Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Tematy związane z gażnikami
EdaEdi
Status: Offline

Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: EdaEdi »

Witam.
Więc ponawiam pytanie:Jak wyregulować gaźniki w XV 750.?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2009, 23:12 przez EdaEdi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: iwan »

Zdefiniuj słowo 'schrynonizowac ", a wszytko będzie jasne :bikersmile:

Dobra, wszyscy wiedzą, o co chodzi.
Najpierw robisz tak -> viewtopic.php?t=73
a następnie przeprowadzasz regulację.

Albo jedziesz do najbliższego mechaniora motocyklowego, a już on ci zrobi dobrze... :mrgreen:
EdaEdi
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: EdaEdi »

Ah. Dzieki.

Jakoś się rozpedziłem ze słowotwórstwem.

:bravo:

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 11:16 pm ]
Ivan, miało byc " synchronizować ".
Abhor
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: Abhor »

Bardzo ciekawe z tym mechaniorem ja już trzech odwiedziłem i dalej mam problem z gaźnikami,nierówna praca silnika na wolnych obrotach popierdywanie w wydechy i jakby dopala paliwo na przednim gaźniku czyli jakby dostawał nagle kopa????
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: Arni »

Abhor pisze:już trzech odwiedziłem i dalej mam problem z gaźnikami,nierówna praca silnika
nie ustawiaj więcej gaźników tylko zacznij szukać usterki, bo niestety kolego masz coś nie tak ze sprzętem. Problem może tkwić w gaźnikach (stan membran itp.) lub w silniku (ciśnienie w cylindrach, problemy z rozrządem)
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: iwan »

Abhor, propozycja moja brzmi: zacznij od wymiany świec (o ile, oczywiście, jeszcze tego nie zrobiłeś), następnie regulacja luzów zaworowych + synchronizacja gaźników (koniecznie w tej kolejności). Jeżeli nie pomoże... to na pewno nie zaszkodzi :mrgreen: Membrany - kosztowna sprawa sprawa. Warto przedtem sprawdzić mniej kosztowne ewentualności. A nóż-widelec ...
Abhor
Status: Offline

Taaaaa!!

Post autor: Abhor »

Świece zostały wymienione,filtr powietrza został wymieniony tak więc te opcje odpadają a co do Virówki to ma się świetnie a problemy zaczęły się właśnie po pierwszej sevisówce u kolesia który rozebrał gaźniki wyczyścił ustawił chyba ustawił i zaczęło się strzelanie w wydechy następnie doszła nierówna praca i problem z ustawieniem obrotów.Nie wiem ale jeżeli ktoś mi chce wmówić że to wina wydechów bo są puste to nie zgadzam się!!!Bo jest kupę kolesi co jeźdzą na pustych i jakoś im nic nie strzela a motorek pracuje równo!Sam miałem kiedyś Vulkana totalnie gołe wydechy i nic w nim nie strzelało
Awatar użytkownika
gutek_sm
Posty: 215
Rejestracja: 04 czerwca 2009, 22:21
Motocykl: Sympatyk
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: gutek_sm »

A można wiedzieć u kogo w Kraku się już serwisowałeś? Bo o tym, że nie da się dobrze ustawić gaźników przy pustych wydechach to też już słyszałem.
Jak każda kobieta tak też i Virago, najkorzystniej wygląda gdy jest prawie nago.
Awatar użytkownika
Ryju
Posty: 526
Rejestracja: 03 sierpnia 2009, 14:03
Motocykl: xv1600,vfr800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: Ryju »

Sprawdź króćce gaźnikowe. Jak będzie ciągnął lewe powietrze, to też będzie strzelał.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak wyregulowac gaźniki w XV 750.

Post autor: kyller »

gutek_sm pisze:A można wiedzieć u kogo w Kraku się już serwisowałeś? Bo o tym, że nie da się dobrze ustawić gaźników przy pustych wydechach to też już słyszałem.
nieprawda
ale pany zeby cokolwiiek zrobic trzeba miec podstawy
bo bez tego jakiekolwiek naprawy przypominaja gre w bierki po omacku

proponuje zanabyc ksiunżke o gaznikach przestudiowac , potem przestudiowac serwisówke i wtedy zabierac sie do regulacji
Abhor
Status: Offline

raczej mało znani!!!

Post autor: Abhor »

Na ul.Fatimskiej w Nowej Hucie tam się dowiedziałem że to wina wydechów.Następny jest kolo co twierdził że to wina filtra i świec SZUMI-MOTOR on znajduje się w miejscowości o nazwie Brzozówka,trzeci pan jest z Modnicy raczej robi to jako hobby bo nie prowadzi żadnego servisu.Nistety te 2 namiary to peryferie Krakowa dlatego też tu robiłem bo od pół roku niedaleko mieszkam tych okolic.

[ Dodano: Sro Gru 02, 2009 5:18 pm ]
Tak jak pisałem znam ludzi co bzykają na pustych i nic im nie strzela,zresztą mam znajomego fachmana co robi motorki i gada że wszystko da się ustawić nawet na pustych ale trza się do tego zabrać od serca!Niestety on jest z Dąbrowy Górniczej jak miałem Kawasaki Vulcana 750 to jako on
jedyny potrafił dojść do tego że są walnięte membrany w gaźnikach bo w Krakowie tak samo jakieś dziwne śpiewki na temat pustych wydechów!!!!
ODPOWIEDZ