Motocyklem do Pragi

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Peny
Status: Offline

Motocyklem do Pragi

Post autor: Peny »

w te wakacje zamierzam wybrać się do Pragi na taką typową przejażdżkę (wyjazd czwartek rano dojazd wieczorem, piątek, sobota zwiedzanie niedziela powrót)... doradźcie mi jak sie przygotować do takiej wyprawy, na co być przygotowanym, czy trzeba się ubezpieczać od jakichś niespodzianek? czy taka trasa jest odpowiednia dla motocykla z 92 r, a może ktoś był i wie którędy i jak jechać, żeby widoczki były fajne
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: pestek »

Byłem w Pradze ale nie na moto. Mogę doradzić Ci co do trasy tyle, żebyś nie kierował sie widoczkami tylko, żeby dojechać jak najwcześniej, bo 4 dni z dojazdem (600km) i powrotem to na Pragę nie za wiele.
Też nad tym myślałem...
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: Strażak »

z tego co pamiętam to musisz mieć zapasowe żarówki :cool: bo ichnia (czeska) policja się czepiała bynajmniej w zeszłym roku lubiła sprawdzać polskich motocyklistów czy takowe posiadają
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2462
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: Dono »

no dokładnie - planując zagraniczne wojaże musowo sprawdzać jakie przepisy panują - nie szukając daleko absurdalne sprawdzanie długości nożyczek w apteczkach przez szwabskich mundurowych :frustrated:

a co do Pragi - naprawdę przepiękne miasto, opłaca się nawet pociągiem pojechać :mrgreen:
oczywiście o ile nikomu nie przeszkadza liczba 100 osób na metr kwadratowy hehe
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
elvizz
Posty: 148
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 13:40
Motocykl: Vstar 1100
Lokalizacja: puławy
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: elvizz »

już sie wyjaśniło z tymi nożyczkami. nie ma potrzeby płacić tych mandatów.
pojazd musi spełniać wszystkie warunki jakie są wymagane w kraju zarejestrowania a nie w którym obecnie przebywa - czy jakoś tak
Peny
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: Peny »

elvizz pisze:już sie wyjaśniło z tymi nożyczkami. nie ma potrzeby płacić tych mandatów.
pojazd musi spełniać wszystkie warunki jakie są wymagane w kraju zarejestrowania a nie w którym obecnie przebywa - czy jakoś tak

no właśnie, torche bez sensu.

a tak swoją droga to dam rade zrobić w jeden dzień 600 km? pytanie do Pestka... jade z dziewczyną wiec to też ważne i czy ma ktoś namiary na jakieś kwatery???
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: Strażak »

Dasz radę spokojnie kanapa w virówce 750 jest bardzo przyjemna, ale tak musisz podzielić traskę na 3 kawałki po około 200 km - zatrzymać się wypić kawkę, herbatkę itp 15 - 30 min postoju i dalej w drogę [shadow=red]spoko[/shadow] - dupsko musi odpocząć
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: pestek »

Peny pisze:a tak swoją droga to dam rade zrobić w jeden dzień 600 km? pytanie do Pestka...
hehe... nie mam pojęcia, 2 lata temu planowałem wyjazd do Włoch (okolice Wenecji - 1600km) z noclegiem w połowie drogi. Skończyło sie na planach, z braku towarzystwa pojechałem puszka. Podobno 535 nie jest do tego zbyt wygodny ale 750 to juz inna sprawa.
Ja jestem na razie podróżnik teoretyk mi moja najdłuższa trasa 1dniowa na moto to coś koło 300km
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
nitro
Posty: 517
Rejestracja: 10 września 2007, 16:19
Motocykl: XV535
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Motocyklem do Pragi

Post autor: nitro »

praga hmmm fajne miastunio w sezonie rzeczywiscie oblegane na maksa..ale najlepiej zwiedza sie je noca, bo paradoksalnie wieczorem ok 23 i polnocy pustoszeje, zamykaja niektore knajpy ludzi na ulicach malo, dziwne to, myslalam ze takie duze miasto tak jak i inne w europie rozkwitaja o tej porze a tu suprise no ale co kto lubi, namiary mam na hostele tylko, poniewaz nie jestem burzujem i na hotele mnie nie stac :razz: ..a co do drogi jechalismy ale nie na virago tylko puszeczka przez jakuszyce, droga jak to w gorkach malownicza,duuuzo zakrecikow, tylko powrot mielismy gorszy, bo to byl czas intensywnych deszczy i jak przejechalismy to doslownie za nami urwal sie kawalek drogi :rock: i ja zamkneli..w czechac obowiazuja winietki,tylko na motor chyba tego nie ma, zreszta nie wypowiadam sie bo nie wiem, ale tak mysle gdzie by przykleic ta naklejke wtedy?jakbys mial wiecej pytan apropo pragi to wal spoko na priva albo maila :rock:
ODPOWIEDZ