kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Dzik
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Dzik »

witam i skoro temat kaskow to mam pytanko, z waszych wypowiedzi wynika ze Nolan N43 jest jednym z najlepszych w tej cenie kaskow....

1.N43 wykonany jest z ABS-u?
2.jak to jest z wytrzymaloscia?
3.czy warto nie dolozyc 200zl-300zl i kupic z materialu zwanym kewlar?


wiadomo mozna podchodzic tak w nieskonczonisc i dokladac do kazdej rzeczy by miec lepsze ale czy napewno warto? Jaka maksymalna cene mozna dac za kask by nie popadac w skrajnosci?
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

Dzik pisze:witam i skoro temat kaskow to mam pytanko, z waszych wypowiedzi wynika ze Nolan N43 jest jednym z najlepszych w tej cenie kaskow....

1.N43 wykonany jest z ABS-u?
2.jak to jest z wytrzymaloscia?
3.czy warto nie dolozyc 200zl-300zl i kupic z materialu zwanym kewlar?


wiadomo mozna podchodzic tak w nieskonczonisc i dokladac do kazdej rzeczy by miec lepsze ale czy napewno warto? Jaka maksymalna cene mozna dac za kask by nie popadac w skrajnosci?
1. kopolimer poliwęglanowy LEXAN ( nie znam się na plastikach ale chyba to nie jest ABS )
2. na szczęście chyba nikt z forumowiczów nie musiał sprawdzać :roll:
3. zdecydowanie tak

...nie wiem jaki jest max, ale chyba taki na jaki Cię stać... ja pierwszy kask jaki kupiłem za 350 a drugi już kosztował 1000 i był to shoei i wtedy czułem się bezpiecznie i jakoś tak lepiej... w kaskach pomiędzy 600-1000 kupisz już dobry. Tylko wybieraj sprawdzone firmy...
... teraz kupiłem caberga integralnego za 600pln bo nie mam kasy na lepszy, ale na stówę jak tylko się odkuję to kupię jeszcze jeden...
OsiekSławno
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: OsiekSławno »

Witam Jezeli jestes zainteresowany N42 nie 43 to ja mam na sprzedasz prawie noweczke jak cos PM cena 350zl+paczka
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

OsiekSławno pisze:Witam Jezeli jestes zainteresowany N42 nie 43 to ja mam na sprzedasz prawie noweczke jak cos PM cena 350zl+paczka
... napisałeś na ogólnym cenę więc mogę skomentować :mrgreen: chyba trochę dużo bo za 460 można już kupić 42 ... bez urazy :nazdrowie:
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pisior »

co sadzicie o cabergu riviera z wycieta sybka na nos (bo sa dwa rodzaje) :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
sowski
Posty: 34
Rejestracja: 26 września 2009, 19:23
Motocykl: Savge/535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 64
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: sowski »

Może kogoś zainteresuje HJC FS-Max http://www.hjc.com.pl/ albo http://www.youtube.com/watch?v=a5C5zzmsuoI
Używam go od trzech sezonów i wg mnie jest super.
Przed kupnem szczękowca mierzyłem 5-6 różnych firm ale na moją "bańkę" ten przypasował idealnie.
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Przemysl »

ja oglądałem tego hjc w sklepie , wyglądał na solidny , chciałem przymierzyć ale ... zobaczyłem cenę :razz:
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

Dzik pisze:3.czy warto nie dolozyc 200zl-300zl i kupic z materialu zwanym kewlar?
Też sobie myslę o tym kasku + zestaw audio. Wydaje sie być solidnym. Gdzie zamierzasz kupić?
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Polo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Polo »

przejeździłem sezon w Nolanie 43 i moge go polecić , świetny wygodny kask,
w miarę cichy jak na kask jet , długa szyba aż do brody , wewnętrzna blenda,
robiłem w nim przeloty rzędu 1600 km / 2dni i nie odczuwałem dyskomfortu ,
świetna aerodynamika , nie ma uczucia rzucania głową , zawirowań przy prędkościach
powyżej 120km/h , chcę popatrzeć w bok to patrzę a nie zastanawaim się czy mi wiatr karku nie skręci. Nie jest to tani kask ale wart jest swojej ceny.
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

A co myślicie o tym? ktos ma?

GIVI X06-XPLUS -R


film
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hunter of wind »

Witam!
Czy ktoś już może testował kask Scorpion EXO 200? http://www.moto-center.pl/produkt.php?c ... 4fd7d116b7
Pozdrawiam.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

tutaj na ścigaczu coś pisali o tych kaskach, u nas chyba mało znane i raczej nikt w takim z forum nie śmiga ... z tego co wiem.

forum ścigacz
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hunter of wind »

No tak... ale tam piszą o kaskach integralnych, a exo 200 jest kaskiem otwartym...
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: madey »

Ja zacząłem od kasku otwartego HJC CL 33N i w sumie jestem zadowolony. W czarnym macie prezentuje się dobrze. Nie grzeje się - dzięki systemowi 4 wywietrzników można sobie dosłowni przeciąg zrobić nad czachą. Po zamknięciu szybki wiatr się nie przedostaje....minusem jest to że jest głośno w środku. No i wyjmowany do prania środek też ma swoje zalety. Za tą cenę chyba nic lepszego nie da się trafić.
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

hunter of wind pisze:No tak... ale tam piszą o kaskach integralnych, a exo 200 jest kaskiem otwartym...
... no tak, ale biorąc pod uwagę że ilość informacji - opinii na necie o tych kaskach jest znikoma więc wydawało mi się że każda myśl będzie dla Ciebie pożyteczna...
... ale jeżeli nie była to wybacz mi chęć pomocy, drugi raz nie popełnię tego błędu...
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hunter of wind »

Chyba nie potrzebnie się obruszasz... Ja jestem wdzięczny za każdą chęć pomocy, nie zależnie od skutku i nie było moim celem strofowanie Ciebie, a tylko zasygnalizowanie, że odpowiedź nie wyczerpuje tematu. Jeśli więc poczułeś się dotknięty to przepraszam.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

hunter of wind pisze:Chyba nie potrzebnie się obruszasz... Ja jestem wdzięczny za każdą chęć pomocy, nie zależnie od skutku i nie było moim celem strofowanie Ciebie, a tylko zasygnalizowanie, że odpowiedź nie wyczerpuje tematu. Jeśli więc poczułeś się dotknięty to przepraszam.
:mrgreen: luz... nikt się nie poczuł dotknięty... heh, taki mam cięty język :twisted:

... a w temacie to wydaje mi się że w tej grupie cenowej kupisz coś bardziej sprawdzonego... hmmm Caberg Dowtown - ma przynajmniej blendę i coś o nim można poczytać, sam go miałem w domku i byłem zadowolony...
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hunter of wind »

Biorę pod uwagę też Nolany n32, n42 i n43, a o tego scorpiona pytałem, bo mi się normalnie podoba... :)
Sezon przejeździłem w starym rupieciu - kasa przeznaczona na kask, poszła na naprawę motoru po wypadku, to teraz mogę poczekać do wiosny i się porozglądać, poprzymierzać...
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

hunter of wind pisze:Biorę pod uwagę też Nolany n32, n42 i n43
Jeździłem w N42 Matrix i mogę polecić w 100 %. Teraz mam Nitro i jest dużo gorszy.
Obrazek
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

Mój plecaczek ma teraz N62 - to integral, ale jest zajebiście zadowolona z firmy...
krukers
Posty: 90
Rejestracja: 28 marca 2009, 20:20
Motocykl: było 535'93 jest Hornet 600'00
Lokalizacja: Osiek
Wiek: 33
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: krukers »

ja mam naxe f9 i też nie moge narzekac...kaski integralne mimo że wg. niektórych nie pasuja zbytnio do choppera wg. mnie sa bezpieczniejsze, gdyby nie integral pewnie bym dzisiaj nie mial polowy zebów...
Husky
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Husky »

... Krukers był temat o umieszczaniu własnych fotek w avatarach ... ale żeby tak od razu po kąpieli... :mrgreen:

[ Dodano: Czw Gru 03, 2009 8:35 pm ]
heh... chyba że to po ściągnięciu tego integrala :mrgreen: niezły fryz...
żurek
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: żurek »

Witam
Od kilku tygodni chodzę po sklepach za kaskiem i upatrzyłem sobie w koncu Caberg Justissimo GT http://www.moto-akcesoria.pl/kask-motoc ... ny,p,20665 i moje pytanie do szanownego grona czy ktoś z forumowiczów posiada ten kask chodzi mi o komfort jazdy w nim zwłaszcz jeśli idzie o poziom hałasu w czasie jazdy i ogólnie o wrażenia z użytkowania go
Miałem go w sklepie na głowie i wygląda że jest ok tylko cena trochę odstrasza ale jak patrzyłem to na angielskim ebayu można go kupić za jakieś 130 funtów
Piter
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2009, 12:31
Motocykl: drag star 1100
Lokalizacja: Myszków
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Piter »

hej, mam pytanko mianowicie chce kupić sobie nowy kask
i teraz pytanie czy przymierzany kask (nowy) ma uciskać
mocno,średnio czy w ogóle a może delikatnie... :?: Pytam ponieważ
kask będzie mnie kosztować ok 720zł i nie chciałbym mieć sytuacji,że
wydam tyle kasy i potem okaże się ze jednak jest za mały bo się nie ugniecie
wyściółka albo ze jest za duży bo wyściółka się wygniecie i będzie mi "latać"
na głowie. niestety mam zawsze takie problemy z zakupem takich rzeczy
podobnie miewam z butami he he :oops:
Proszę o rade to będzie mój pierwszy poważny kask i chciałbym być z niego zadowolony.
Sprzedawca w sklepie mówi ze powinien troszkę uciskać ponieważ się uleży...
hmmm Pomóżcie :pomocy:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Blunio »

Piter pisze:powinien troszkę uciskać ponieważ się uleży
T..aaa, się uleży. Ale jak uleży się nie do końca, to może na krótkich trasach tego nie zauważysz, ale po dwóch - trzech - czterech godzinach jazdy na pewno to poczujesz. Druga sprawa, to podczas chłodów pewnie będziesz chciał zastosować kominiarkę. Jak kask jest jak ulał, to kominiarkę na pewno poczujesz. Tak że nie ma złotego środka, trzeba wypośrodkować. Z tym ... że jak mawiał mój kolega - łatwiej kijek pocieniować jak go pogrubasić - zawsze coś możesz włożyć pod kask, ale jak będzie za skąpy - na pewno rozciąganie nie pomoże. Tak że może weź taki "jakwsamraz", a jeżeli się ułoży, to może starczy miejsca na kominiarkę.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ