zalewanie ;(

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

zalewanie ;(

Post autor: madey »

Moja lala zalewa się ostatnio non stop. W pierwszej chwili myślałem, że zawiesiły się zaworki iglicowe. Objawy - paliwo ciekło spod cybantu ściskającego przewód doprowadzający powietrze do gaźnika, odpalić się nie dało - pomagało tylko wykręcanie świec i "wietrzenie" silnika włączając rozrusznik. Odpaliłem - zagrzała się - zgasiłem. Po paru godzinach znowu start niemożliwy. Świece zalane - powtórka z rozrywki. Wymontowałem gaźniki, przy demontażu zauważyłem że przewód podciśnienia miał małą dziurkę - ale nie wiem czy w tej sytuacji ma to jakieś znaczenie. Rozebrałem gaźniki i ku mojemu zdziwieniu w środku czyściutkie - zero syfu. Sprawdziłem zaworki iglicowe - też wyglądają ok i zdają się trzymać. Przepłukałem wszystkie zakamary gaźników, posprawdzałem wszystkie dysze i jedyne co mnie zaniepokoiło to uszczelki - o-ringi które uszczelniają te dysze z sitkami w które wchodzą zaworki iglicowe. Na oko i biorąc pod uwagę luzy mogą coś przepuszczać.
Dodam jeszcze że w oleju czuć wyraźnie zapach "świeżej" benzyny ;(
I teraz seria pytań:

1) Co może być jeszcze przyczyną zalewania moto (zalewa go i na postoju i podczas jazdy)
2) Skąd dorwać uszczelki do gaźnika? Nigdzie ich nie mogę znaleźć - do 535 są ale do 750 nigdzie nie widziałem lub ewentualnie czy jest jakiś patent na uszczelnienie gniazda zaworków
bartazzz
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: bartazzz »

jeśli masz benzynę w oleju to musisz bezwzględnie wymienić olej i moto nie będzie Ci chodzić poprawnie, więc wstrzymaj się z diagnozami do czasu kiedy będziesz miał świeży olej. Sprawdź jeszcze tylko kranik, jeśli zaworki i kranik są szczelne to powinno być ok. Może CI podszedł jakiś syf pod zaworek iglicowy i kranik puścił i spłynęło.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: Blunio »

Może być dziurawy pływak w gaźniku. Sprawdź czy nie ma w nim paliwa. Albo pływak wkładamu do naczynia z gorącą wodą, podtapiamy i patrzymy, czy nie lecą z niego bombelki powietrza.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: madey »

pływaki całe, na wszelki wypadek zamówiłem zaworki iglicowe z uszczelkami. Przy okazji kupiłem króćce ssące bo stare się już rozpadały...myślę że pod koniec przyszłego tygodnia powinienem się wziąć za montaż i pociągnięcie nowych przewodów paliwowych.
Mam jeszcze pytanie odnośnie regulacji gaźników. Poziom w komorach pływakowych reguluje się na wieszaku iglicy zaworka czy na tej blaszce przy pływakach?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: Blunio »

madey pisze:na wieszaku iglicy zaworka czy na tej blaszce przy pływakach
Na blaszce. Ten jak to określiłeś druciany wieszak tylko wymusza współpracę iglicy z pływakiem.
Pozdro :grin:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: madey »

tak przypuszczałem, dzięki za odp...mimo wszystko mam nadzieję że poziom będzie ok i nie będę musiał grzebać w ustawieniach pływaków ;)
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: mak »

witam mam ten sam problem z zalewaniem przy odpalaniu na zimno co madey. po wyciągnięciu gazników i rozkręceniu komory pływakowej zaworki iglicowe oraz gniazda jak i pływaki niesą dziurawe ani wgniecione wydają się jakby były wporządku po ustawieniu poziomu paliwa względem wysokosci pływaka tojest 2,3 /2,5 do gury pływaka i okazało sie ze jest ok , zaworki odcinały paliwo pompka sie wyłanczała gazniki zamontowane pali i niezalewa po przejechaniu jakis 3 km powturka z rozrywki znowu zalewa ktos ma jakis pomysł
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: madey »

nie wiem jak jest u Ciebie z mocowaniem gniazda zaworka iglicowego. U mnie (gaźnik mikuni) gniazdo/dysza ma rowek od zewnętrznej strony w który wchodzi dość nietypowy o-ring o ściętych(płaskich) krawędziach zewnętrznych. U mnie te uszczelki były już w stanie agonalnym. Problematyczne jest to, iż nie ma do naszych gaziolów czegoś takiego jak zestawy naprawcze w sprzedaży. W ASO można zamawiać poszczególne cześci ale zestaw uszczelek + zaworek iglicowy to w Chorzowie kwestia 227zł na jeden gaźnik :/ Długo chodziłem po sklepach motoryzacyjnych i dobierałem o-ringi zbliżone do tego oryginalnego. Metodą prób i błędów spośród kilkunastu różnych udało się dobrać takie które sprostały zadaniu. Narazie odpukać nie zalewa. :wink:
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: mak »

witam umnie zestaw naprawczy do gaznika chitaczi wygląda wten sposub i jes za 50 zł za jeden kąplet a co do tego oringu to sprawdze chciłem podac link z fotka zestawu naprawczego jaki znalazłem w rzeszowie w sklepie yamachy i pasuje do mojego gaznika chitaczi i jest za 50zł nówka sztuka ale jestem nowy na forum i niemoge zamieszczac linków

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 11:18 pm ]
jeszcze jeden post i zamieszczam link zfotką zestawu naprawczego
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: madey »

do mikuni niestety nie ma :/ ale jakbyś coś takiego widział to daj znać ;)
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: mak »

jak masz fotke jak wygląda zaworek z gniazdem to jak spotkam to sie odezwe
Awatar użytkownika
MI_maly
Posty: 250
Rejestracja: 13 września 2009, 15:50
Motocykl: Virago XV 1000 GE
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 54
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: MI_maly »

mak pisze:witam umnie zestaw naprawczy do gaznika chitaczi wygląda wten sposub i jes za 50 zł za jeden kąplet a co do tego oringu to sprawdze chciłem podac link z fotka zestawu naprawczego jaki znalazłem w rzeszowie w sklepie yamachy i pasuje do mojego gaznika chitaczi i jest za 50zł nówka sztuka ale jestem nowy na forum i niemoge zamieszczac linków

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 11:18 pm ]
jeszcze jeden post i zamieszczam link zfotką zestawu naprawczego
Maku, co wchodzi w skład "zestawu naprawczego" za 50 zeta?
Do zobaczyska na trasie
πj πvo QufLove
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: mak »

wejdz se na strone ag- moto i tam se znajdz
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: madey »

mak pisze:wejdz se na strone ag- moto i tam se znajdz
to może kolega podałby linka? Bo jakoś nie mogę znaleźć tam nic oprócz membran mikuni...ale może nieudolnie szukam :razz:
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: mak »

http://www.agmot.pl/foto.php?i=4505

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 1:18 am ]
tak wygląda zestaw naprawczy gaznika do virago xv1000
Awatar użytkownika
MI_maly
Posty: 250
Rejestracja: 13 września 2009, 15:50
Motocykl: Virago XV 1000 GE
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 54
Status: Offline

Re: zalewanie ;(

Post autor: MI_maly »

mak pisze:http://www.agmot.pl/foto.php?i=4505

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 1:18 am ]
tak wygląda zestaw naprawczy gaznika do virago xv1000
Pod tym kodem (56/10) znajduje się owszem kpl naprawczy, ale do XJ650/XJ750. Nic o możliwości zastosowania w XV1000 nie zamieszczono.
Do zobaczyska na trasie
πj πvo QufLove
ODPOWIEDZ