jak wyciągnąć dolny zbiornik paliwa?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

jak wyciągnąć dolny zbiornik paliwa?

Post autor: elrychu »

cześć, jutro po raz drogi zabieram się za wyciągnięcie dolnego zbiornika. Za pierwszym razem nie udało się bo zabrakło jakiś 1cm wolnej przestrzeni i blokowały go blaszki mocujące filtr paliwa i mocowanie lewego boczku. Oczywiście odkręciłem tą część ramy z lewej strony.
Co jeszcze mam zrobić żeby dało się go wyciągnąć? Planuje spuścić powietrze z tylnego koła, wtedy można będzie przesunąć zbiornik trochę bardziej do tyłu.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: jak wyciągnąć dolny zbiornik paliwa?

Post autor: strazak »

no ja już po tym nieszczęsnym zabiegu i udało mi sie to dopiero jak postawiłem moto na klocku i odpuściłem do dołu tylne koło (odkręciłem amorki)
ADAM
Awatar użytkownika
tosemja
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2008, 16:31
Motocykl: ex xv 535, teraz VL 1500
Lokalizacja: Częstochowa/ Wrocław
Wiek: 39
Status: Offline

Re: jak wyciągnąć dolny zbiornik paliwa?

Post autor: tosemja »

Witam
Przechodziłem przez to samego. Ja zrobiłem to w ten sposób ze wykręciłem tylne koło, wykręciłem błotnik i łącznik ramy z lewej strony. Przydaje sie tez wyciągnąć kieszeń na akumulator. Pod kieszenią są 2 śruby mocujące zbiornik do ramy. Trzeba pamiętać, żeby zdjąć cały osprzęt ze zbiornika, i uważać żeby od dołu nie uszkodzić elektrozaworu. Ja miałem o tyle dobrze że rozbierałem motocykl w drobny mak...
Powodzenia
Zawsze kiedy piszesz głupie posty Bóg zabija kotka !
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: jak wyciągnąć dolny zbiornik paliwa?

Post autor: elrychu »

No to w takim razie spróbuje jutro dwóch możliwości: klocek lub na razie tylko spuszczenie powietrza z tylnego koła. Resztę czyli kieszeń akumulatora, błotnik, łącznik ramy, mocowanie zbiornika i osprzęt są zdemontowane

[ Dodano: Pon Lut 04, 2008 10:35 pm ]
Wyciągnąłem dzisiaj ten zbiornik! Zrobiłem to za pomocą kumpla. Odkręciłem amorki, kumpel za oparcie podniósł tył motoru a ja szybko i sprawnie wyciągnąłem zbiornik. Kumpel, że tak brzydko powiem robił za ten wspomniany wyżej klocek:)
ODPOWIEDZ