Zapowietrzenie gaźników

Tematy związane z gażnikami
Dzejkob750
Status: Offline

Zapowietrzenie gaźników

Post autor: Dzejkob750 »

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie wiem czy w ogóle istnieje takie zjawisko. Po prostu pytam, ponieważ w ta zimę zdjąłem bak... musiałem go od spodu pomalować bo zaczynał sie utleniać ;) Jeśli przewody paliwowe zostały zdjęte z kranika i teraz na nowo założone, bak zalany benzyną to czy czasem w gaźniku w "niepożądanych" miejscach nie pojawiło sie powietrze, które może blokować dopływ benzyny? Teraz wystarczy tylko kranik ustawić w położeniu PRI, żeby benzyna sobie swobodnie ściekła do gaziorów i palić maszynę? :chopper: za fachowe info wielkie dzięki :)
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Zapowietrzenie gaźników

Post autor: Balwi »

Nie ma takiej możliwości, gaźnik nie jest hermetycznym urządzeniem. Prędzej jakiś paproch zapcha dyszę alko jakiś kanał lub benzyna się przelewać zacznie jak się zawiesi pływak :wink: . A na pozycję pri nie zaszkodzi przełączyć i zalać gaźniory.
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zapowietrzenie gaźników

Post autor: madey »

Bez opcji PRI nie odpalisz maszyny. Nim byś zdołał uzyskać poziom paliwa w komorach pływakowych potrzebny do normalnej pracy silnika, rozładowałbyś aku kręcąc rozrusznikiem.
Co do zapowietrzenia - gaźnik ma odpowietrzenia komór pływakowych, więc nic takiego nie może mieć miejsca ;)
Dzejkob750
Status: Offline

Re: Zapowietrzenie gaźników

Post autor: Dzejkob750 »

Dzięki Panowie. Macie po piwku :) PS wybieracie sie na Jasna Gore na otwarcie sezonu? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Zapowietrzenie gaźników

Post autor: Balwi »

Ja jak złożę motonga i ustalę wole w robocie to na 100% będę :mrgreen: .
ODPOWIEDZ