kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: k@mil »

Chciałem sobie zakupić kask NAXA S4/A czy to w miare dobry wybór??;] jak bym miał wiecej kasy bym sobie NOLAN'a n43 kupil;] ale fakt ze to moj pierwszy kask to troche mi szkoda było by go znisszczyc:P w razie wywrotki jakiejs:) pozdrawiam
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
żurek
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: żurek »

k@mil pisze:Chciałem sobie zakupić kask NAXA S4/A czy to w miare dobry wybór??;] jak bym miał wiecej kasy bym sobie NOLAN'a n43 kupil;] ale fakt ze to moj pierwszy kask to troche mi szkoda było by go znisszczyc:P w razie wywrotki jakiejs:) pozdrawiam
Jeśli dobrze zrozumiałem to w razie zaliczenia gleby ważniejsze jest dla ciebie to aby kask kask nie ucierpiał a co z twoim bezpieczeństwem przecież to chyba o twoje zdrowie i życie chodzi a nie o stan kasku po glebie
A co do firmy NAXA to jak chodziłem w Krakowie po sklepach za kaskiem to wszystkim sprzedawcom na słowo NAXA pojawiał się drwiący uśmiech na twarzy a jak w sklepie Wilcza Garage zapytałem co jest nie tak z tymi kaskami to koleś powiedział mi że z nimi jest wszystko nie tak a jedyną ich pozytywną cechą jest cena
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Blunio »

k@mil pisze:jak bym miał wiecej kasy
W życiu tak bywa, że jak kupisz beleco za belecenę, to potem żałuje się wyrzuconych pieniędzy i nietrafionego zakupu. I zbiera się kasę na rzecz markową i kombinuje jak kupić coś porządnego. Więc radzę Ci, albo pożycz kasę i kup kask markowy, albo ... kup jakąś używkę na najbliższy sezon, a na następny sezon, jak uzbierasz kasę kup coś porządnego i nowego.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
AdasieK
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: AdasieK »

a co myślicie o kasku HJC CL-22 ?

warto go kupować czy nie?

może ktoś używa takiego i chciałby podzielić się opinią?

przeczytałem na temat tego kasku 2 posty w tym temacie, ale może ktoś jeszcze coś dopowie, bo jestem skłonny kupić ten kask
Piter
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2009, 12:31
Motocykl: drag star 1100
Lokalizacja: Myszków
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Piter »

czyli mówisz Blunio żebym zakupił kask który założę i będę czuł,że go mam,ale nie będzie mnie nigdzie uciskał o to chodzi tak głównie w zakupie... :?: Co do tego to dobrze mówisz niech lepiej po czasie okaże się ciut luźny niż ciut za ciasny :twisted:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Blunio »

Kask zawsze się trochę (ale tylko trochę) ułoży na głowie. Lepiej jednak optować za luźniejszym, niż liczyć że za mocno dopasowany się ułoży. Ponadto jak wspomniałem, nałożysz kask, przymierzysz, lekki ucisk zbagatelizujesz. Ale potem, kiedy jedziesz parę godzin, ten lekki ucisk staje się jak kamień w bucie. No i pod luźniejszy kask nałozysz kominiarkę, pod dopasowany jej nie włożysz.
Piter pisze:niech lepiej po czasie okaże się ciut luźny niż ciut za ciasny
Dokładnie tak !
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Piter
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2009, 12:31
Motocykl: drag star 1100
Lokalizacja: Myszków
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Piter »

dzięki Blunio za radę czyli biorę rozm. L :mrgreen:
Awatar użytkownika
allman1
Posty: 76
Rejestracja: 05 lipca 2009, 17:37
Motocykl: 535 3br 1991r..
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: allman1 »

Dobry temat, szkoda że wcześniej go nie widziałem... Dobry o tyle, że właśnie jestem na etapie zakupu kasku. Chcę (czyt. mogę) wydać ok 300-400PLN...

Upatrzyłem sobie taki:
http://www.motorfan.pl/kaski_nexx/Kask_Vison_04/ Wygląda bosko - strasznie mi się podoba, tyle że niewiele wiem o firmie nexx (generalnie o kaskach wiem niewiele, znam tylko te najpopularniejsze firmy)

Alternatywą mógłby być taki Uvex http://www.motorfan.pl/kaski_otwarte_uv ... ET_120_02/ albo taki Uvex http://www.motorfan.pl/kaski_otwarte_uv ... ET_101_02/

A poza tematem ... i poza moimi możliwościami finansowymi http://www.motorfan.pl/kaski_nexx/Kask_Vintage_01/ Całkowity odlot!

Który z trzech pierwszych polecicie? A może jakieś inne propozycje do 400PLN?
Nieważne gdzie, nieważny czas, dopóki tylko pełny bak... MOJE PLECY-MOJA SPRAWA!
Krecik
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Krecik »

Witam. Ostatnio rozglądam się za kaskami. Wybór padł na... szczękowy. Tylko właśnie jaki model itd. Dysponuje kwotą do 700-800 zł. W kręgu mego zainteresowania znajduje się AGV LONGWAY. Co o nim myślicie. Ewentualnie o innych modelach w tej cenie. Dzięki za pomoc. Pozdro.... :grin:
Piter
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2009, 12:31
Motocykl: drag star 1100
Lokalizacja: Myszków
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Piter »

Hej, widzę ze interesuje cie kask otwarty w takim razie ja poleciłbym coś z bardziej znanej firmy a mianowicie http://www.allegro.pl/item859528696_kas ... ozm_m.html fajny kask, dobre wykończenie, mała skorupa a co najważniejsze lekka. Proponuje ten kask ponieważ tez szukałem otwartego i chciałem kupić właśnie ten,ale po przeczytaniu rożnych postów itp. postawiłem na bezpieczeństwo i w grę wszedł integral. Zrobisz jak będziesz uważał. Ja poleciłem ci kask AGV myślę ze jest najlepszy z tej 3-jki którą wymieniłeś. :wink: szerokości :motorcycle:

[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 2:34 pm ]
to było info dla kolegi allman1 a co do Ciebie krecik to AGV Longway fajny kask to była druga moja opcja po zrezygnowaniu i otwartego ale tak jak już pisałem jednak integral. Na longway-a wystarczy ci spokojnie 550zl resztę zachowaj na coś innego ;)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Blunio »

allman1 pisze:Który z trzech pierwszych polecicie?
Wygląd i cena to jedno, a własności użytkowe to już całkiem coś innego. Dopiero jak pojeździsz, to wychodzi poręczność zapięcia, głośność kasku, parowanie szyby (czyli skuteczność wentylacji w czasie jazdy i na postoju) i ... wiele wiele innych czynników. czasem szkoda, że do tych gorszych przekonywujemy się poniewczasie, czyli po zakupie i przetestowaniu, w upał i w chłód. Ja na razie używałem Nolany, N 42 i N 103, więc na ich temat mógłbym się wypowiadać.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
allman1
Posty: 76
Rejestracja: 05 lipca 2009, 17:37
Motocykl: 535 3br 1991r..
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: allman1 »

Jasna sprawa, tyle że nie można przecież wziąć kasku ze sklepu (pomijając fakt że kasków NEXX raczej w sklepach się nie spotyka) i sprawdzić wszystko to o czym mówicie... Firma jest w Polsce mało znana. I jasne, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale tego też nie sprawdzę inaczej niż przez glebę ;-) . Poprostu ta seria kasków Nexx ma IMO świetny design i pomyślałem że może ktoś już miał to nagłowie;-)

Piter - Ten AGV rzeczywiście bardzo fajny - już na oko wygląda porządnie - Dzięki - poważnie o nim pomyślę...

Tyle że... jestem estetą i ten beżowy nexx wygląda bosko...
Ale już nie bryncze.

Dzięki, pozdrawiam, i wesołej końcówki świąt!!!
Nieważne gdzie, nieważny czas, dopóki tylko pełny bak... MOJE PLECY-MOJA SPRAWA!
Valdidoc
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Valdidoc »

Ludzie nie kupujcie kasków na Allegro bez przymiarki!!!!!!!!!!!!!!! Chyba, że upatrzycie jakiś model mierząc w sklepie i taki znajdziecie na All... Ja przymierzałem przed zakupem mnóstwo kasków :cry: Ten sam rozmiar u różnych producentów to niemal inny temat. Każdy kask ma swoją charakterystykę co do proporcji części twarzowej do mózgoczaszki, to są naprawdę duże różnice. Bywały dni kiedy odpuszczałem kolejne sklepy bo uszy od przymierzania bolały jak jasna ch.... Wybrałem Nolan N43 (nie air), leży tak, że mógłbym w nim spać, ale nie jest luźny i z kominiarką też jest dobrze. Ale to jest kask na MÓJ typ głowy. Szukajcie kasku NA SWÓJ ŁEB!!!! Naprawdę się opłaci :rock:
Awatar użytkownika
allman1
Posty: 76
Rejestracja: 05 lipca 2009, 17:37
Motocykl: 535 3br 1991r..
Lokalizacja: Leszno/Wrocław
Wiek: 41
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: allman1 »

:bravo:
Nieważne gdzie, nieważny czas, dopóki tylko pełny bak... MOJE PLECY-MOJA SPRAWA!
Krecik
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Krecik »

W takim razie mógłbym Cię Blunio, prosić abyś się wypowiedział na temat Nolana N103. Jak wygląda sprawa blendy? Jakieś luzy? Wady i zalety. Wielkie dzięki. Pozdro :rock:
krukers
Posty: 90
Rejestracja: 28 marca 2009, 20:20
Motocykl: było 535'93 jest Hornet 600'00
Lokalizacja: Osiek
Wiek: 33
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: krukers »

żurek pisze: A co do firmy NAXA to jak chodziłem w Krakowie po sklepach za kaskiem to wszystkim sprzedawcom na słowo NAXA pojawiał się drwiący uśmiech na twarzy a jak w sklepie Wilcza Garage zapytałem co jest nie tak z tymi kaskami to koleś powiedział mi że z nimi jest wszystko nie tak a jedyną ich pozytywną cechą jest cena
zajrzyj do GP Moto, pooglądaj,przymierz i pogadaj z ludźmi z tamtąd... Powiem tak, kupowałem tam kask Naxy, miałem go na glowie podczas ślzgu i spełnił on swoją role w 100% więc? osobiście nie żałuje ani złotówki wydanej na ten kask...
Awatar użytkownika
mcbogo
Posty: 31
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 21:45
Motocykl: Yamaha XV750 Virago
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: mcbogo »

Niebo mnie nie chce, a piekło się obawia, że nim zawładnę...
Awatar użytkownika
PAPI220
Posty: 144
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 16:09
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: Radom
Wiek: 47
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: PAPI220 »

Witam ja uzywam uvexa jet 100 i jak narazie jest spoko polecam.Choc chcialem zmienic na cos z blenda ale tez uvexa
Awatar użytkownika
Morte-69
Posty: 241
Rejestracja: 13 lipca 2009, 10:32
Motocykl: 535 :)
Lokalizacja: Kraków/Olesno Tarn.
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Morte-69 »

Ja tam mam Naxe i nie narzekam,pewnie ze to nie kask za 800 zeta ,ale bez przesady da sie w nim przyzwoicie jezdzic.pewnie gdybym dysponowal wieksza kasa bylby lepszej firmy,na czas obecny mosi wystarczyc. :nazdrowie:
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: pisior »

ja mam caberga riviere i jest całkiem niezły
Obrazek
Awatar użytkownika
Kapsel_
Posty: 89
Rejestracja: 27 listopada 2009, 21:23
Motocykl: narazie marzenie
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 60
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Kapsel_ »

Jestem na kupnie kasku, a że jestem zielony w temacie zwracam się do kolegów o pomoc. Mam na oku takie kaski.
1. scorpion exo 100 bardzo mi się podoba ale jest bez szybki tylko blenda,
2. AIROH SV55s SPORT szczękowy z blendą,
3. AIROH MATHISSE RS SPORT z blendą,
4.Airoh TR1.
Bardzo proszę o informacje za i przeciw. Jeżeli ktoś jest użytkownikiem któregoś z tych kasków będę wdzięczny za info jak się sprawuje, jego dobre i złe strony. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Kapsel_

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 9:01 pm ]
Może koledzy mają inne propozycje w cenie ok 600pln będę wdzięczny. Pozdrawiam.
żurek
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: żurek »

Test kasków Airoh http://www.burgmania.net/index.php?go=airoh nie wiem na ile ten test jest miarodajny ale przeczytać nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
Kapsel_
Posty: 89
Rejestracja: 27 listopada 2009, 21:23
Motocykl: narazie marzenie
Lokalizacja: Żywiec
Wiek: 60
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Kapsel_ »

Dzięki Żurek.
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Balwi »

Czy jest ktoś, kto miał do czynienia z szczękowcem LS2 Delta??
Jakieś +,- :?:
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Przemysl »

podobno dobry kask jak za te pieniądze , miałem go w rękach gdzieś po 1,5 roku użytkowania. wszystko ok. brak tylko wyjmowanej wyściółki. Wykonanie jest Ok , nie powiedziałbym że to kask za nieco ponad 3 stówki
ODPOWIEDZ