RAMONESKA

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Ramoneska
Status: Offline

RAMONESKA

Post autor: Ramoneska »

Witam, zamawiał ktoś ramoneskę firmy Ledmar?
Zamówiłam ją, szyją mi na wymiar.
Jeśli ktoś zamawiał to w jakim czasie dotarła? Czy jest ktoś zadowolony z zakupu? Czy została uszyta idealnie po podaniu wymiarów?
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: VIKING »

Oj trzeba było pytać przed zamówieniem ja polecam remoneske z COBRY fajna ale nie jest zbyt lekka konkretna Skura,
daj znać jak dostaniesz jaka.
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: Przemysl »

Trzeba było pojeździć po tarnowie , sporo tam sklepów np. w&w ( mają skóry) larsson ( też mieli odzież) salon kawasaki (mościckiego chyba ?również było).
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: Taternik »

http://www.allegro.pl/item804202673_ram ... _46_l.html
Mam upatrzoną taką, kupie na bazarze w Poznaniu wraz ze spodniami
Żubr
Posty: 361
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 12:53
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 39
Kontakt:
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: Żubr »

Ja mam taka Taternik identyczną. O ile na ramoneskę się nada, to odradzam Tobie spodnie.
Skura jest tania, a co sie z tym wiąże słabej jakości. Mnie rękawy się już poprzycierały - tak dość delikatnie, a przejechałem na moto może 4 h. Na końcach rękawów przy manetkach.
Skóra pochodzi ze starego woła no i jak sie ją rozciągnie z rękach to widać jak otwierają sie pory. Przypomina to coś na zasadzie jakby farbowany zamsz.
Mam w domu stary płaszcz z młodego woła, zdaje się zę po matce. No i powiem że jak się ją rozciąga to nic a nic żadne pory nie występują.

Nie mnie ja jestem zadowolony, na bazarze dałem 360 zybli, mają bardzo ładny krój - na mnie idealnie leży, a miewam z tym problemy. Ma solidne zamki no i wygląda bardzo ładnie.

Reasumując krój i cena są super, natomiast jakość skóry pozostawia ciut ciut do życzenia.
O ile na kurtce to aż tak nie robi, to spodnie - na tyłku, kolanach (szczególnie) bardzo szybko się poprzeciera. Skura jest gruba a przez to sztywna. Dlatego ja ze spodniami czekam, aż znajdę jakąś robotę i coś dorobię.

Pozdrawiam :nazdrowie:
Obrazek ..."Strażnik Światła w każdym z nas"...
Ramoneska
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: Ramoneska »

Przemysl pisze:Trzeba było pojeździć po tarnowie , sporo tam sklepów np. w&w ( mają skóry) larsson ( też mieli odzież) salon kawasaki (mościckiego chyba ?również było).
Rozglądałam się w Tarnowie, ale problem w tym, że jestem małych rozmiarów i nic dla mnie nie ma, dlatego zdecydowałam się na ramoneske na wymiar.
Z Cobry nie chcieli mi uszyć, bo za mała i nie poradziliby sobie ze wszystkimi częściami (tak mi powiedzieli) hehe, w Ledmarze spokojnie przyjęli zamówienie, które złożyłam we wtorek. Powiedzieli, że do końca tygodnia mogą ją wysłać, pewnie przyjdzie do mnie gdzieś w przyszłym.
Jak rozmawiałam z gościem z Cobry to spytałam czy skóra jest gładka, powiedział, że groszkowana, a mi się nie podobają skóry groszkowane, Ledmar robi ramoneski ze skóry gładkiej i o to mi własnie chodziło.
kiziur
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: kiziur »

Niewielu wie, że Dainese robi chyba od jednego sezonu model ramoneski ze stójką. Gładka, czarna skóra wysokiej jakości (żadnych napisów i wyrąbanego na plecach logo jak w innych ich modelach), komplet protektorów, zamek do dopięcia spodni, jakaś kosmiczna podszewka (w zimie grzeje w lecie chłodzi) i jeszcze bardziej kosmiczna cena, koło 2k. Skóra jest mięciutka, cała kurtka bardzo lekka - jedyna ramoneska, w której nie czułam się jak w zbroi. Jeżeli ktoś ma duużo kasy do wydania, to myślę, że jest to rozsądna propozycja.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: micek1968 »

janik15 pisze: nie jest zbyt lekka konkretna Skura,
Własnie taką sobie kupiłem jakieś kilka lat temu.. Ciężka jak cholera :) Jak oddaję do szatni to się ludzie dziwią co ja mam w kieszeniach :)
misiekk6
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 16:13
Motocykl: yamaha virago XV750 uk
Lokalizacja: kildalkey Irland
Wiek: 52
Status: Offline

Re: RAMONESKA

Post autor: misiekk6 »

Witam jak mogę sie wtroncić ja kupiłem u tego gościa komplet ,jestem zadowolony .Kolega jak zobaczył to zamawiałem drugi ,kurtka i spodnie są bardz wygodne , kurtka ma praktyczne kieszonki i podpinke a spodnie są z cieńszej skóry.http://moto.allegro.pl/item871609786_no ... r_2xl.html
ODPOWIEDZ