trójnik łącznik gaźnika

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
eden
Posty: 145
Rejestracja: 03 lipca 2009, 22:31
Motocykl: był Yamaha 250, Jest KAWASAKI VN 900
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 52
Status: Offline

trójnik łącznik gaźnika

Post autor: eden »

zauważyłem ze u mnie ten łącznik który łączy cylindy z gaźniekim jest jakby spekany, czy ktoś kiedyś to wymieniał? czy dam radę sam? i czy mozna to gdzieś kupć?
pozdrawiam
prawdziwi mężczyźni nie piją mleka
prawdziwi mężczyźnie jedzą krowy
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: madey »

chodzi Ci zapewne o króciec ssący...jeżeli jest spękany to do wymiany. Nie wiem jak do 250 ale do 750 komplet króćców kosztuje średnio 150zł. Ja kupiłem w http://sklepmotocyklowy.pl/ za 111zł. Jeżeli tam nie będzie to sprawdź w larssonie. W 250 masz jeden gaźnik? Bo jeżeli gaźniki masz 2 to króćce też powinny być dwa. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
h8red
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:53
Motocykl: Bandit 1200S
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: h8red »

O ile się nie mylę to masz taki sam układ jak w 125. Dopóki nic się nie dzieje to bym nie wymieniał. To jest dosyć gruba guma i trochę czasu zajmie zanim zacznie pękać aż do środka. Dla wyglądu możesz pobawić się silikonem.

Ja u siebie w 125 wymieniłem, bo akurat miałem kasę. Ale stary, popękany zewnętrznie, w środku był nienaruszony. Oryginalna część do 125 kosztowała mnie 90 euro. Dostajesz króciec i dwa oringi.
Deus de vida longa aos meus inimigos
Para que possam ver de pe minha vitoria
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: madey »

z tego co zdążyłem zauważyć to króćce mają to do siebie że zaczynają pękać zazwyczaj w miejscach styku z gaźnikiem i z cylindrami. W takim wypadku możesz zasysać lewe powietrze co raczej nie jest "zdrowe". Moje stare króćce wyglądały z zewnątrz na nowe, ale gdy zdjąłem gaźnik do czyszczenia to się przeraziłem...na stycznych powierzchniach były zmasakrowane...w środku też...zazwyczaj jak z zewnątrz wyglądają źle to są do wyrzucenia. Jeżeli nie jesteś gotowy na taką wymianę to sprawdź czy nie bierze lewego powietrza. Na forum są opisane sposoby jak to zrobić. Co do poziomu trudności takiej wymiany to banał. W układach dwugaźnikowych czasami jest problem z odkręceniem śrub mocujących króćce do cylindrów z racji małej ilości miejsca ale tak poza tym to bułka z masłem ;) Szerokości :chopper:
Awatar użytkownika
lenio
Posty: 587
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 07:48
Motocykl: ViragoXV125, ViragoXV1100
Lokalizacja: Kikół
Wiek: 50
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: lenio »

madey pisze:...zazwyczaj jak z zewnątrz wyglądają źle to są do wyrzucenia
Niestety tu się nie zgodzę.... wiem to z autopsji. W mojej 125 też miałem spękany króciec i po wymianie na nowy stwierdziłem że stary od srodka jest OK.
h8red pisze:Dopóki nic się nie dzieje to bym nie wymieniał
Święte słowa :bravo:
Gang Dzikich Wieprzy.
MAJK
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: MAJK »

spoko też mam lekko popękany ale sa to tylko drobne ryski. nie zauważyłem żadnych anomalii , ale jak chcesz mieć pewnosc to wymontuj i sprawdz szczelność , w razie czego zaklej silikonem ; jak nie poradzi - dopiero bym sie zastanawiał nad nówka :mrgreen:
koledzy słusznie piszą - nic sie nie dzieje to nie wymieniaj :rock:
Awatar użytkownika
eden
Posty: 145
Rejestracja: 03 lipca 2009, 22:31
Motocykl: był Yamaha 250, Jest KAWASAKI VN 900
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 52
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: eden »

dzieki za pomoc, niby nic sie nie dzieje, zdarza sie nieraz że jakby jeden cylinder nie chodzi na ułamek sekundy, ale po odpuszczeniu gazu i ponownym dodaniu wszystko wraca do normy, koles powiedział ze to może byc przyczyna spekanego króćca
prawdziwi mężczyźni nie piją mleka
prawdziwi mężczyźnie jedzą krowy
Jacek1
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: Jacek1 »

Mi jak w serwisie z gaznikiem bawili sie to stwierdzili króciec do wymiany owszem jest popękany z zewnątrz ale wewntrz ok . i mowia ze trzeba króciec kupic bo motor jest rozregulowany dostaje lewe powietrze słono zapłaciłem za jeden króciec . Ma ktos jakis pomysł jak go pielegnowac żeby znów nie zaczą pekac
Awatar użytkownika
Andrzej11
Posty: 179
Rejestracja: 03 listopada 2008, 11:59
Motocykl: virago 250, xvs 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: trójnik łącznik gaźnika

Post autor: Andrzej11 »

Spekany krtóciec ssący mozna owinąc tasmą samowulkanizujacą.( do kupienia w sklepie elektrycznym w cenie od 15 do 45 zł).
ODPOWIEDZ