszą że to drugi co do głębokości kanion, zaraz po tym w USA),
- malownicza droga Mojkovac - Podgorica, większość drogi dnem wąwozu, nieoświetlone tunele i..... świetny asflat :lol:

Powrót proponowałby Ci drogą nr 8, praktycznie cały czas biegnie ona wzdłuż wybrzeża. Dziennie dużo kilometrów nie zrobisz, bo i ruch duży i droga wąska, zakęty itp. ale widoki wspaniałe. Jeśli będziesz miał jeszcze czas to zajedź na Jeziora Plitvickie - co prawda sporo chodzenia ale warto :grin:
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Widze że nie tylko mnie ciagnie gdzieś dalej :mrgreen: Pierwsza połowa czerwca lecimy do Chorwacji na Dubrovnik :wink:
madeyt
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: madeyt »

No to elegancko - masz jeszcze kogos do ekipy? Ze mna prawdopodobnie bedzie jeszcze jechal jeden kumpel na Kawasaki EN 500. Jak dlugi planujesz ten wyjazd (tzn ile dni)?
artekr
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: artekr »

ehhhh panowie... rozmazylem sie :cry:
madeyt
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: madeyt »

artekr pisze:ehhhh panowie... rozmazylem sie :cry:
No to widzisz - marzenia sa po to zeby je spelniac :grin: Lista obecnosci dopiero zostala otwarta
artekr
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: artekr »

powiem tak... nie mam praktycznie zadnego doswiadczenia w jezdzie na dlugie trasy, w dziecinstwie rozbijalem sie po bezdrozach pogorza dynowsko-strzyzowskiego ale w porownaniu do twojego wypadu to byla to jazda wokol komina :oops: wiec musze nakrecic troche cyferek po bieszczadach (mam nadzieje w 2008) i wtedy sie moge porwac na dlasze wypady. ale oczywiscie jestem ciekaw na ile dni trzeba taka trase brac, co trzeba zabrac, ile kasy, itp. :?:
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Witaj madeyt narazie lecimy w trzy maszyny (różne) a cały wypad planujemy na 9 dni :wink:
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Mam jeszcze pytanie do krasnala czy jechaleś przez BiH jesli tak to jakies spostrzeżenia i rady :wink:
Awatar użytkownika
zundapp600
Posty: 285
Rejestracja: 09 września 2007, 12:34
Motocykl: Virago Xv-750
Lokalizacja: Biłgoraj
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: zundapp600 »

Piękna trasa Madeyt . Pojechałoby się . Jak będziesz miał jakieś konkrety pisz na forum . A może akurat :mrgreen:
http://www.niewiadowki.pl Forum przyczep Niewiadów

http://www.zundapp.pl Web Seite
madeyt
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: madeyt »

zundapp600 pisze:Piękna trasa Madeyt . Pojechałoby się . Jak będziesz miał jakieś konkrety pisz na forum . A może akurat :mrgreen:
Narazie tylko sie orientuje czy bylby ktos chetny z forum (a widze ze tak), ale jak przyjedzie do szczegolow to bede o Tobie pamietal. Choc widze ze to chyba Mordeczka ma juz wiecej konkretow niz ja (a co to za maszyny Mordeczka jada z Toba?)
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Czesc na pewno jeden Drag ,Africa Twin i Suzuki v strom :wink: no i moja virówka :mrgreen:
krasnal
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: krasnal »

mordeczka pisze:Mam jeszcze pytanie do krasnala czy jechaleś przez BiH jesli tak to jakies spostrzeżenia i rady :wink:
Jechałem, ale w drodze powrotnej. Od Słowenii do Ulcinj w Czarnogórze dojechaliśmy wybrzeżem :cool:

Rady? Hmmm :roll: Uśmiech nr 5 i "rura" w trasę :grin:
Jeśli nie będziecie mieli GPS'a a tylko tradycyjne mapy to czasem przy wyjeździe z dużych miast (np. Sarajevo) gdy znaków jest dość skąpo - warto stanąć i zapytać miejscowych.
Ważne: u nich jak mówią że trzeba jechać "prawa/prawo" to znaczy żeby prosto i nie skręcać :mrgreen: Często też można spotkać policję z radarem, ale mimo jazdy 70-80 na ograniczeniu do 60 lekko pokręcili tylko głowami - być może mieliśmy farta, niewiem :lol:
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Dzieki krasnal juz zaczynam ćwiczyć usmiech :mrgreen: a w czerwcu tankowanie i w drogę a właśnie jak tam z tankowanie bo wiadomo zbiorniczek mały ... :wink:
Awatar użytkownika
HARNAS
Posty: 256
Rejestracja: 08 listopada 2007, 19:07
Motocykl: 535,1600,Fjr 1300
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: HARNAS »

Przez Chorwacje jest nowa piekna autostrada (troszke droga) mozna dojechac do Splitu (piekne miasto- starowka i port),albo dokonca autostrady - pojechac na wybrzeze i zatrzymac sie w Makarskiej (piekny port i nie tylko),a dalej droga nadmorska do pieknego KOTORU (jestem nim zauroczonu :shock: ) po drodze odeidzajac inne miasta (Dubrownik) :
mrgreen:
A jadac przez Sarajewo i dalej to nie omijac Mostaru piekna starowka i jeszcze jedna miejscowosc ale wylecialo mi z glowy :cry: poztrawiam i zazdroczcze (moze na zlocie w maju pogadamy (bylem tam latem niestety puszka ,a na 2oo to wymazone trasy :mrgreen:
cruiseriders
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: ARCHER »

Może ktoś ze znajomych "podpiął" by się do was puszką jako "pilot-baza" ?
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Każda propozycja jest do przyjęcia a wszyscy chetni mile widziani :wink:
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1884
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: robson »

To walnij datę wyjazdu najwyżej cię odprowadzimy do granicy państwa Szengen chyba dobrze napisałem.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Dokładnej daty jeszcze niema na pewno w pierwszej polowie czerwca :grin: a dlaczego nie od prowadzić dalej?
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1884
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: robson »

Mordeczka nie ma szans bo jak bym miał daley cię odprowadzić,to by wyszło że jadę z wami :mrgreen: . Powiedzmy odprowadzić kolegów na ilość paliwa w zbiorniku :mrgreen:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: ARCHER »

To ja też sie pisze :). Ale będziecie mieli obstawę :)
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: MORDA »

Juz sie ciesze :bravo: a Ty Archer ja daleko sie zapuścisz moze pod Dubrovnik :wink:
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: ARCHER »

Tam podobno bez obstawy F16x6 (to nie rozmiar felgi hehe) i bagażnika z "prezentami" nie ma co sie pokazywać hihihi. Ale co tam może jeszcze być tak że pojedzie 6 motorków i 6 puszek kto to wie ?
Pomysł super, byle byśmy na Węgrzech w jakiej winiarni nie utknęli :nazdrowie:
Pozdr

P.S.
Przydała by się jakaś "rozpiska" etapów trasy.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2462
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: Dono »

no to szykuje się niezły konwój :roll:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Czarnogóra 2008

Post autor: ARCHER »

mordeczka pisze:Widze że nie tylko mnie ciagnie gdzieś dalej :mrgreen: Pierwsza połowa czerwca lecimy do Chorwacji na Dubrovnik :wink:
Byleśmy zdążyli na Zlot w Słok (niech będzie Słoik) :)
ODPOWIEDZ